FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Bieg wsteczny - jak u Was wchodzi?
  • Początkowo wchodził u mnie czasem ciężej bieg wsteczny - pomyślałem że to kwestia "dotarcia" (nie w dosłownym znaczeniu oczywiście) ale niestety teraz na 100 prób wybrania wstecznego 70 musi się skończyć ponownym puszczeniem sprzęgła bo inaczej nie ma opcji wrzucenia... 
    Jak to u Was wygląda...? Czy macie czasem z tym problem? 
    Napiszę szczerze że mam wrażenie że generalnie biegi bardziej "płynnie" wchodziły mi w poprzednim aucie - Fiacie Siena - niż w Rapidzie... Bardzo często drążek muszę dociskać... 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Z tego co piszesz to raczej czeka Cię regulacja cięgien lewarka. Raz na 100 zdarzy się że wsteczny nie wejdzie, częściej zdarza się ze wsteczny wpada a podczas ruszania takjakby jest dociągany. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A moze cos z sama technika wrzucania wstecznego jest nie tak, tj. byles przyzwyczajony do " innego wrzucania" we Fiacie. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Wsteczny wrzucam normalnie ;) Dochodzi do oporu (czuć że nie wskoczył) a po popuszczeniu sprzęgła nie wskakuje sam a co najwyżej można usłyszeć zgrzyt - więc z tej opcji nie korzystam bo wolę już zwolnić sprzęgło i spróbować raz jeszcze.
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • No to w takim razie regulacja w serwisie powinna pomoc. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Flash przejechałem swoim R 12 tyś. km. i z tego co pamiętam to tylko kilka razy wsteczny nie wchodził. Chyba jednak regulacja jak piszą Koledzy i nie ma na co czekać.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Tak zrobię :) Dzięki za pomoc.
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • @Flash, u mnie podobnie jest. Może nie aż tak często jak u Ciebie (dałbym jakieś 50/50), ale też występuje. Jednak pozostałe biegi wchodzą intuicyjnie, lekko i elegancko. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • U mnie też trzeba nie raz dwa razy sprzęgło wcisnąć aby wsteczny wszedł, ja się już do tego przyzwyczaiłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • U mnie na ooczątku było elegancko. Ostatnio jednak zaczyna pojawiać się zgrzytanie przy wstecznym jak na nauce jazdy...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • W moim też czasami pojawia się problem ze wstecznym. Przebieg mam 900km i w przyszłym tygodniu jadę do ASO oraz "gwizdaniem" przy 80km/h przy uszczelce drzwi kierowcy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jakiś czas temu też miałem przypadek zgrzytu przy wbijaniu wstecznego, ale pomyślałem, że mój błąd, że w pośpiechu, ale chyba jednak nie...
    Czyli co znowu to reklamować?
    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • U mnie wchodzi 100/100 ok wszystko. 35tys 1.6tdi
  • Witam,w moim przypadku zdarza się co jakiś czas trudność w włączaniu biegu wstecznego,ale są to sporadyczne przypadki i nie przejmuję się tym,tylko wciskam ponownie sprzęgło i za drugim razem już wchodzi normalnie bieg wsteczny.
    Jeżeli natomiast trudności włączania biegu wstecznego zdarzają się często,nagminnie podczas każdorazowego włączania to już jest problem i nie należy go bagatelizować,tylko podjechać do ASO i w ramach gwarancji wyregulować lub samemu u znajomego mechanika po okresie 2-letniej gwarancji na samochód.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Na początku po odbiorze miałem problemy z wrzuceniem wstecznego biegu, po przejechaniu 1000 km nie zauważyłem tego problemu teraz jest że za każdym razem bez zgrzytu wchodzi ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style Max + Pakiet Comfort + Smart Link +Alarm + Lakier Metalik | Blue Denim | 6,4 kkm | Toruń
  • U mnie problemu z wrzucaniem nie ma. Wchodzi za każdym razem. Natomiast problemem jest to, że praktycznie co drugie wrzucanie wstecznego albo częściej, występuje zgrzytanie tak jakby zębatki cały czas były w ruchu pomimo, że auto stoi w miejscu. Dzieje się tak praktycznie zawsze, jak podjeżdżam pod bramę domu i wrzucam wsteczny po chwili, aby wycofać trochę, żeby równo wjechać na podwórko. Dzieje się to cały czas od kupienia auta. Przez pierwszy 1000 km było gorzej i zgrzytanie pojawiało się praktycznie na biegach od 1 - 4 i na wstecznym. Po przejechaniu 2600 km pojawia się tylko na wstecznym ale cały czas. Możliwe, że to ja za wcześnie wrzucam bieg bo podobne zgrzytanie występowało w starym fordzie teścia (ale on był stary). Natomiast wydaje mi się, że tu jednak coś jest nie tak, np. jakiś problem z olejem przekładniowym. We wszystkich innych autach, którymi jeździłem nie było takiego zgrzytania prawie nigdy (poza wspomnianym wcześniej starym fordem). Po świętach będę musiał odwiedzić ASO.
    Brak Skody
  • Pewnie czeka cię wymiana sprzęgła.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No to będą wymieniać :)
    EDIT:
    Dodam jeszcze tylko, że to zgrzytanie nie pojawia się gdy dopiero ruszam z postoju autem, tylko kiedy już jadę i się zatrzymam i od razu wrzucam wsteczny. Jak jadę i się zatrzymam i poczekam nie 1 i nie 2 ale dobre kilka sekund i mam wciśnięte sprzęgło przez ten czas to dopiero wtedy nie ma albo jest bardzo krótkie zgrzytnięcie. Tak jakbym musiał specjalnie stawać i czekać ileś tam czasu, żeby zębatki przestały się ruszać.
    Brak Skody
  • U mnie tez się to czasem pojawia, zgrzytnięcie przy wrzucaniu wstecznego lub problem ze wrzuceniem wstecznego, dzieje się to czasami, czasem wchodzi jak masełko i cicho innym razem zgrzytnie albo w ogóle haczy i musze to robić na 2 razy lub puścić sprzęgło i na nowo wcisnąć
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Trudność włączenia wstecznego uwarunkowane jest z wyhamowaniem wałka skrzynia, jak odczekasz chwile powinno wejść w miarę dobrze, zgrzytanie biegów i wstecznego związane było.w tych silnikach z wada zespołu sprzęgła.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Byłem z tym w ASO bo mam tak samo, że czasami nie mogę wrzucić wstecznego i muszę maglować sprzęgłem. Pan w ASO powiedział mi, że jest to normalne, gdyż w moim autku jest tego typu skrzynia (synchroniczna/asynchroniczna - nie wiem dokładnie, nie jestem techniczny) i proponował, że gdy będzie taka sytuacja to puścić sprzęgło i jeszcze raz docisnąć, albo zostawiać auto wyłączone na wrzuconym już biegu wstecznym. Dzieje się tak niby z powodu jakichś ruchów zębatek które nie są jeszcze na początku w dobrych pozycjach czy coś w ten deseń, niestety tak jak pisałem nie jestem techniczny, więc nie jestem w stanie dokładnie przekazać tego co mi mówił.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Żółty Sprint | 11000km | Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?