FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Przejrzałem dokumenty i wg nich w pakiecie Basic jest filtr kabinowy, zadzwonię jutro do ASO i się upewnię.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zaskakujesz mnie z odgrzybianem klimy dla swojego R ...
    Jak rozumiem R masz niecałe 2 lata i już odgrzybiasz? Trochę to za wcześnie wg mnie. Mam R 2 lata i 7 mies. i jak bym nie miał klimy. Fakt klima jest niewyłączana, ale spalanie od nowości trzyma się na poziomie 6,1. Stąd w uwagi o "szkodliwości" jazdy (pod kątem spalania) nie wierzę. Jak na razie jazda z załączoną klimą na stałe jest raczej zaletą niż wadą nawet z punktu widzenia kosztów i kłopotów - typu odgrzybianie, doładowywanie, ... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Filtr kabinowy wchodzi w skad pakietu Basic
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @jercen, może i za wcześnie, ale jak już jadę to zrobię, a poza tym na pewno wyjdzie to na dobre w przyszłości :) Ja też mam ciągle włączoną :)
    @gross81, dzięki :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jaką metodą odgrzybiają? @jercen jaki masz styl jazdy osiągając takie spalanie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja odgrzybiam raz w roku i uzupelniam czynnik + olej. Jesli ktos odgrzybia raz na 2/3 lata i nic nie capi z nawiewów to normalnie cud. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A ile kosztuje w ASO sprawdzenie czynnika i ew. uzupełnienie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @supermajku, u mnie jest taki piszcząco-wyjący dźwięk kiedy klima jest włączona i powiem to w ASO na przeglądzie, może też to uznają w ramach gwarancji, ale wolę na wszelki wypadek poznać koszty, chociaż plus-minus:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Na mieście kosztuje to 70 zl. Aso 150. I jedni i drudzy nabiją klimę tak samo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dla chętnych z okolicy Piotrkowa Trybunalskiego mogę polecić to miejsce http://www.tech-mot.com.pl/ zajmują się nie tylko "zwykłym" przeglądem klimy ale też montażem klimatyzacji a co za tym idzie maja duzą wiedzę w tym co robią. Wiele osób z różnych for i stron Polski przyjeżdżało do nich na montaż klimatyzacji czy montażu klimy automatycznej w miejsce manualnej.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pierwszy przegląd (łącznie z wymianą oleju) miałem przy 25kkm po 1,5 roku eksploatacji, czyli trochę wcześniej niż (2lata/30kkm)... następny przegląd (1rok/30kkm) będę miał za pół roku, czyli po 2,5 roku eksploatacji i przy 40kkm...

    Koledzy mam do Was pytanie: jakie czynności będą przeprowadzane na tym przeglądzie i jaki jest jego orientacyjny koszt?

    @jercen na stronie 5 niniejszego wątku umieściłeś spis czynności serwisowych... przeglądałem wpisy w innych tematach i informowałeś, że po 3 latach eksploatacji jest tylko wymiana płynu hamulcowego dla QI6... czy dobrze zakładam?

    Jeszcze jedno pytanie... po jakim czasie należy wymienić filtr paliwa dla silnika TSI?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No to chyba będziesz wymieniał tylko olej, to jaki to znowu koszt? Ja za drugi przegląd ten przy 60 kkm ( co prawda robiłem wcześniej bo miałem 53 kkm) zapłaciłem 640 zł. Filtr paliwa przy 2 przeglądzie czyli przy 60 kkm
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak tylko, że filtr paliwa jak dobrze pamiętam to przy 60 kkm był owszem ale przy oleju napędowym. Przy benzynie o ile jest to jest gdzieś grubo dalej.
    Pamiętam, że przy F1 w ogóle nie przewidywali wymiany filtra paliwa jeśli chodzi o benzynę. Sam w swojej F1 1.2 HTP mam już prawie 165 tys. km i przeglądy nadal w ASO i poza jednym przypadkiem, kiedy to sam zapytałem o filtr kiedy się wymienia, to nigdy tego nie proponowali i nigdzie w papierach w czynnościach nie znalazłem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Benzynowe to wymieniają wg potrzeby lub nawet 250 tys km. Po 3 latach nie tylko wymiana płynu hamulcowego, lecz wymiana płynu hamulcowego po trzech latach. A przy serwisie na trzeci rok jest normalny zestaw czynności serwisowych, w zależności jaki stosujesz serwis czy stały czy zmienny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wg zaleceń Skody pierwsza wymiana płynu hamulcowego po 3 latach. Każda następna wymiana co 2 lata. Jak jest okazja - można połączyć wymianę płynu ham. z przeglądem.
    Przy mojej ostatniej wizycie w ASO (pierwszy przegląd do 2 lat z wymianą oleju) otrzymałem zaproszenie do serwisu za 12 mies. na wymianę właśnie płynu hamulcowego.   
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ile sobie liczą za tę usługę?? W mercedesie sprawdzałem plyn po 4 latach wciąż był 100%. Mimo wszystko wymienię dużo to nie kosztuje, a strzegło też obsługuje, to niech będzie dobrze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Mi zaśpiewali w ASO 200 zł.
  • @dodan jeszcze nie wiem czy będę wymieniał olej przy 40kkm (po 15kkm) czy zgodnie z komputerem przy 50kkm (po ~25kkm), sytuacja jest komfortowa, zdecyduję później... nie wiem ile policzą za samą wymianę, zakładam, że nie tak dużo, a materiały mam już kupione.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przegląd w ganinex Katowice po 3 latach kosztuje ok. 560 zl + 110 za wymianę płynu hamulcowego. Ja dodatkowo robię czyszczenie Klimy z wymianą filtra kabinowego i wszystko za 960 zl
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • @piotrpawela dzięki za info, mam teraz obraz jakiego rzędu to koszt... a wiesz dokładnie co ten przegląd obejmuje? Upewniam się, więc zapytam... podana cena 560zł uwzględnia olej i jego wymianę?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?