FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żaba 1.0 TSI 110KM 2018r
  • Hej!
    Użytkownikiem Skody jestem w sumie od 2015r - była to Octavia RS w TDI. Po 3 latach zmieniłem ją na... Octavię RS w TDI, ale po lifcie i mam ją do dziś.
    Szukałem drugiego auta - na krótkie trasy, dojazdy do pracy, jazdę po mieście. Postanowiłem więc jako 2 auto kupić coś w benzynie. Autem głównie jeździ moja Pani, więc nie mogło być to za duże, ale nie chciałem jakiegoś małego gówienka, bo sam mam 188cm wzrostu i czasami nim jeżdżę. Wybór padł na Skodę Rapid rocznik 2018 (półroczna z salonu) w ciekawej wersji i kolorze.
    Tak więc mamy: Spaceback, kolor Green Rally Metalic, 1.0TSI CHZC 110KM i 200Nm, manual 6 biegów. Wersja Style + pakiet Dynamic i kilka ciekawych dodatków, m.in. szklany dach, tempomat, climatronic, grzane stołki przód, kierownica multi itd.
    Silnik - tu powiem szczerze, że była dla mnie zagadka. 3 cylindry... Kiedyś miałem 1.4 tdi 3 cylindry na pompowtryskach i było... głośno. Tu w benzynie jest spoko. Jeździłem Rapidem 4-cylindrowym i teraz 3-cylindrowym - ja tam różnicy nie słyszę. 110KM daje jakoś radę.
    Spalanie w Poznaniu w mieście ok. 6l średnio, więc jest bdb. W trasie to już różnie - od 5 z hakiem przy jeździe z kapeluszem na głowie, do ponad 8l przy jeździe z bejsbolówką ubraną daszkiem do tyłu.
    Auto kupione z salonu w styczniu 2018r z przebiegiem ok. 8tys km.
    Koła lato - standard alu seria 16" czarne, zima też seria alu 15".
    Z modyfikacji to w sumie tak to poszło:
    1. zacząłem od wypieprzenia wszystkich chromów łącznie ze znaczkami i zastąpieniem ich wersją black, napis "Skoda" i "Rapid"kupione nowe, pomalowane na czarny połysk
    2. wymieniłem oświetlenie w środku na led
    3. zakodowałem parę pierdół
    4. dokładka zderzaka przód z wersji Monte-Carlo
    5. dokładka zderzaka tył z wersji Monte-Carlo (czeka na montaż)
    6. nakładka na zderzak tył z superskoda + nakładki plastikowe z aso na progi
    7. odblokowanie Smartlinka w aso - niestety 900PLN...
    W planach jest soft i dodanie trochę tchu, bo te 200Nm to mało.
    No i standardowo zrobiona korekta lakieru (zaraz po zakupie i teraz jakieś 2 tygodnie temu) + powłoka itd.
    Z tematów serwisowych to były 2 rzeczy:
    1. ścierająca się "skórzana" gałka biegów - wymieniona na nówkę przy ok. 30tys km.
    2. sprężarka klimy - temat znany użytkownikom 1.0tsi i klimatronic - dziwne dźwięki w kabinie, takie szuranie - nagrywałem filmiki, przejażdżki z mistrzem serwisu i w sumie wymiana kompresora z polskiej produkcji na Denso, paska osprzętu, czynnika i czegoś tam jeszcze. Działa i jest ok.
    Olej zmieniam co 15tys km, płukanka Archoil, zalewam olejem Eurol FS 0w30 z normą 504.00-507.00 i dolewam dodatek Archoil AR9100.
    Od zmiany do zmiany oleju nie ubywa. Auto na dzień dzisiejszy nieco ponad 37tys km i w kwietniu kończy się gwarancja.
    rapid_01.jpg
    1920 x 1440 - 1M
    rapid_01a.jpg
    1024 x 768 - 497K
    rapid_02a.jpg
    1024 x 655 - 423K
    rapid_01aaa.jpg
    1024 x 768 - 517K
    rapid_03aaa.jpg
    1024 x 768 - 429K
    rapid_04aaa.jpg
    1024 x 768 - 502K
    rapid_06aaa.jpg
    1024 x 768 - 395K
    rapid_wnetrze.jpg
    768 x 1024 - 372K
    rapid_wnetrze2.jpg
    768 x 1024 - 356K
    rapid_wnetrze3.jpg
    1024 x 768 - 363K
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Style | Zieleń Rallye Metalizowany | 8500km | Poznań
    Octavia 3 FL | 2.0 CUNA 184KM | MY18 | RS | Szary Steel Niemetalizowany | 22000km | Poznań
  • Witam gratki . Świetny kolor.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?