FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolka nie domknietej klapy bagaznika
  • Witam

    Dzisiaj zaczęła mi się zapalac kontrolka nie zamkniętej klapy bagażnika mimo iż była zamknięta. 
    Miał ktoś taki problem u siebie?
    Zaczęło to się nagle ale nie zawsze tak się dzieje. Czasem jest ok czasem jak auto stoi i czasem jak jedzie (wtedy jeszcze piszczy).
    Zastanawiam się czy to zamek czy jakiś inny czujnik?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mikrostyk w zamku, nie wolno tych zamkow smarować żadnym smarem, pewnie czeka cię wymiana zamka.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Niczym go nie smarowalem. Jakby samo z siebie tak wyszło. Mam nadzieje ze na gwarancji to się załatwi. 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Przy silniku zamka klapy bagażnika jest kontakt. Jest on bezpośrednio podłączony do jednostki centralnej. Ta daje sygnał (steruje silnikiem zamka) ale również daje sygnał do wyświetlacza na kontrolkę nie zamknięcia bagażnika.
    Może to być więc uszkodzenie samego czujnika - kontaktu - albo też jego mechaniczne ustawienie względem klapy. Nie wspominasz nic o odgłosach pochodzących z piątych drzwi, prawdopodobnie to nie luźna klapa. Pozostaje sprawdzić czy poprawić ustawienie zamka. Jak to nie pomoże - to w ramach gwarancji wymiana zamka.
    Tu jest potrzebne otwarcie tapicerki piątych drzwi, pozostaje więc ASO.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przy okazji wymiany oleju zgłosiłem problem zapalającej się kontrolki nie domkniętej klapy bagażnika.
    Przy dokonywaniu diagnozy stwierdzono zaszronioną materiałową wewnętrzną osłonę klapy. Woda podobno dostaje się przez uszczelnienie trzpienia wycieraczki tylnej szyby.
    Jestem umówiony na jej wymianę w ramach gwarancji, zostanie wymieniony także cały zamek tylnej klapy bagażnika. Wszystko zostanie wysuszone i sprawdzone czy woda już się nie przedostaje do wewnątrz.
    Zastanawiam się tylko jeszcze czy u Was także zbiera się woda w przy uszczelce jakby już wewnątrz samochodu między uszczelką a plastikową osłoną dolnej krawędzi bagażnika. Woda nie wpływa jakby dalej tylko tam zostaje uwięziona. Chodzi o sytuacje po opadach lub myciu auta.
    Proszę o informacje czy w Waszych Rapidach też jest taka sytuacja, czy ewentualnie ją także powinienem zgłosić w ASO?
    Starałem się to uchwycić na fotkach, które dołączam (chodzi mi o miejsce w którym odchylam uszczelkę).
    20161230_1537311111.jpg
    1000 x 478 - 151K
    20161230_153724444444.jpg
    1000 x 484 - 149K
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Odswiezam swoje pytanie może ktoś odpowie tym razem ☺
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • U mnie wody tam nie ma ale może przez trzpień przy zamkniętej klapie woda tam spływa od środka. Temat uszczelki silnika do  ramienia wycieraczki jest tematem znanym w tych autach. Jeżeli to nie to to wystarczy podregulować klape aby mocniej dociskała. Jedz do aso jak auto na gwarancji.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Temat uszczelki silnika ja przerabiałem, nawet własnoręcznie ją wymieniłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam. Co chwilę odzywa mi się dźwięk otwartej klapy bagażnika, przeczyściłem styki ale to nic nie dało a do domu i Service 600 km. ☺️może ktoś wie jak naprawić albo chociaż jak odłączyć ten nieprzyjemny dźwięk. Proszę o pomoc. Rapid Lb 2016
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Tak na szybko, bez narzędzi nasuwa mi się pomysł: dolna krawędź klapy ma gumowe, wkręcane odbojniki. Spróbuj oba wkręcić o 360 stopni. Wtedy klapa może zejść/siąść niżej. Ale to bez gwarancji. Po powrocie nie zapomnij wkręcić gumy z powrotem.
    Druga opcja to dojście do głośniczka czy piszczka i odcięcie jednego kabelka elektrycznego. Ale piszczek, sygnalizator cofania znajduje się pod plastikiem lewego słupka B. To wymaga już chwili pracy. Nie mam chwilowo dojścia do schematu el., skąd jest zasilanie układu kontroli zamknięcia klapy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję. Spróbuję jutro z tymi gumami. A odłączenie całkowicie wtyczki od klapy? Albo myślałem o odłączenie od wtyczki jakiegoś kabla bo są tam 4 więc któryś jest odpowiedzialny za sygnał.... Chyba.... 
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Zrypał się mikrostyk w klapie. Standard w grupie VW
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Miałem raz (a może jeszcze mam choć jak na dziś to nie występuje) ten problem po bardzo intensywnych opadach i wietrze kilka dni temu. W miejscu w którym pracuję czasami pada nie pionowo ale poziomo. Po wystąpieniu awarii (w trakcie jej trwania !) podjechałem do serwisu. Umówili mnie na termin (bez oglądania auta) bo mieli braki przerobowe. Dziś na umówionym serwisie (Krotoski-Cichy Szczecin) stwierdzono że wszystko jest OK i mieli żal że nie podjechałem jak czujnik sygnalizował awarię. Skoda i ten serwis wg mnie podstawowych norm nie spełniają, jak chcesz skodę kupić  to pomyśl czy warto (bo możesz mieć szkodę), może dacia będzie lepsza.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?