FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio blues a czujniki parkowania
  • Aktualnie w swoim rapidzie posiadam radio blues (to jest ten najniższy model, z półeczką) oraz dodatkowo mam oryginalne czujniki parkowania.
    Podczas wrzucania biegu wstecznego radio się wycisza i słychać pikanie podczas dojeżdżania do przeszkody, sam dźwięk pikania wydaje mi się, że wydobywa się z jakiegoś zewnętrznego buzzera, a nie samych głośników - mógłby mi ktoś z Was to potwierdzić na 100%?
    Pytam ponieważ zastanawiam się nad wymianą radia na jakiegoś chińczyka, ale jednocześnie nie chciałbym stracić czujników - w przypadku jeśli dźwięk jest przekazywany przez radio do głośników mogło by tak być...
    Rapida mam z 2014 roku, więc istnieje jeszcze szansa, że radio będzie mogło odczytać sobie sygnał z czujników bezpośrednio z cana i wyświetlić tą informację na wyświetlaczu. Ale przed wymianą wolę założyć najgorszą opcję, że radio nie będzie w żaden sposób integrowało się z canem...

    Rapid LB | 1.2 86KM | 2014 | Active | Biały | 40k | Poznań
  • Raczej na 99% jest zewnętrzny buzzer więc po wymianie powinno działać dalej. Jednak wydaje mi się że Chińczyk nie pogada z canem w Twoim aucie skoro obecnie czujniki działają "zewnętrznie"
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • łatwo to sprawdzić. wyciągnij radio i zobacz jak działa :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Bartosz - w bluesie masz możliwość ustawienia czy radio ma się wyciszać(stopnie wyciszania)  czy nie. Głośniczek od czujników cofania jest osobny i głośniki od radia nie mają tu nic wspólnego. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ok, dzięki za potwierdzenie, w takim razie wybierając radio mogę się kierować wyglądem oraz funkcjonalnością samego radia ;)
    Rapid LB | 1.2 86KM | 2014 | Active | Biały | 40k | Poznań
  • Elektroniczny moduł cofania J446 znajduje się w bagażniku, po stronie lewej, pod tapicerką. Zasilanie jest poprzez bezpiecznik 5A.
    3 czujniki cofania, oznaczone G203 (lewy), G796 (środkowy), G206 (prawy) mają po 3 przewody każdy. 2 przewody to zasilanie czujnika (z modułu cofania) oraz trzeci - sygnałowy (powrotny do modułu).
    Dodatkowo, z modułu wyprowadzone jest zasilanie 2 przewodami do brzęczyka (głośniczka) H15. Ten jest umieszczony w lewym słupku B (na wysokości głowy kierowcy), pod plastikowym panelem słupka. Dostęp do niego jest poprzez demontaż  plastikowego elementu ze słupka B.
    Dodatkowo, moduł połączony jest 2 przewodami sygnałowymi z jednostką centralną J519. 
    Cały układ prawie że nie ma nic wspólnego z radiem. Można sprawdzić jego funkcjonowanie przy wyłączonym radiu. Pracuje tak samo.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Podepnę się pod temat - miałem tak samo fabryczne czujniki + radio blues, czy po wymianie na amundsena+ jest jakaś możliwość ustawienia wizualizacji czujników? Przez VCDS (12.12) mi się nie udało w bloku 76 mam tylko 0-7 bity do zaznaczenia bez żadnego opisu.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?