FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Potencjalny wyciek


  • Witam, po wymianie opon na zimowe oraz oleju w skrzyni biegów oraz w silniku zaobserwowałem wibracje na pedale gazu na 5 biegu przy ok 2500 obrotów i nieco większe ogólne wibracje w budzie, zauważyłem też pod maską taki mokry przewód. Co może być przyczyną powyższych i czy to jest jakiś wyciek? 
    Płynu chłodniczego nie ubywa ani oleju silnikowego.
    Po zgaszeniu silnika występuje pisk przez 2-4 sekundy i coś tam przeskakuje w silniku taki plastikowy klik 
    1.0 tsi 110KM 117000km przebiegu, 2017 rocznik 
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały
  • Nikt nie ma pomysłu? Słyszę nieco głośniejszą pracę na biegu jałowym oraz wyczuwam postukiwanie na gałce zmiany biegów (też na luzie) 
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały
  • Pytanie - co zrobiłeś w tym temacie? Sam najszybciej wyczyścisz wyciek i możesz obserwować w jakim czasie i z którego miejsca pokaże się ponownie. 
    Sam podajesz że wymieniałeś oleje. Nie chlapnęły tam jakie krople oleju? 
    Jaki masz poziom oleju w silniku i skrzyni biegów? 
    Wibracje nie pochodzą od wymiany opon? Możliwości jest więcej. Im więcej podasz - będzie łatwiej złapać trop.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sam wyczyściłem przewód tydzień temu i na razie nie ma śladu. Od czego w ogóle jest ten przewód?

    Oczywiście oleje wymieniane w warsztacie, oleju silnikowego 3/4 bagnetu tam gdzie miarka. Płynu w skrzyni niestety nie wiem jak się bada poziom muszę sprawdzić. 

    Co zaobserwowałem jeszcze to lekkie stukanie tak jakby za sprzęgłem wyczuwalne też na gałce zmiany biegów, na biegu jałowym. Po wciśnięciu sprzęgła do końca stukanie mocno zanika. 

    Sprawdzę jeszcze te wibracje pod kątem opon. 
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały
  • Cześć

    Mam podobny wyciek u siebie. Wydaje mi się że to się poci na połączeniu przewodu par oleju idącego od plastikowego kolektora dolotowego do separatora oleju tuż nad filtrem oleju. U mnie zauważono to na ostatnim serwisie na gwarancji przy 40tys i niby wymienili ten separator, ale niewiele to pomogło. Cały czas się delikatnie poci od góry i spływa po tym wężu w dół. Reklamowałem to ale oczywiście ASO nie widziało problemu. Mycie to ich jedyne rozwiązanie. Może trzeba by zajrzeć do kolektora wyciągając wodny intercooler i sprawdzić czy tam się olej nie gromadzi? Na zdjęciu zaznaczyłem o który wąż mi chodzi.

    dkrc.jpg
    1381 x 1549 - 1000K

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?