FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zimowy płyn do spryskiwaczy-jakiego używacie?
  • Witam, mam może banalne pytanie, ale jakiego używacie zimowego płynu do spryskiwaczy? Pytanie kieruję zwłaszcza do posiadaczy R ze spryskiwaczami reflektorów. Od początku używam płynu z Orlenu, z uwagi na to że jest bezbarwny i jest bezpieczny, ale w zimę płynu idzie sporo i rachunek ekonomiczny jest niekorzystny. Boję się używać czegoś taniego i niesprawdzonego z uwagi na możliwość powstania zacieków na lakierze albo uszkodzenia szkła reflektorów. Czekam na Wasze spostrzeżenia :) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie mam co prawda spryskow reflektorów ale leję płyn, który nie pachnie denaturatem i jest jednocześnie w dobrej cenie. Nigdy w żadnym samochodzie nie było problemów, a najczęściej wlewam najtańszy. Nie wiem skąd u Ciebie przekonanie że akurat płyn Orlenu, ktory robi ta sama firma co płyn znakowany logo Auchan w dużo niższej cenie jest bezpieczny....

    W skrócie, leje co jest najtańsze i ma jaki taki zapach - problemów nie było nigdy.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W Biedronce aktualnie jest bezbarwny płyn. Tani. Nie śmierdzi.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @maciektsi, przekonanie, nie przekonanie, po prostu tankuję na Orlenie i kupuję płyn :) Bardziej może przekonanie, że co droższe to lepsze, ale czasami nie ma ekonomicznego sensu :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zwłaszcza zimą. Nie ma robali to ważne tylko by nie zamarzał.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z Tesco wali dynksem z drugiej strony mozna miec 3 takie w cenie tego z orlenu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No ja mam w pracy Motula za połowę ceny Orlenu i to 5 litrów, więc go przetestuję jak orlenowski mi się skończy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja od la stosuje TENZI bardzo ładnie pachnie i daje rade poniżej -20st i jest bezpieczny, nie zostawia zacieków na karoserii. Trudno mi powiedzieć ile kosztuje bo produkują go pod Szczeciniem a mój znajomy jest udziałowce i biorę cała paletę, wychodzi mi za 5l po 5zł. Biorę od razu 50l.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja używam koncentratu 1litr VW w rozcieńczeniu 1:2. Za koncentrat zapłaciłem 12zł/litr w salonie Skody (to używam do Skody ze spryskiwaczami reflektorów).
    Do Rapida bez spryskiwaczy reflektorów używam płynu AUTOLAND za 17zł/4litry lub K2 w tej samej cenie za 5l.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Sonax zimowy zawsze kupuje przed bądź po sezonie jak jest o 50% tańszy, czyli około 12zł za 5L.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Ja ostatnio kupiłem ten z K2 i pachnie jak vibovit ;p a i cena jest znośna bo te tańsze to pachną jak z denaturat... ale w sieci hurtowni OPOLTRANS jest bardzo tani i fajny płyn jeżyk , jest tak do max -20 ale za to ładnie pachnie zielonym jabłkiem. Jedyny minus to to że tam tylko na FV się kupi ale to też można ominąć podając jakiekolwiek dane firmy znalezionej na internecie. 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Ja używam Sonax'a (letni i zimowy ), tani nie jest ale cena adekwatna do jakosci.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Również używam Sonax'a zimowego. Nie pachnie jakoś szczególnie ładnie, ale też nie śmierdzi. W trakcie sezonu kupiony w jakimś markecie za 18 PLN chyba. Daje radę.
    Rapid SB | 1.2 TSI CJZD 110KM | MY16 | Fun | Czarny Magic perłowy | 12500km | Łódź
  • ja mam super opcję "pakiet zimowy" i spryskiwacze są podgrzewane. w efekcie płyn śmierdzi bo chyba się w tych dyszach gotuje. czy tylko u mnie tak jest?
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Wszystko zależy od płynu, moim zdaniem, spryskiwacze nie maja tu nic do rzeczy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Tomaszem jak możesz i chcesz - to odłącz elektrycznie dysze (konektor lub bezpiecznik) i sprawdź czy to podgrzewanie jest przyczyną Twoich wrażeń zapachowych.
    Czasem bez podgrzewania, niektóre płyny mają specyficzny zapach. I nawet zamknięte okna niewiele pomogą ...
    W ostateczności - pozostaje wykorzystanie zawartości zbiorniczka i skorzystanie z płynu innego producenta.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Podgrzewane są tylko dysze, nie jest to podgrzewacz przepływowy na 220V ze w ułamku sekund podgrzeje Ci płyn lecący pod ciśnieniem, podgrzewane dysze maja nie zamarzać jak zostanie w nich płyn i odparuje spirytus.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Panowie: dziękuję za uwagi. Obyście mieli rację. Wypsikam co tam mam bo być może faktycznie zalałem jakimś starym zapasem z piwniczki. Dam znać.
    Kolego @PinkFloyd trochę mnie tym zmartwiłeś bo miałem taki zamysł, żeby czasem na postoju świeżej herbatki sobie zrobić. ;-) Dziękuję i pozdrawiam
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Zważywszy na ten spirytus to takiej herbatki "z prądem"... ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie kupujcie turtle wax,śmierdzi samą dyktą.Musiałem dołożyć 2zapach do nawiewu.Zmieniłem na Tenzi i jest elegancko!

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?