FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Usterka czujnika biegu wstecznego
  • Witam. Mam problem ze wstecznym, mianowicie podczas wbijania wstecznego zapala się światło wstecznego, czujniki, pokazuje się na pulpicie odległość do przeszkody, ale w momencie wbicia biegu wszystko gaśnie. Aby zapaliło się ponownie musze lekko cofnąć i trzymać dźwignie zmiany biegów.  Gdzie szukać przyczyny problemu? Skoda spaceback 1.6tdi 2015r
  • Wg mnie - jest to sprawa mechaniczna. Czy robiłeś coś ze skrzynią biegów lub linkami zmiany biegów?
    Na pierwszym rysunku - włącznik świateł cofania jest oznaczony nr 1.
    Pod włącznikiem jest uszczelka. Najprościej spróbować ten włącznik wkręcić lub wykręcić bardziej, stosując cienką lub grubszą podkładkę uszczelniająca. 
    Potem pozostanie próba sprawdzenia wykręconego włącznika cofania lub jego wymiany.
    czujnik w skrzyni.jpg
    601 x 480 - 112K
    włącznik wstecznego.jpg
    600 x 445 - 89K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Problem rozwiązany. Okazało się że kulka przy czujniku nie odbijała, wymiana czujnika i po sprawie 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?