FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oryginalna nawigacja w Rapidzie/Aktualizacje
  • Czy ktoś z was miał już aktualizowaną nawigację i ile to kosztowało?
    Czy  mówili wam w serwisie jak często trzeba to robić?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Najlepsza jest nawigacja do szyby i na karte wgrywasz Holka co 3 miesiace i masz wszystko z glowy a te fabryczne po okresie jednej aktualizacji juz później sie nie wyplacisz
  • zawiodę ciebie do fabrycznej nawigacji można wgrać np. automapę lub coś innego nieoficjalna informacja pana z serwisu. Przeczytałam to gdzieś w necie i zacząłem szukać  faktycznie nie zostaliśmy skazani tylko na oryginał. A cena oficjalna to jedno a ile zapłacisz po targowaniu się i rabatach to inna sprawa.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Są w internecie też aktualizacje oryginalnych map.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • jakieś linki ? 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Mapa
    do nawigacji Amundsen+ Europa Zachodnia V6 kosztuje 1261,00 zł bez rabatu. Chyba
    kogoś nieźle powaliło. http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/300/rapid-muzyka-i-komunikacja.html
    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Nawigacja Automapa Europa to koszt 149zł za rok plus 429 zł za zakup! To że większość z Was - być może - ją kradnie, to nie znaczy, że cena ASO jest zupełnie kosmiczna, absurdalna i "kogoś powaliło"... Chociaż godziwe to te ceny nie są...

    Natomiast zasadniczo cena jak cena, jak ktoś kupuje system nawigacyjny to powinien przewidzieć też koszty jego obsługi... Nie moralizuję, ale jak kogoś nie stać na Mercedesa to jeździ starym Fiacikiem. Auto nie jest przedmiotem pierwszej potrzeby... 

    Cena z ASO jest - także moim zdaniem - dosyć wysoka, i nawet jak na aktualizację fabrycznej nawi trudna do przyjęcia.
    W Mercedesie większość nawi to Becker, oparty na iGo z dożywotnią aktualizacją, ale jak ktoś chce ręcznie, to jest to minimum 40E czyli ok 160-170zł netto.
    TomTom w Renault to ok 150-160zł; ale już Toyota, ok 100-200Euro (czyli do 600 zł), kwestia generacji nawi, regionu i wersji mapy. 
    Citroen ma aktualizację za 620zł, lub w wersji 3D za ponad 750zł - tutaj już bym też polemizował nad godziwością cen...
    Jak widać Skoda szaleje. Praktycznie ta sama aktualizacja w VW to kosz 699zł, lub 899 za całą Europę. W Seacie był za ok 480zł 3 letni plan aktualizacji, a Audi - ceny podobne jak w Skodzie. Czyli macie ekskluzywne systemy nawigacyjne... Z najwyższej półki...

    Ja kupiłem sobie TomToma z dożywotnią aktualizacją, mam ładnie pochowane kabelki i tylko w lewym rogu podszybia mam uchwyt z urządzeniem. Świadoma analiza i wybór. Wydaje mi się, że każdy analizował zasadność zakupu fabrycznej nawigacji, również pod względem ergonomii, możliwości i ekonomii...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Pewnie 80% kierowcom wystarczyla by navka w telefonie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @halif Trochę się z Tobą nie zgadzam, ja właśnie nie kupiłem navi ze względu na koszt aktualizacji, i uważam, że w Skodzie naprawdę kogoś powaliło dając taką cenę. Czy Rapidy kupują ludzie którzy nie mają co robić z pieniędzmi. Samo Twoje porównanie z innymi autami pokazuje, że producent mocno przesadził i co ma z tym wspólnego to, że dużo ludzi ściąga nielegalne oprogramowanie ? czy to jest jakaś kara ? czy odpowiedzialność zbiorowa ? Dlaczego w grupie VAG tylko właściciele Rapida muszą tyle płacić za aktualizację, możesz mi odpowiedzieć na to pytanie ?
  • A dlaczego ja? Ja nie kupiłem nawi, bo drogo i - w moim odczuciu - mało praktycznie. Nie lubię odrywać wzroku na środek konsoli.
    Jeżeli tego nie zauważyłeś to oświecam... tadaaaam...
    W Skodzie samochód wydaje się być tani, ale... Za akcesoria płacimy relatywnie dużo, za opcje extra też, jak widać nawigacje jest kosztowna, nie mówiąc już o bagażnikach dachowych, boksach, pojemnikach na narty, czy rowerach (z uchwytami). Być może tak koncern odbija sobie niższą cenę w rodzinie...
    Jeżeli czujesz potrzeby zapytania dlaczego, to jedyną drogą jest ten formularz:
    http://www.skoda-auto.pl/kontakt 
    Jak Ci odpowiedz, podziel się - proszę - tą wiedzą.
    Mnie w te nie mieszaj, na prawdę nie maczałem palców w cenie aktualizacji map i nie wiem czemu jest taka droga. Szukałem samochodu na moją kieszeń i rozważając opcję nawigacji sprawdzałem ceny aktualizacji i stwierdziłem, że nie jest to na moją kieszeń.
    Natomiast pomagając Ci zmagać się z zagadnieniem winy i kary to podpowiem, że w całej grupie Skody są te same ceny za aktualizacje map (tylko teraz O3 ma promocję), więc Rapidziarze nie są specjalnie karani (co najwyżej "skodziarze" :). Natomiast moje dywagacje o nielegalnych AM miały na celu zwrócenie uwagi, że większość osób nawi traktuje jako koszt urządzenia, na które za darmo sobie wrzucą "hołka" i powstaje opór przed płaceniem za oprogramowanie (tak zresztą jest w całej szeroko pojętej informatyce). Kto dziś płaci za program antywirusowy? Albo za menadżer plików, czy archiwizer? Czy też program do obróbki zdjęć, lub filmów...
    Dobra, są 3 akapity więc szansa, że ktoś przeczyta całość spadła do 15%. Dobrej nocy i chyba powoli zamykajmy wątek...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mało tego skoda ma drogi serwis. Dlaczego skoda jest taka tania? Bo korzysta ze starych części.... Spójrz na rapida: Klamki 98r kierunki na błotnikach, czyli fabia 1 silnik mpi, fabia 1, pokrętła Klimy pod spodem pamiętają golfa 3, lampka sufitowa, pasat b4-5, itp to dopiero początek. Tak naprawdę nowości w grupie vag widać dopiero w audi, cala reszta na jedno kopyto
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W Czechach ta aktualizacja kosztuje: 5064 czk, czyli 760 zł. Zastanawia mnie skąd ta różnica.  http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/navigation-sd-card-%E2%80%93-western-europe--3t0051255hx

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • @halif Ale masz chłopie natchnienie :)
    Te pytania były retoryczne, Skoda po prostu robi klientów w jajo,jak ktoś wcześniej nie sprawdzi, to potem ma problem.Ja sprawdziłem :)
  • Ja osobiście nie mam problemu, mam aktualizacje z początku 2014r. 

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • wow ale dyskusja panowie różnice wynikają z podatków marży ale największa to pazerność niektórych salonów dlatego było pytanie gdzie taniej można znaleźć aktualizację.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Hmmm to ta sama wersja co na stronie Skody 
    http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/424/mapa-do-nawigacji-amundsen-europa-zachodnia-v6.html
    wydanie 22 tydzień 2014roku... czyli mapy mają ponad rok :(
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Witam
    Czy ktoś ma informacje na temat aktualizacji nawigacji. Czy pierwsza aktualizacja jest bezpłatna? (Jeżeli tak czy należy wykonać ją w czasie trwania gwarancji?)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.6 90KM | MY15 | Elegance Max | Szary metal metalizowany |
  • Figaro82 22:58 Napisał:

    Przy okazji przetestowałem nawigację - przyzwoicie i bez większych zastrzeżeń.
    Bardzo pomocne jest wyświetlanie dynamicznie zmniejszajacego się dystansu w metrach (co 10) do wykonania manewru np. skrętu.
    Jedyne zastrzeżenie do NAVI mam (w porównaniu do TomToma, do którego byłem przyzwyczajony) takie - w momencie kiedy droga rozwidla nam się lekko na prawo i lewo, nawigacja mówi "skręć w lewo". TomTom mówił "trzymaj się lewej strony", co trafniejsze wg mnie jest.
    Zastrzeżenie nr 2: Brak ostrzeżeń o korkach, choć mam klawisz TRAFFIC
    Wydaje mi się, że miałem włączone udostępnianie internetu przez smartfon i kiedyś wpisałem hasło do WiFi i skoda je pamięta. Nie zadziałało w każdym razie, chyba że na Polskę nie ma takiej usługi.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Co do funkcji Traffic to w Polsce ani razu nie złapał ostrzeżeń. Za to ściąga mi ich dużo z Czech (mieszkam 35km od granicy)
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • a ktoś orientuje się czemy w PL nie działa traffic?
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15 | Ambition Max, DSG, Xenony | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?