FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Paliwo w zbiorniku albo woda w drzwiach
  • Panowie, czy w Waszych Rapidach też słychać jak paliwo w zbiorniku chlupie podczas przyspieszania i hamowania ? Dziwne wrażenie, jakby w lewym progu się cos przelewało ;-)
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Sprawdzałeś tylne drzwi, czy nie masz wewnątrz wodę? Takie objawy występują przy wożeniu wody w drzwiach. Zbiornik paliwa jest "cichy", nie słychać przelewającego się paliwa.
    Poczytaj wątek "Chlupotanie w drzwiach".
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słychac chlopotanie w baku po zatankowaniu, w Octavii tez słychac ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Dzięki, poczytam. Wcześniej tego nie słyszałem, ale auto mam od niedawna. Drugi raz go tankowalem dopiero. Wtedy i teraz zalalem pod korek, ale poprzednim razem jakoś nie zauważyłem chlupotania.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • U mnie nie chlupocze
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Oni mają uszy antylopy:)
  • ja też myślałem, że to paliwo w zbiorniku chlupotało, a to była woda w drzwiach
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Kurcze, XXI wiek, zaawansowane technologie, systemy elektroniczne i... woda w drzwiach...Mam malucha z 84 roku i też wylewalem wodę z drzwi, ale po wykonanej konserwacji, bo zatkały się otwory odprowadzające wodę. W maluchu to jest urocze ale w nowym aucie co najmniej mało śmieszne...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Jak to sprawdzic? Pobujac drzwiami? :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Ja tak planuję, ewentualne całym autem zostawionym na biegu nie na recznym. Ta druga opcja jest OK ale trzeba uważać - jak bujniesz za mocno to może pasek na rozrzadzie przeskoczyć.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Wada fabryczna rapida, mój miał to usunięte w serwisie w ramach akcji serwisowej pół roku po zakupie
  • Do sprawdzenia obecności wody w drzwiach wystarczy na postoju, przy wyłączonym silniku i ręcznym, zdecydowanie otworzyć/zamknąć drzwi. Można stanąć na przedłużeniu płaszczyzny otwartych drzwi i naprzemiennie ręcznie ruszać. Kiedy jedna ręka amortyzuje, druga pcha.
    Po stwierdzeniu obecności wody w drzwiach wystarczy ręcznie w dolnej krawędzi drzwi odciągąć lekko gumowy profil. W drzwiach są 3 otwory odpływowe. To jest rozwiązanie doraźne, chwilowe.
    Na usunięcie tego problemu na stałe należy udrożnić wypływ wody z tych trzech otworów. Można bez zdejmowania gumowego profilu ponacinać małe "zatoczki" w tym profilu, pod otworami. Można pobawić się i zdjąć profil z dolnej krawędzi drzwi, jest wtedy okazja do mechanicznego sprawdzenia, czy otwory nie są zaślepione (najczęściej masą antykorozyjno/antywibracyjną). Samo zdejmowanie profilu nie jest trudne, należy "wyczuć" jak je wyciągać. Każdy plastikowy kołek jest na wcisk, od strony wewnętrznej ma 4 rozpórki. Warto wykorzystać plastikową łyżkę do demontażu tapicerki samochodowej. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @bigpawlo ten typ tak ma, to jest normalne woda w drzwiach, wystarczy otworzyć tylne drzwi i nimi energicznie poruszać i słychać wtedy czy to to, ale stawiam że na bank woda w drzwiach, ten samochód to taka mini łódź podwodna, nabiera czasami wody :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Mi już nabrał do lewarka zmiany biegów. Jak były mrozy to jakby go zabetonowal...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Koledzy, jak zawsze macie rację !!! To była woda w drzwiach :|
     Przypomniałem sobie, że byłem na myjni...
    jercen Ty to chyba znasz Raipida lepiej niż panowie z Mladá Boleslav :)) Jechać z tym do serwisu ? Auto mam na gwarancji do maja...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Wystarczylo poszukac na forum i bys znalazl kilka tematow z tym problemem. Jedz do aso, przytna ci uszczelke i po sprawie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No właśnie wszedłem na forum i się dowiedziałem...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Po to jest forum by doradzić, podpowiedzieć. Ale na pewno z takim drobiazgiem nie warto jechać do ASO. Strata czasu, może i nerwów ...
    Na forum jest ten aktualny i jeszcze jeden wątek: Chlupotanie w drzwiach
    Wystarczy samemu 3x podciąć uszczelkę pod otworami w drzwiach i po kilku chwilach problem z głowy. I wcale nie trzeba mieć do tego specjalnych zdolności. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po to jest gwarancja by mozna bylo jezdzic z kazda pierdołą. Jak beda ci np. gnic drzwi to warto miec podkladke ze problem byl znany i naprawiany w aso.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • oboje macie rację. Warto jechać do aso na kawę jeżeli ma się blisko jeżeli daleko to szkoda czasu
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?