FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Myjnia a nowe auto
  • Takie może jak to mówią.. z d*** pytanie ;-) ale jak myjecie samochody szczególnie nowe jak np. Rapid'y? Bo już słyszałem różne opinie i tak się zastanawiam jak myć nowe auto.. a że wiosna już jest.. więc temat taki bieżący co by ładnie auto wyglądało ;-)

    moje wątpliwości / zasłyszane opinie:

    • nowe auto ma mniej utwardzony lakier więc jest delikatniejszy i szczotki mogą wyrządzić więcej szkód (rysy), czy jeździcie z nowym na szczotki?
    • w przypadku ciemnych lakierów (np. czarny) myjka ręczna typu karcher pozostawia zacieki (czyścicie po takim myciu na sucho?)
    • stosujecie jakieś szampony, woski itp.?
  • Ja jeżdżę na myjnię ręczną ( koszt raptem 35 zł pln ) bez wosku.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Ja jeżdze na bezdotykowa a w soboty sam myje dokładnie autko
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Gdzieś czytałem, że na automatycznych różnie bywa, mogą mieć zbyt zużyte szczotki i mogą zrobić więcej szkód niż korzyści (ale tego nie potwierdzam, tak pisali :). W instrukcji jest napisane aby najpierw spłukać wodą, potem umyć za pomocą gąbki itp. następnie spłukać, ja dodatkowo wytarłem szmatką, żeby nie było smug.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22 no właśnie ryzyko porysowania lakieru jest duże... ale przy ciemnych lakierach (np. czarny) gdy myjemy na myjni ręcznej to się można zjechać.. Trzeba do sucha wycierać, żeby nie było zacieków i plam.
  • I tak najlepsza jest gąbka , na myjni bezdotykowej nigdy nie umyjemy idealnie auta nawet  jak wrzucisz 50 zl :) Ja myje wodą pryskam pozniej piana aktywna mam taka nakladke na karchera ... pozniej gąbką tą piane rozmazuje i spłukuje jak w salonie od dołu go góry ( nie na odwrót) na końcu jak są chęci to suchą szmatka przecieram :)
  • Gąbka - to nie zbyt dobry pomysł bo zbiera się na niej kurz piach itp. Lepiej po prostu jechać na myjnię ręczną.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Wyłącznie dobra myjnia bezdotykowa, może efekt średni, ale szybko i tanio, a samo mycie, nie licząc agresywnej chemii, bezpieczne dla lakieru...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @spid tak trochę nie kumam... jesteś na myjni np. ręcznej, myjesz mikroproszkiem, auto jest całe w pianie i potem spłukujesz czystą wodą od dołu do góry?? trochę nie mogę sobie tego wyobrazić :)
  • Od dołu do góry później od góry do dołu w Emidzie w rudzie śląskiej i w lelku tak własnie myli mi samochód nie mam pojecia czemu tak myją :)
  • Myjnia automatyczna służy do zmatowienia lakieru przed kolejnym malowaniem....
    A co do bezdotykowej - to myjnia myjni nierówna. Są myjnie z sama dyszą, ale są tez myjnie z dyszą i gąbką. Trzeba po prostu wybrać najlepszą.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • A jak prac sweterek, ktory zaklada sie rapidkowi na zime? Prosze o porade.
  • Skorzystaj z porad babuni, albo dziadunia :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Pele nie dogryzaj taki prosty temat a zobacz ile postów jednak nie kazdy wiedzial ;p
  • Nie dogryzam ;-) Moj kolega na swojego jeepka wranglera zakladal takie cudo na maske i nazywal to 'kondomkiem' ;-) Myslalem czy by kondomka rapidkowi nie nabyc :-P
  • Trochę odkurze temat.Generalnie myjnia automatyczna to samo ZŁO dla lakieru naszych pieczczochów.Ewentualnie bezdotyk jak ktoś chce budżetowo.Jak ktoś lubi bardziej profesjonalnie i ma kawałek swojego podwórka to chętnie powiem jak wyglądał u mnie proces picowania lakieru.
  • Kilka razy w tygodniu moje auta są myte, niekiedy nawet codziennie. Myjnia automatyczna to coś zakazanego, nigdy nie wiadomo kto przed wami był, nawet kilka cykli wcześniej. sama technologia nadaje się do szorowania plandek na tirach. Myjnie na złotówki: korzystam dość często lecz należy przy tym pamiętać, że to jest dobre narzędzie do spłukiwania. Nigdy do mycia. wystarczy mi na spłukanie rapida 2 lub 3 złote tak aby samochód był czysty. 1 zł idzie na akt pianę tego nie trzeba dawać dużo ja ww należy nakładać od dołu do góry gdyż dłużej działa, na dach też nie ma co specjalnie dawać i tak naleci jak idziemy dookoła auta i tak, warto zwrócić na dolne zakrzywienia. następnie należy poczekać- niech chemia działa. Ważne aby nie wyschło. dalej po kilku minutach używam do spłukania nabłyszczania lub samego nabłyszczania bez wcześniejszej piany. Nie zostawia zacieków i szybko wysycha- spływa bez pozostających licznych kropelek. Spłukuję od góry do dołu długimi poziomymi ruchami wtedy nakładają się kolejne ruchy i nie widać tak gdy się gdzieś nie domyje, poza tym to co na dole to się namoczy. schemat: przednia szyba, dach, bok, maska, przód, bok, tył i na dywany wystarcza. zawsze spłukuję po deszczu póki mokre i pomału do domu, gdy ulice wyschną to później mam już na starcie czyste auto. Gdy auto już mocniej brudne to jeżdżę co najmniej raz w tygodniu na myjnie ręczną i zawsze mycie z woskiem, gdybym przejechał przez deszcz to myjka na złotówki  aby spłukać po deszczu, bo do wosku brudek się nie klei. można tak kilka razy nawet zanim auto zabrudzi się na tyle aby była Konieczna myjnia ręczna.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • co do mycia auta to każde mycie na myjce automatycznej lub ręcznej z szczotką powoduje "świrle" na lakierze. Jedyne poprawne mycie nie wpływające na jakość lakieru to porządne spłukanie karcherem lub wężem ogrodowym i mycie na dwa wiadra. Niestety właściciele z blokowisk mają utrudnione zadanie:/
    Żeby pozbyć się zacieków z wody najlepszy jest wosk twardy na karoserie - masz spokój na parę/paręnaście tygodni ewentualnie po dokładnym umyciu - jako powłokę hydrofobową można zastosować wosk w płynie. Do osuszania możesz kupić specjalne ręczniki pochłaniające wodę jak szalone.
    Co do wosków, szamponów wejdź na forum autodetailingowe i poczytaj.
    Powiem Ci że mimo mieszkania w bloku i braku nawet garażu stosuję parę zasad, a przynajmniej staram się je stosować i są efekty.
    Na YT masz kanał SWAG TV dużo rzeczy można się dowiedzieć.
    Rapid LB | 1.6 CAYC 105KM | 2014 | Elegance Max | Srebrny Brilliant metalizowany | 41000 | Toruń
  • A nie lepiej pojechać nawet raz w miesiącu lub raz na dwa na zwykłą myjnie(nie automaty lub ręczne), gdzie komplet kosztuje 60 zł? Za woskowanie dodatkowo dałem 100 zł i cały czas trzyma się lakieru. Do tego nie trzeba się samemu z tym bawić i jeszcze ludziom pracę dajesz :)
    Brak Skody
  • Jak juz ktos bardzo pedantycznie podchodzi do kwestii lakieru a do tego ma auto w ciemnym kolorze, polecam zaraz po zakupie nałożyć powłokę ceramiczna i na jakis czas bedzie spokój. Tańsza opcja bedzie dobry "wosk", ktory tez troche posłuży. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dokładnie,tak jak yunior81 mówi.Dla zainteresowanych przykład bardzo dobrej powłoki https://m.youtube.com/watch?v=ZykXCY34Dng niestety koszta niemałe bo około 350 zł ale można wyrwać i za 280zł.Jednak ja jestem zwolennikiem klasycznego wosku i głaskania microfibrą:)


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?