FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłona tunelu - złe umocowanie?
  • Hmmm... za bardzo nie wiem jak to opisać, ale spróbuję...
    Sprawa dotyczy plastikowej osłony tunelu (?) który znajduje się pomiędzy przednimi fotelami - w którym znajdują się ręczny, skrzynia biegów, itd.
    Mianowicie zauważyłem, że przy lekkim poruszaniu nim, kiwa się na boki... i nie wiem - czy ten typ tak ma, czy też część ta jest po prostu niedokładnie umocowana?
    Załączam zdjęcie nie mojego autka (jakieś z neta) na którym mniej więcej zaznaczyłem o co mi chodzi...
    Ostatnio zamontowałem sobie podłokietnik (nie fabryczny), ale nie sądzę aby to miało na to wpływ (nic nie trzeba było odkręcać, odginać, itp.) - zauważyłem też, że problem "kiwania" bardziej uwidacznia się po stronie tylnej kanapy - na końcu tunela...
    P.S. to mój pierwszy wpis tutaj - może ktoś coś?
    zrzut.jpg
    900 x 596 - 108K
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Nie podałeś skąd jesteś czy jaki masz rocznik. Jest możliwe, że w Twojej okolicy porusza się inny R. Najlepiej by było sprawdzić czy porównać z innym.
    <możesz uzupełnić stopkę>
    A może masz okazję podjechać do dealera - tam zobaczyć?
    Prawdopodobnie poprzedni właściciel miał ściągany tunel. Może nie do końca dopilnował dokręcenie czy zamocowanie tunelu?
    W moim R nie ma żadnych luzów ani kiwania się. W dziale ZTS masz wątek: Demontaż panelu środkowego. Możesz tam zajrzeć, sprawdzić, czy masz tak zamocowany tunel.
    Wg mnie - to jednak coś jest nie do końca zamocowane w Twoim R.
    Miło by było, jak byś po stwierdzeniu przyczyny, podał na forum, co było nie tak, co zrobiłeś i jaki osiągnąłeś efekt.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • spoko... zaraz zabieram się za uzupełnianie stopki i analizę podanego tematu - wielkie dzięki... 
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • U mnie tez sie kiwa, pewnie sruba po pewnym czasie sie luzuje ;)
  • Problem w tym, że tunel mocowany jest w kilku miejscach. Nie jest to sprawa tylko jednej śruby. Z przodu tunelu są 2 śruby, które są mocowane do samodzielnej konsoli (przed lewarkiem biegów). Ta samodzielna konsola jest z kolei mocowana następnymi 2 nakrętkami do szkieletu. Możliwości poluzowania tunelu jest kilka. W tylnej części jest jedna śruba, ale z kolei podłokietnik ma kolejną nakrętkę. Cały tunel jest wyprofilowany do osadzenia na tunelu podłogi samochodu, a wspomniane śruby tylko podtrzymują plastikowy tunel przed poluzowaniem jak i osadzenie kołnierza tunelu wokół konsoli środkowej pod radiem i klimą daje dalsze zabezpieczenie przed swobodnym przemieszczaniem się tunelu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie poluzowany jest tylko sam tył który siedzi na jednej śrubie
  • w przedniej części auta nie ma luzów na tym panelu, tylko tyłeczek się chwieje... stąd moje przypuszczenie, że chodzi o tą śrubkę z tyłu... co do podłokietnika - to jak pisałem nie jest to oryginalny Skody, tylko jakiś dedykowany (pasuje bez problemów) i mocowanie jest troszkę inne...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • czyli nie wkręca się go w oryginalne otwory montażowe tylko przykrecą z boku srubami do tunelu srodkowego robiąc dziury w tunelu, prawda?
    czy on się trzyma czy rusza razem z tunelem?
  • Nie... hmmm... jak to wytłumaczyć... ten podłokietnik montowany był w miejscu za ręcznym (tam jest takie miejsce, wgłębienie u mnie- na popielniczkę (?)) oraz w miejscu na kubek na końcu panela (to mniejsze kółko) - zaznaczyłem na obrazku... 
    mocowane było od góry 4 śrubami - dwie w to prostokątne miejsce i dwie w okrągłe... 

    sam podłokietnik siedzi dobrze, nie chwieje się - nawet jak się opieram... 
    generalnie kiwanie się tego tunela w niczym nie przeszkadza, ale sama świadomość, że coś mi się rusza, a nie powinno - powoduje, że węszę i szukam jak to naprawić... 

    w tygodniu nie mam raczej za bardzo kiedy się za to zabrać, ale w weekend odkręcę podłokietnik i zobaczę tą śrubkę na końcu panela, która tam jest...
    zrzut.jpg
    400 x 300 - 47K
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • podeślij link do tego podłokietnika to i ja sobie taki sprawie skoro spoko to wygląda ;)
    I wrzuć zdjęcie ze środka auta bo szukałem oryginału z powypadkowego ale ciężko trafić w normalnych pieniądzach.
  • takie cuś - http://allegro.pl/podlokietnik-skoda-rapid-zaslonki-gratis-i5610899233.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yOFQ...
    może żadna rewelacja, ale mi pasuje...
    tutaj lepiej widać cały ten element co jest montowany do panela http://allegro.pl/podlokietnik-skora-material-czarny-skoda-rapid-i6750268428.html

    co do zdjęcia - to za godzinkę będę w aucie - to zrobię i wrzucę...
    no dobra - nie wytrzymałem i poleciałem walnąć fotki...
    IMG_20170405_092707.jpg
    1560 x 2080 - 1M
    IMG_20170405_092746.jpg
    1560 x 2080 - 1M
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • odkręciłem ten podłokietnik i faktycznie delikatnie poluzowana była śrubka mocująca panel do podłogi... dokręciłem i już tak nie "lata"...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Dzieki, no fajnie wygląda a do czego to jet wkręcone do tego tunelu w plastiku wkrętami?
  • dokładnie - tak jak pisałem wcześniej - 4 śrubki...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • a jaki to srubokret? bo tez mam luzny tunel na koncu dzis rozebralem i nie moglem dokercić nie wiem jaki to srubokret nic mi nie pasowalo...
  • W tej chwili Ci nie powiem co to było... miałem cały zestaw końcówek i którąś w końcu trafiłem... to chyba taka gwiazdkowa była...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?