FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana filtrów + oleju w Rapid 1.2tsi 110KM 2015
  • Witam. Czy wymiana filtra oleju, powietrza, kabinowego + oleju na własną rękę może wpłynąć na utratę gwarancji? Chcę to zrobić samemu, gdyż myślę, że zalecana wymiana po 30000km to lekka przesada w aucie z turbiną...
    Właściwie jednej rzeczy której się obawiam to, że w serwisie zorientują się że filtry są innej firmy niż oryginalne...
  • Ja już to robiłem po 6000 km. W ASO też już byłem i jak się im nie pochwalisz to nikt nic nie powie :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • to kup oryginalny - jakies 40/50 zl - wiem ze drozej od Manna np ale do przklniecia
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie szukasz, zakładasz powtarzający się temat, nie dotrzymujesz zasad regulaminu, utrudniasz pracę innym, wprowadzasz zamieszanie na forum.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam , Pierwsza wymiana oleju i filtrów po 5000 km kosztowała mnie 384 zł z jakimiś rabatami w serwisie skody (gazda rybnik) teraz bd miał już roczek auto z przebiegiem 25500 bd wymieniał olej filtry (ogl taki przeglad roczny robie :) dam znać jakie teraz bd koszty i za co , Pozdrawiam Bolo :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110km | 2015 | Orzesze
  • Witam,u mnie zbliża się też 5 000 km przebiegu w rocznej eksploatacji mojego Rapida i jak na razie nie myślę jeszcze o wymianie oleju i filtru,tym bardziej,że oleju nie ubyło w silniku,a jego kolor jest zadowalający,czyli dobry.Zastanawiam się czy warto już podejmować taką decyzję i "utopić "nie małe pieniążki w ASO SKODY,tym bardziej,że komputer pokładowy pokazuje dopiero za 175 dni.
    Pozdrawiam i proszę o refleksje na ten temat,przyśpieszonej wymiany oleju z filtrem.
    Ps.Obecnie nowe Rapidy"zalewane"są fabrycznie olejem marki SHELL.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • kurcze dzwonilem do ASO i w moim serwisie wymana oleju filtru nakretki od zbiornika az 550:/
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Może warto zapytać w kilku innych pobliskich stacjach?
    Dalej - możesz zakupić własny olej, filtr/filtry, a wtedy w serwisie płacisz tylko za robotę.
    Cena jaką podajesz - to prawdopodobnie cena za wymianę oleju i filtra/filtrów połączona z przeglądem po 30 tkm. Taka cena nie jest jeszcze najwyższa.
    Przy Twoim przebiegu to chyba jeszcze nie myślisz o wymianie oleju i filtrów?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,fakt faktem,że ceny w ASO są zbyt wygórowane.U mojego dielera zażądali nawet 700 zł za pierwszy przegląd z wymianą oleju i filtra.Dlatego jak tylko minie u mnie 2-letni okres gwarancyjny a nic się nie wydarzy w usterkach samochodu to wymieniam olej + filtr we własnym zakresie w garażu zamykając się w kwocie do 200 zł.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • a wiecie jaki olej ewentualnie kupić?
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Chyba sporo klubowiczów stosuje olej Castrol Edge 5W-30, w 4 l opakowaniu. Nie jest to jedyny olej, ale spełnia wymogi producenta i serwisu. Również cenowo jest umiarkowany. Dla silników 1.2 TSI norma oleju w silniku to 3,9 l, więc odrobina pozostaje na dolewkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeśli jest ktoś zainteresowany innym olejem niż Castrol a który ma oficjalna aprobatę VW to  polecam zajrzeć tu: https://erwin.volkswagen.de/erwin/downloadStaticFile/volkswagen/files/oil/step_50200_50500.pdf
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Fajna lista tylko nie widzę tam nic z normą 504.00  czyli to co producent przewidział do TSI.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • teraz chyba na przegladach leja Mobila 1. Przynajmniej mi taki zalali - z Castrolem sie chyba pokłocili :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @maciektsi, jak mi wpadnie lista z norma 504 to wrzucę. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W nowym silniku zawsze powinno sie po 5000 km wymienic olej bo po dotarciu moga byc w nim opiłki. Co do wymian oleju to spokojnie mozecie wymieniac we wlasnym zakresie. Ja zawsze w kazdym aucie wymienialem sam i sie nie czepiali przy przegladach gwarancyjnych
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • a jak wymienialiście w aso olej po roku zamiast dwóch to macie tego jakieś potwierdzenie oprócz papieru (faktury) ?
    kiedyś była papierowa książka serwisowa - teraz jest elektroniczna (mam na mysli ta aplikacje na smartfona) i mam tam tylko wpis ze byla jakaś akcja przy jakimś przebiegu - ale nie ma dokładnych informacji chociażby ze to wymiana oleju.
    w aso oczywiście maja komplet informacji ale nie mogą takiego zestawienia wydrukować.
    zeby miec pełną historie serwisowa trzeba zabrać gostka do aso 
    za rok mam gwarancyjny ale za dwa chyba juz wymienię we własnym zakresie bo i tak jak widac to budowanie historii serwisowej teraz troche ograniczone jest
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Byłem na "śmiesznej" akcji serwisowej i zapytałam o cene oleju,gościu z aso zagęgał ponad 80 zł za litr (chyba przesada)
  • A jaki to olej ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @krisr77 to chyba zależy od ASO ale powinni dawać wydruk co było robione. U mnie na telefonie jest tak jak napisałeś czyli informacja, że wtedy a wtedy przy przebiegu takim a takim coś było robione ale bez szczegółów . Przed odbiorem auta po wymianie poprostu dostałem wydruk z systemu z informacją co robili. Te wydruki ewentualnie musisz zbierać. Jak pojawiłem się na przeglądzie i wymianie oleju po 2 latach było tak samo plus zdziwienie, że wymieniałem olej po roku :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Castrol 5/30 LL profesjonal(chyba że gośç z aso lejce po........ł)Może bo to był piątek.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?