FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • ale salonowe jest od wartosci auta a nie od znizek przeciez
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W drugim roku?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • oczywiscie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wartość auta po 1 roku wyszła 48 000 zarówno w salonie jak i u mojego lokalnego ubezpieczyciela samochód kupiony za 55 500 zł. W salonie bez zniżek miałbym ok 1700 zł ale ze zniżkami wyszło 1568 zł jeszcze dokładnie przeanalizuje polisę przed podpisaniem jej .
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • 1600 mialem za nowy samochód! Sprawdź w mBanku tam zawsze najtaniej wychodziło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Za nowy jest zawsze ok 1600-1700 w zależności od ubezpieczyciela i formy zapłaty, jest to pewnie promocyjna zryczałtowana kwota.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ja natomiast przy kupnie październik 2014 w salonie Skody firma ubezpieczeniowa dała mi pakiet za 1590, w tym roku chciałem przedłużyć to 1700 bo podobno w pierwszym roku jest promocja, więc ze wszystkich wybrałem LINK4 dostałem jeszcze szerszy zakres usług a składka 1400.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • jak byście potrzebowali jakiejś porady albo wznowienia to dajcie znać. Tak się składa że firma ubezpieczeniowa to mój chlebodawca.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @vodapaf tez sie przymierzalem do link 4, ale u nich trzeba przeswietlic doklasnie zakres bo to co np w alianz czy hesti jest w standardzie u nich trzeba za to doplacac i to jeszcze jesli samemu znajdzie sie te braki. Udzialy wlasne, brak sumy gwarantowanej, dodatkowo asistans i nnw i z  1400 zrobilo sie ponad 2 tysie ( nie mam znizek). Dodatkowo wycenili mi auto na 8 tys mniej niz hestia plus i wątła renoma i perspektywa sądzena sie z nimi w razie czego spowodowaly ze zostalem przy hestii mimo wiekszej skladki.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • I ub. w Allianz 1590pln (salon), II ub. w Generali 1567pln (salon 3,4%), III ub. wypada u mnie za dwa miesiące w styczniu (w salonie chyba 3,9%)... ciekawe ile wyniesie wartość mojego R po 2 latach ;-)  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tak to jest drugi rok ubezpieczenia to jakies 3.9 % wartosci auta (hestia) lub 3.6% jak sie ma pełne zniżki (allianz). Wartość auta po roku mniejsza gdzies o 7-8 tys.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @gross81 mam pełen pakiet assistance, łącznie ze zgubieniem dok, czy kluczyka, lub laczek na trasie czy szyby, udział własny 100%
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @gross81 a tak niedawno tak strasznie zachwalałeś tych miernych ubezpieczycieli jako świetną konkurencję:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan zgadza się, po kupnie nowego auta punkt widzenia sie zmienił ;) Ostatnio brałem pod uwagę Link 4 bardzo poważnie, jednak różnica w cenie miedzy Hestia nie była na tyle duża by nawiązać współprace z nimi.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja w styczniu 2015 w alianz na nowego rapida dostałem za fulla 1550 zl na wartość ubezpieczenia auta 60 tyś zł. Teraz szukam już nowego i o dziwo przy wycenie wartości auta niższej bo 43 tyś zł.  i ofercie obowiązywania ubezpieczenia od stycznia 2016r PZU powiedziało 2200zł przy 60% na OC i AC. Liberty 1499zł. Ale z tyloma wyłączeniami że gdyby coś się stało to i tak zostałbym na lodzie. Na razie najlepiej wypada Generali bo Agent podali mi 1700zł za fulla OC AC ASS i NN. z ochroną zniżek itd przy wycenie auta z faktury zakupu na 60tyś. Tylko nie wiem dla czego na stronie Generali po wprowadzeniu tych samych parametrów cena wyszłanieco ponad 1400zł. Muszę jeszcze podzwonić bo widzę że rozstrzał jest duży

  • @Dolman81 Szukaj dalej i walcz o wartość auta.
    Ja auto mam od końca listopada 2014 r. Teraz na przełomie października i listopada robiłem rozeznanie i głównie brałem pod uwagę Hestię i Allianz. Po roku wycenili mi auto na 50 tys. zł bez paru groszy. W porównaniu do tego ile zapłaciłem to i tak po roku mało spadło w porównaniu do tego co Ty piszesz (koszt auta był mniejszy).
    Oferty ostateczne jakie otrzymałem to 1890 zł za Allianz (pakiet full jak przy zakupie auta) i coś w okolicach 1500 - 1600 za praktycznie to samo, tylko trochę okrojone sprawy aut zastępczych.
    Ostatecznie zostałem jak przy zakupie przy Allianz.


    _________
    Prośba o uzupełnienie stopki z informacją o aucie

    Moderator
    grzesk
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Trzeba sie dobrze zastanowic co do wyceny wartosci auta. Mozna uzyskac duzo nizsze ubezpieczenie kosztem samej wartosci i innych paru opcji. Niestety potem przy stluczce z naszej winy mozemy latwo wejsc w szkode calkowita i bedzie dupa zbita. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Korzystał ktoś z poniższej promocji opisanej w cenniku?

    "Teraz przy zakupie ŠKODY Rapid Spaceback możesz otrzymać dodatkowo upust w wysokości 1000 zł na zakup pakietu
    ubezpieczeń OC/AC/NNW/Assistance/ZK w ofercie ŠKODA Finance"

    Rabat udzielany jest na zakup ubezpieczenia (płacisz 590zł zamiast 1590zł) czy wliczany jest w ogólny upust na samochód, a za ubezpieczenie płaci się normalnie?
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition Max | Szary Quartz | Wrocław
  • Prawdopodobnie rabat jest tylko przy zakupie w formie kredytowania, za całe ubezpieczenie płacisz 590 i nie jest to wliczone w upust na auto, przynajmniej tak było jakis czas temu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • jest to odejmowane od kosztu kredytu czyli realnie patrzac masz 1000 mniej do zaplacenia przez 3 lata
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?