FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż dokładki tylnego zderzaka
  • Witam

    Demontował ktoś kiedyś dokładkę tylnego zderzaka? Chodzi o ten element na dole zderzaka w kolorze niepomalowanego czarnego plastiku.
    Będę wdzięczny za opis czynności, instrukcje zdjęcia jak tego dokonać.
    Fajnie jakby się dało bez demontażu całego zderzaka.
    Mam lekko przerysowany ten element i dlatego myślę nad jego zmianą.
    Może ewentualnie ktoś ma pomysł jak pozbyć się drobnych rysek z takiego materiału?
    Pozdrawiam Rafał
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Opalarka, suszarka, zapalniczka. Podgrzej i formuj. Kwestia którego rodzaju to rysy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wkładka tylnego zderzaka jest montowana na zaczepy. Jednak jej zdjęcie jest bardzo utrudnione. Stąd polecam zdjęcie tylnego zderzaka. Wtedy dostęp do wkładki jest dziecinnie prosty.
    Jak nie masz doświadczenia w takich naprawach - najprościej (i niedrogo) zrobią w zakładzie, gdzie "spawają" zderzaki. A może nawet podpowiedzą Ci, że nie musisz nic ściągać, i zrobią to na samochodzie.
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Obejrzyj sobie film w linku
    mimo ze jest to o Octavii to wydaje mi sie ze zasada montazu / demontazu defuzora w Rapidzie jest ta sama. Bez zdejmowania zderzaka.
    milego ogladania.

  • Wątek sprzed roku ale...Przy wymianie dokladki na wersję z Monte Carlo, demontowali mi caly zderzak w warsztacie. A co do maskowania rys, np. jakieś wypełnienie i plastidip. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • oczywiscie ze caly zderzak musieli zdemontowac, wiecej czasu, wiecej kasy, a wiedzy minimum :-)
  • Wszystkie drogi prowadzą do celu. Można bez demontażu zderzaka, ale trudniej, bo nie widać zaczepów. Jak zdejmiesz zderzak masz wszystko jak na "dłoni". W takich wypadkach warto zastanowić się, czy niby okrężna droga nie jest jednak prostsza i szybsza. Serwis ma jasne i jednoznaczne zadanie, wg instrukcji serwisowej. A tak dla siebie, w garażu -  to każdy sam decyduje. 
    Miło, że podsunąłeś filmik. Ale sam zdejmowałem i zakładałem tylny zderzak, i mając taki temat przed sobą, ponownie bym wybrał wpierw demontaż całego zderzaka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • a masz moze fotke, ktora pokazuje jakie sruby w tylnym zderzaku trzeba odkrecic zeby go zdemontowac?

    <mod> Patrz dział ZTS - Demontaż tylnego zderzaka

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?