FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Obniżone zawieszenie
  • Przeklejone z briskody.
    temat: http://www.briskoda.net/forums/topic/318790-lowering-kit/
    Zdjęcie (również zapożyczone z tematu na briskodzie) przed obniżeniem: foto 1
    i po obniżeniu: foto 2
    Co do komfortu. Można poczytać w oryginalnym wątku. Należy tylko wziąść poprawkę na standard dróg :).
    Zestaw sprężyn do obniżenia samochodu można spokojnie kupić na allegro.
    foto 1.jpg
    800 x 600 - 208K
    foto 2.jpg
    800 x 493 - 147K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jestem realistą, na polskie drogi wziąłem pakiet bezdroża i podwyższenie 7mm... Ten powyżej wygląda ładnie, ale szkoda mi swojego auta. Sorry taki mamy klimat...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif co wchodziło w pakiet bezdroża?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mało w porównaniu do pozostałych modeli - podwyższone zawieszenie i pełna osłona silnika tylko. Swoją drogą, też wziąłem, ale trzymajmy sie wątku :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • ok dzięki
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Super to wyglada ale mi wysokie zawieszenie ostatnio uratowalo R podczas spotkania z lezacą na srodku drogi sarna, zagadalem sie i w istatniej chwili zobaczylem cielsko na jezdni, na manewr nie bylo czasu, wzialem przeszkode w srodek, zatrzymuje sie pod swiatlem zalamany a tu ani sladu na aucie :) i pomyslec ze to byl element ktory najbardziej mi sie nie podobal w R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Obniżenie lekkie to fajna sprawa szczególnie sprężynami Eibacha, tylko na gwarancji lipa zrobić :(
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • No właśnie plusy i minusy, z jednej strony ładniej wygląda na obniżonej sprężynie ale jednak na naszych drogach pomimo, że są coraz lepsze to i tak jest wiele jeszcze dziurawych dróg i wtedy docenia się serie zawias, mi też jakiś czas temu też seryjne zawieszenie uratowało zderzak, z resztą i tak na gwarancji nic nie można zrobić bo się gwarancje straci.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • No mi twierdzili w serwisie, że raczej na pewno straci się gwarancje po zamontowaniu takich sprężyn.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Balon a masz gdzieś fotki swojej maszynki,bo chyba jesteś przodownikiem nowinek na forum.
  • Witam 
    Koledzy Rapida mam dopiero od połowy grudnia i myślę nad obniżeniem zawieszenia.
    czy jest ktoś zorientowany tematem jakie, ile mm i jak to wygląda na aucie ? Pozdrawiam
  • Jak wymieniasz springi w ASO nie ma wpływu na gwarancje.
    Sam będę wymieniał ale nie wiem jeszcze czy nie całe zawieszenie ;)
    Fajne autko też miałem brać spacebacka ale za mały bagażnik był dla mnie więc padło na Liftback ;)
  • No właśnie w ASO powiedzieli, że odradzają zakładanie sprężyn obniżających.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Bo szybciej zużywają się pozostałe elementy zawieszenia dlatego odradzają ;) ja Fabią zrobiłem 200tyś km na -40mm ;) bez problemu 
  • - 4cm?~?!! toż to bardzo dużo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tak już jest za niskie, ostatnio zawisłem na krawężniku :) przypał jak nic :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • sztywno tak, nisko nie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?