FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pokrętło nawiewu
  • Witam. Czy ktoś z posiadaczy R próbował kręcić kilka obrotów w jedną stronę pokrętłem do ustawiania nawiewu a dokładniej tego którym zmieniamy kierunek np. z szyby na nogi itp. U mnie zauważyłem ostatnio że blokuje się ono po kilku obrotach w prawo a potem po kilku w lewo.. Nie wiem czy coś się stało i powoduje blokowanie mimo że pokrętło wg schematu można kręcić dookoła a nie jak np. w O1. Czy u was jest tak samo?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Nikt nie jest w stanie sprawdzić u siebie w R czy pokrętło zmiany pozycji nawiewu (prawe) w manualnej klimie po kilku obrotach w lewo bądź w prawo się blokuje ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Mogę sprawdzić po pracy za niecałe 2 godziny, to koło 16 bym odpisał jeśli nie zapomnę :D Pamiętam, że w O II nie blokowało się to pokrętło bo to tylko linką steruje, a linka raczej się nie zacina, prędzej jakieś zapadki albo te blaszki co tam się zamykają i otwierają mogą się zacinać/blokować.
    Brak Skody
  • Można zrobić obrót 360 stopni. Nie ma żadnej blokady
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Wiem że można zrobić 360 stopni. Ale czy u was blokuje się ono po np. 4 -5 obrotach w jedną stronę na raz
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Niestety zapomniałem u siebie sprawdzić. Wydaje mi się jednak, że raczej nie powinno się tam nic blokować.
    Brak Skody
  • Zrób jak możesz z 5-6 obrotów w prawo albo w lewo i wydaje mi się że w końcu pokrętło stanie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Kręciłem 12 razy w prawo i jeszcze ze 100 razy bym przekręcił i nic by się nie blokowało. W lewo pewnie tak samo jest skoro w prawo nic nie blokuje to tam też nie powinno, z resztą co tam może się blokować? Linka? Jak u Ciebie się blokuje to znaczy, że coś mogło wpaść do wentylacji i blokuje te zapadki od zmiany kierunku nawiewu, ewentualnie wadliwa linka jest i się za mocno skręca i przez to może blokować.
    Brak Skody
  • Może źle się wypowiedziałem chodziło oto, że można tych obrotów zrobić wiele i tak nic się nie blokuje :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Wiele to wiem... U mnie po chyba 6 obrotach w prawo pokrętło staje, jakby koniec zakresu. Potem znowu kilka w lewo i też staje. Co tam sie mogło zchrzanić w nowym aucie ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Łopatki którymi steruje system linek zapewne się zacina lub linka się źle układa. Podjedz do ASO. Jak naprawiałem podobny problem w Citroenie ale tam był climatronik to trzeba było ściągnąć cała deskę rozdzielcza, ponieważ nie było linek a silniczki które na polskich dziurach często lubią się psuć :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • No niestety po między oporem przy kręceniu w lewo lub w prawo mam 2,5 obrotu.... Czasem w lewo mogę kręcić cały czas, natomiast w prawo po około 1,5 obrotu pokrętło się zatrzymuje ale próbując dalej je kręcić delikatnie się poddaje i boję się żeby coś nie trzasnęło....
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czy ktoś jeszcze jest w stanie mi sprawdzić jak u Was działa pokrętło do sterowania kierunkiem nawiewu ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Zadzwoń do ASO i umów się a wizyte. Skoro tam sięcoś blokuje to niech na gwarancji zobaczą co tam się blokuje i to poprawią, takie coś powinno im zająć góra 20 minut, z czego 10 minut to zdejmowanie plastików. Chyba, że coś tam jest ostro zepsute ale wątpię.
    Brak Skody
  • Jeśli to coś przy pokrętłach to chwila moment ale jak przy dmuchawie to po doświadczeniach z O1 wiem że to demontaż kokpitu... No nic będę uderzał do ASO.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jak już będziesz wiedział co to jest albo co Ci odpowiedzieli na to w ASO to daj znać bo jestem ciekaw.
    Brak Skody
  • Sprawa będzie dopiero ruszana około maj/czerwiec przed oficjalną wymianą oleju, chyba że nie wytrzymam wcześniej. 

    W sumie gwarancja jest u mnie na 4 lata /60 000 więc jest czas a póki co wszystko gra tylko po 3 obrotach pokrętło się blokuje w prawo i w lewo. W lewo jest to pozycja dolna na nogi a w prawo to pomiędzy pozycją na szybę a pozycją na pasażera.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Panowie problem rozwiązany !!!

    Jeśli kiedykolwiek pokrętło od ustawiania pozycji nawiewu po kilku obrotach będzie zablokowane to wystarczy demontaż schowka który jest banalny i po włożeniu ręki w szczelinę w stronę pokrętła należy wymacać cięgno które się obraca w czasie kręcenia pokrętłem i wkręca się w nie wygłuszenie - jakiś materiał który należy odciąć i się go pozbyć. 

    Zrobiłem to dzisiaj sam bo chciałem przed oddaniem do ASO sprawdzić co tam widać faktycznie i udało się.

    Pokrętło działa jak powinno i można 2 dni kręcić. 
    Obeszło się bez demontażu połowy auta w ASO.

    Pozdrawiam.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?