FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awaria wzmacniacza siły hamowania
  • Witam wszystkich
    Czytam forum od maja, czyli od podjęcia decyzji o zakupie rapida.
    Jeżdżę 11 dzień, około 350 km przebiegu i zdarzyło się już kilka razy, że przy odpalaniu auta świeci się kontrolka "układ hamulcowy" a na wyświetlaczu pojawia się komunikat "awaria wzmacniacza siły hamowania".
    Wyłączam auta, za chwilę odpalam i już jest ok. 
    Co się może dziać? Macie może jakiś pomysł? Hamulce działają prawidłowo.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • W R występuje czujnik ciśnienia układu wspomagania G294.
    Ma 3 przewody 0,35 mm2, dwa to zasilanie, ostatni to sygnałowy. Czujnik jest podłączony poprzez konektor 4pinowy, przewody prowadzą do modułu silnika J 623.
    Opisany sposób sygnalizowania usterki raczej nie wskazuje na przepalenie bezpiecznika.
    W tym układzie warto sprawdzić poprzez podłączenie kompa do samochodu, czy w pamięci nie ma zapisanych pewnych kodów błędu. Można spróbować wymienić sam czujnik G294.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czyli muszę podjechać do ASO. szlag mnie trafia po 11 dniach jeżdżenia :(
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • Masz nowy samochód, więc wal do ASO i po sprawie !!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Niby tak, ale usterki na dzień dobry powodują że się źle nastawiam do marki :)
    Gdzieś wyczytałam na forum vw że przy zimnym silniku może się tak zadziać 
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • Popatrz na to z drugiej strony: lepiej żeby teraz pewne wady wyszły niż po gwarancji. A jeżeli to będzie tylko ta jedna usterka - to chyba zmienisz zdanie :) Głowa do góry !
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Maju,
    nie dramatyzuj. KAŻDY samochód, obojętnie jakiej marki, składa się z tysięcy części i KAŻDA z nich ma prawo nawalić. I dlatego wymyślono gwarancję.
    W twoim przypadku masz do czynienia ze zjawiskiem "pecha" znanego też jako "złośliwość rzeczy martwych". Nie przejmuj się! Wal do ASO i niech się oni męczą. Warto pstryknąć fotkę tego komunikatu by pokazać "fachowcom" o co kaman - to na wypadek braku błędów w kompie.
    Nastaw się też, że ASO najpierw będzie prosić Poznań o "procedury" a dopiero potem usuną usterkę. A zanim te procedury dostaną trochę czasu minie...
    Opisana przez ciebie usterka nie jest szczególnie powszechna więc nie ma powodu - na jej podstawie - zrażać się do "marki".
    Życzę ci aby to była pierwsza i jedyna usterka twego Rapida!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzięki bardzo za wsparcie. Taka była wyczekana ta Rapidka, taka wymarzona i dlatego popsuło mi to humor. Mam nadzieję że będzie to jedyna usterka a potem już miła jazda :)
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • @Majka możesz wrzucić info o swoim Rapidzie w dziale Nasze Rapidy i mogłabyś opisać jak się jeździ silnikiem 1.2 90 KM z DSG. 1.4 wiem, że jeździ fajnie ale ciekawi mnie jak DSG jeździ ze słabszym silnikiem :).

    A co do usterki nie zastanawiaj się i jedź do ASO :) czasem takie wypadki się zdarzają i to w każdej marce.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk pewnie że napisze, tylko trochę pojeżdżę w różnych warunkach i wtedy się podzielę :)
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • @majka nie przejmuj się inni mieli naprawdę gorzej:). Mi po 700 km padła skrzynia biegów. I 3 tygodnie auto było w ASO zanim uzyskali zgodę z Poznania, że ją wymienią całą. I do tego musiałem się mocno awanturować o auto zastępcze na ten okres, bo po 3 dniach chcieli mi już liczyć 100 za każdy dzień używania auta:) Ale muszą powiedzieć, że też w tym czasie mocno zwątpiłem w tę markę:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dzwoniłam dziś do ASO i wolny termin za tydzień. Mam nadzieję że to tylko jakiś błąd w elektryce a nie awaria hamulców :)
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • Wolny termin za tydzień? U mnie po 7 dniach też były problemy i pojechałem do nich bez umawiania się. Coś tam marudzili, że nie mają czasu itd. ale mnie to nie interesowało. Nie wyszedłem dopóki nie zrobili. Chodziło o oponę. Zrobiła się w niej dziura, która nie była uszkodzeniem mechanicznym, ponieważ nie miała nawet śladów przebicia i w dodatku rozlazła się na boku na zgrzewie literki. Ewidentnie to była wada fabryczna kiepskiej, budżetowej opony Nexen. 3 godziny ustalali, że to była faktycznie dziura i nawet do wody wsadzili, ale już jej nie zdjęli z felgi... Z tekstem, że dobrze, że wziąłem koło zapasowe, praktykant mi je założył. Później jeszcze ostro walczyłem o to by mi wymienili tą oponę na gwarancji, na której nie zrobiłem jeszcze nawet 200 km wtedy... Słyszałem nawet, że mam to do producenta reklamować... W końcu udało mi się. Teraz jeszcze okazuje się, że miały być podgrzewane lusterka, a nie ma. Chyba, że podgrzewanie nie wyrabia w temp -1 stopnia C i zamarzające podczas jazdy lusterko, w którym ledwo widać światła z tyłu to wystarczająco dobre lusterko jak na wymogi SKODy. Tak więc nie można się z nimi za bardzo pieścić i trzeba od razu do nich uderzać.
    Brak Skody
  • Ale moje auto musi zostać u nich na noc, bo usterka pojawia się rano jak silnik jest "wypoczęty". Taki mają najbliższy wolny termin, za  tydzień.
    Umawiałam się w ASO tam gdzie kupiłam auto, ale mogę chyba jechać do innego? Czy tak jest?
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin
  • Oczywiscie, mozesz jechac do dowolnego aso i nie tylko w PL ale w calej UE
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po wizycie w ASO i oczywiście nic nie wiedzą. Poznań od rana nie zabrał głosu. Zabrałam furę i czekam na telefon co mu dolega :)

    EDIT: Poznań się wypowiedział. Za tydzień mam przyjechać z autem i zostawić. Przeprowadzą całą diagnostykę układu hamulcowego. Czyli nie wiedzą co i ile będzie trwało.
    Rapid LB | 1,2 TSI 90KM DSG | MY 2017| Style | Czerwień Rio | 350 km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?