FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @lukasz13 masz lepkościomierz w ręku ? im częściej zmieniasz olej tym lepiej i wg mnie każdy Ci to powie. Mi w ASO nawet sprzedawca auta sam powiedział "nie warto bawić się w te 30000 jeśli chcecie autem pojeździć, lepiej przyjechać czy nawet samemu zmienić co 12000-15000 "
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • maciektsi krótko, zwięźle i na temat odnośnie wymiany oleju
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Nikt wam nie każe zmieniać po 30 kkm, każdy robi tak jak uważa. Panowie w Aso wiele mówią, szczególnie jak im się to opłaca.Uważam temat za zamknięty.
  • Jako ciekawostkę podam, że samochody ciężarowe i autobusy mercedesa mają wymianę co 120 000 tys km. Koszt takiego serwisu dla Actrosa to 5 tys zł.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • raczej 120 tkm ...
    120 000 tys km - jeszcze zaden samochod ciezarowy tyle nie przejechał.
  • Będąc wczoraj w ASO po dywaniki zauważyłem taką promocję http://www.bielsko.welmcentrum.pl/promocje i wydaje mi się że się opłaca, pytałem o szczegóły gościa z salonu i powiedział mi że właśnie ta oferta jest przygotowana dla ludzi którzy pomimo że do wymiany maja sporo km (zmienny okres przeglądów, jazda na oleju LL) to chcą wymieniać olej razu w roku lub co 15tyś km żeby pojeździć autem długo i bez awarii :) cokolwiek by to znaczyło.
    Dostałem nawet zapewnienie że jak przyjadę w styczniu to tez mi to zrobią w tej cenie
    bo powiedziałem że dopiero dobijam powoli z przebiegiem do 7000km a chciałem pierwsza wymianę zrobić w okolicy 10tyś km i że nie wyrobie z przebiegiem do końca grudnia.
    Wymiana obejmuje olej wg. specyfikacji auta, filtr, robociznę, skasowanie inspekcji wpis do ksiązki, kawę czasem  ciasteczko :P i ewentualne umycie auta.
    Chyba warto za ta kasę
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • za 330 zlociszy biore w ciemno ciekawe czy inne ASO maja podobne oferty
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dla mnie to tylko chwyt marketingowy te 330 zł poprzez użycie magicznego słowa PROMOCJA. To ile taki serwis kosztuje bez promocji?
    Jakbyś zerknął na 21 stronę wątku to byś znalazł moją informację z połowy października, gdzie za taką samą usługę zapłaciłem 315 zł i to bez żadnych promocji. Taką cenę na dzień dobry mi podali w @ i taka była ostateczna.

    Przepraszam prawie taką samą usługę bo nie ruszali mi komputera. 
    Tak czy siak chcę przyjechać na wymianę oleju jak komputer w końcu zawoła a będzie to mniej więcej za drugie tyle kilometrów co przy październikowej wymianie. Nie chciałem też kasować przeglądów aby móc skorzystać z pakietów przeglądów, które mi przysługują.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Fajne te ceny. A co aktualnie zalewają Castrola ?
    Dla przykładu: Olej który ja leje to Liqui Moly ( 170 zł ), ori filtr ok 22 zł. wymiana w ASO 30 zł. ........
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie wiem jak w innych ASO ale w Dobroniu do TSI leją CASTROLa.
    Ja teraz miałem zalany CASTROL EDGE Professional LL III 5W-30.
    Co ciekawe, bo pierwszy raz to na oczy widziałem, ten olej jest "zielony" :)

    @yunior81 to już wymieniałeś olej w swoim Rapidzie ? Przecież tyle co go odebrałeś.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Wymieniać jeszcze nie wymieniałem, mam przejechane całe 280 km :). Po zrobieniu 1000/1500 km jadę wlać swoja "oliwę". Ułożenie silnika na dobrej jakości oleju przez pierwsze kilometry będzie miało duży wpływ na dalszą eksploatację, kondycję silnika a co za tym idzie "branie oleju" ....
    Skoro lejesz 5W30 to rozumiem, że stosujesz się odnośnie wymiany oleju do komputera ( czyli okolice 20000/30000 km czy wymieniasz co 15000 km  ?
    Przed odebraniem samochodu dostałem takie info odnośnie oliwy: 5W30 z normą 507.00 wg wskazań komputera ( okolice 300000 ) , 5W40 z norma 502.00 co 15000 km.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Taka mała uwaga, oliwa to jest z oliwek, a do auta jest olej :)
  • lukasz13  poprawiłem, może być ? ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak, dziękuję :)
  • Te 3 stowy moglbym zaplacic (powiedzmy bez kasowania inspekcji). 
    1. Olej CASTROL Edge 5W30, 4 litry :165pln 
    https://www.motointegrator.pl/produkty/408781-olej-castrol-edge-5w30-4-litry
    2. filtr oleju ORYG pewnie ze 35 PLN  w ASO
    3. jakis korek i inne pierdolety plus robocizna i 300 sie uzbiera.

    Niedlugo bede wysylal do pobliskich serwisow maila z prosba o oferte ale cos czuje ze sie nawet nie zbliza :)


    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam,jeżeli ktoś przymierza się do wymiany oleju w swoim Rapidzie,a preferuje olej marki CASTROL EDGE 5W30 - 4 LITRY to polecam z allegro,jest najtaniej.
    Pozdrawiam !!! - link poniżej.
    http://allegro.pl/olej-castrol-edge-5w30-4l-wyslka-filtry-gratis-i5816792963.html#tabsAnchor

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jeszcze taniej wychodzi schell
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W ASO w Zielonej Górze leją olej Orlen Platinum Max Expert i twierdzą,że jest idealny.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • W Dobroniu dają wybór. Castrol, Orlen lub własny zgodny z normą.

    @yunior81 ja zostawiam zmienny okres ze wzgledu na pakiet przeglądów jaki dostałem na 4 lata lub 120 tys. km a swoja drogą profilaktycznie będę wymieniał olej w okolicach 15 tys. lub mniej więcej w połowie przebiegu do wymiany jaki mi wskazuje komputer.
    W którymś salonie powiedzieli mi, że jak mam zmienny okres przeglądów i pakiet na nie to mogę zmienić na co 15 tys. ale tracę wtedy pakiet. Więc co drugi przegląd olejowy będę płacił bez kasowania inspekcji a kolejny będzie z pakietu z zerowaniem komputera.
    Jeszcze jedno, od początku jestem na Castrolu już 18 tys. i oleju nie bierze a pierwsza wymianę robiłem w okolicy 16 tys.
    F1 1.2 HTP 64 KM, którą nadal jeżdżę ma już 162 tys. km, od początku do chwili obecnej na pełnym syntetyku Castrola, lany zawsze w ASO i też oleju nie bierze.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam,podzielam opinię kolegi @supermajku, że obecnie najtańszym olejem syntetycznym spełniającym wymogi/normy VW 504 00/507 00 - jest olej  SHELL HELIX ULTRA 5W30 4 Litry w cenie już 85 zł.Podaję link poniżej :
    http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-ect-5w30-4l-filtry-gratis-i5123236020.html
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?