FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Niedługo wybieram się na 2 przegląd, tym razem 40 tys.km, w wycenie z ASO dostałem informację, że oprócz wiadomo wymiany oleju i filtra oleju, będzie wymiana filtra powietrza i filtra kabinowego, moje pytanie czy nie wymienia się też filtra paliwa ??? dzięki za info
    -----------
    Witam raz jeszcze ASO poinformowało mnie że nie trzeba jeszcze wymieniać filtra paliwa przy 40 tys. km (auto w tym roku ma 4 lata), co o tym sądzicie ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • No ja słyszałem, że najlepiej wszystkie filtry wymieniać co roku. Filtr paliwa to jakoś przed zimą. Znając jednak życie to pewnie każdy kierowca uważa inaczej i inaczej robi. Tylko sugerując się tylko tym co mówią w ASO to też można się przejechać. ASO chce jak najrzadziej cokolwiek robić jeśli ma to robić za darmo. Koniec końców to nie oni będą tym autem jeździć jak się już pokończą gwarancje itd. Podsumowując to jak masz czas, kasę i chęć to wymieniaj, a jak nie to olej...
    Brak Skody
  • Popatrz na to z drugiej strony. Jakość (czytaj zanieczyszczenie mechaniczne) w paliwie jest dzisiaj niewspółmiernie lepsza niż kilkanaście lat wcześniej. Stąd szansa na zapchanie filtra jest naprawdę mała. Nie mówię o jakiś podomowych uzupełnianiach paliwa z metalowych, zanieczyszczonych, pordzewiałych kanistrach, ale przy klasycznym tankowaniu na stacjach.
    Starsze samochody jeżdżą po kilkanaście lat z oryginalnym filtrem (i pewnie dalej będą jeździły).
    Sam mam niemal 4-latka, i na razie nie myślę o wymianie filtra paliwa. W moich poprzednich 4 kółkach nie ruszałem filtra w ogóle. Natomiast wymiana filtra co roku jest możliwa, ale niepotrzebna, nieuzasadniona.
    Każdy podejmuje decyzje sam. ASO przynajmniej do 4 lat nie ma w planie wymiany filtra w R - czyli zachowało się poprawnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Z tego co pamiętam Skoda zaleca wymianę filtra paliwa co 60 tys. km
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Z zestawienia czynności serwisowych:
    Co 60 000 km:

    Filtr paliwa: wymiana (silniki diesla, przy stosowaniu paliwa, które odpowiada normie DIN EN 590).
    Wychodzi na to, że silniki benzynowe nie mają obowiązkowej wymiany co 4 lata/60 tkm.
    Pozostaje więc wg własnego zdania, wg tankowań.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W silniku benzynowym filtr paliwa wymieniamy co 60 tysiecy kilometrow. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Będąc na przeglądzie doradca powiedział mi, że wg wytycznych filtr powietrza w 1,2 TSI wymienia się co 90 (!!!) tys. km. Byłem nieźle zaskoczony, bo zawsze mówiło się o 60 tys., ale potem doradca sam przyznał, że sugerują wymianę przy 60 tys.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • łał, nieźle w 1.6 TDI zalecają wyminę filtra powietrza co 30 tys. km
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dla wszystkich R:
    Co 4 lata lub 60 000 km:
    Czyszczenie pojemnika filtra powietrza i wymiana filtra powietrza
    Oczywiście można to zrobić wcześniej wg własnego uznania czy warunków eksploatacji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hmm mi też tak się wydawało, to skąd doradca ma takie info...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że na rapidklubie można otrzymać lepszą pomoc czy info niż w niektórych salonach. Tu mamy wielu jeżdżących (praktykujących :) kierowców Rapida, w salonie możemy spotkać osobę niekoniecznie związaną ze Skodą, a jeszcze mniej z Rapidem. Bazują na swoim (często własnym i skromnym) doświadczeniu oraz czasem robią analogie do innych modeli, co w praktyce może oznaczać podanie niewłaściwej informacji a wręcz dezinformację.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, zgadzam się, tylko że on szukał tego w komputerze...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jade w przyszłą sobotę na 2 przegląd  (30tys)
    Zaplanowaną mam wymiane filtrów powietrza,ka binowy oleju,olej,filtr w reduktorze i fazy lotnej, świece. Koszt oleju w ASO firma SHELL 70zł litr :) będę miał swój Castrola 5L zakupiłem za 140zł.
    Koszt przeglądu ok 900 zł
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Jakoś nie wyobrażam sobie wymianę filtra powietrza co 60 tys. km. po tym jak widzę w jakim jest stanie przy przeglądach co 30 tys. km. Po za tym mi w serwisie ASO Auto Wimar mówili, iż filtr powietrza zalecany jest wymiana co 30 tys. km i tak wymieniali:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czy ma ktoś spis czynności serwisowych ponad 160 tys km?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • tak @supermajku, wszystko już trzeba wymienić, a najlepiej zmienić auto:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • rapid ma dożywocie. ciekawy jestem do ilu licznik zaprogramowali. Chcę pokazać, że samochody mogą być trwałe tylko trzeba o nie zadbać. BTW jeszcze 2 lata leasingu :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Te nowe auta w tym Skoda maja do 999.999km. Już Fabia II miała do 999.999km. Np w Golach III elektroniczny licznik był do 300.000 km potem sie zerował, ale znikał napis TOTAL. Da sie zrobić dobry przebieg http://www.mobile.de/pl/Samochod/Skoda-Rapid-Spaceback-Ambition/vhc:car,ms1:22900_18_,mln:200000/pg:...
    Jazda w mieście na taksowce to przebieg razy 3 w porównaniu do tego co lata sie w trasach. To i tak Ci się dobrze trzyma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • sam silnik może nie, ale za to pierwsze 3 biegi sprzęgło zawias i wszystko co elastyczne plus wnętrze
    a na mobile nie ma żadnej benzyny powyżej 200 tys km...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Właśnie zrobiłem przegląd po 30.000 km, u mnie wyszło to po 11 mies. od zakupu.
    Auto: SKODA RAPID Spaceback Ambition 1,2 TSI / 66 kW 5-M
    Serwis: POL-MOT Auto (Połczyńska, Warszawa)
    Czynności:
    • Filtr pylkow i kurzu wymiana 22,79 brutto 
    • Przeglad z wymiana oleju 294,46 brutto 
    Części:
    • FILTR OLEJU CITIGO/ OCT III - 47,40 brutto 
    • FILTR "E" FABIA II, ROOMSTER (węglowy po 07.2010) 85,90 brutto 
    • USZCZELKA KORKA MISKI 1,8 TSI 7,60 brutto
    • KOREK MISKI OLEJU CITIGO RAPID FEL.FAB. 9,23 brutto
    • SHELL HELIX ULTRA AV-L 0W-30 ( 209L)  4litry  257,08 brutto
    • NORMALIA  11,68 brutto

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?