FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Chciałem kupić auto budżetowe za 50k... miało być nowe, bezpieczne, pakowne, oszczędne, wygodne i szybkie podczas wyprzedzania... R taki jest i jestem zadowolony! Czy bym kupił go jeszcze raz... i tak i nie, w zależności jak się na to spojrzy.

    Gdyby budżet był wyższy, celowałbym w suv-a z 4x4 i automatem, ale taki właśnie będzie po R...

    Zalet R jest dużo, ale że temat o wadach, więc napiszę co mnie denerwuje (tak na luzie). Pomijam takie rzeczy jak mega oszczędność skody na wszystkim. Twarde plastiki mi nie przeszkadzają, ale ich skrzypienie już tak. Światła mijania nie należą do najlepszych, radio również raczej słabe (blues). Ramka od tylnej tablicy rej. słabo zamocowana (hałasuje). Od nowości nie mogę zamknąć górnego kapsla od zbiornika płynu spryskiwacza, stukająca klapa tylna (wymaga regulacji), no i podatność na wiatr jest dużą wadą i parę innych... aha, mój salon-ASO, mówiąc delikatnie, mogłoby być lepsze ;-) i jeszcze coś... nie lubię krótkiego 1 biegu, ale doceniam 6 bieg na autostradzie ;-)

    ps. Czy u kogoś występuje skrzypienie dochodzące z prawego otwieranego schowka z lampką?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty  co do mocowania tablicy. Nie podobała mi się od początku. Więc ją zdjąłem, a tablica jest na 3 pionowych paskach taśmy dwustronnie lepiącej. Bardzo małymi (dwoma) śrubkami jeszcze przymocowałem tablicę (w miejsce oryginalnych mocowań w pokrywie). Teraz bagażnik wygląda bardziej okazale, bo ma "mniejszą" tabliczkę, bez czarnej plastikowej obwódki. Na dodatek przy zamykaniu pokrywy nic mi nie wibruje. 
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jutro jadę na wymianę zagłówka, a przy okazji zgłaszam usterkę. Mokra uszczelka pokrywy zaworów. Wyraźnie widać że sączy się olej. Oleju nie ubywa, ale mokrą plamę widać na sporym odcinku uszczelki. najbardziej od strony rozrządu.
    IMAG1199.jpg
    2592 x 1552 - 919K
    IMAG1200.jpg
    2592 x 1552 - 716K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @bounty - u mnie też dochodzi skrzypienie ze schowka, łudzę się tym, że może to od rzeczy, które tam trzymam, a poza tym biorę głośniej radio:-)

    @amiskiew był taki moment, że obserwowałem cos takiego u siebie. Ale teraz już jakby mniej, może to po prostu uszczelka się poci i nic z tym nie zrobią, ale daj znać co ci powiedzą w ASO.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Z kapslem od zbiorniczka spryskiwaczy tez mam problem ale ostatecznie jakoś go wciskam ale nie jest to precyzyjnie wykonane
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • w serwisie mi wytłumaczyli że kapsel trzeba wciskać całą dłonią wciskając centralnie w środek kapsla. U mnie działa. Ale tak czy siak to bubek konstrukcyjny
    @dodan - jakby tylko sie lekko pociło to bym sie może nie czepiał, ale tu jednak sporo tego widać(zobacz na pierwszym zdjęciu. Widać że obudowa plastikowa, wiec nie ma prawa sie pocić , a jednak jest mokra. I mam wrażenie, że spod osłony rozrządu też leci.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @dodan pewnego dnia symfonia trzasków tak mnie zirytowała, że wyjąłem dosłownie wszystko z auta, łącznie z kołem zapasowym, tylną półką, etc. i tak drogą dedukcji podczas jazdy kostką brukową (przejechałem odcinek 500m z 10 razy) doszedłem, że uderza klapa bagażnika (miałem wymienianą uszczelkę), a odbojniki są nierówno wypoziomowane... drugą rzeczą, którą znalazłem to właśnie trzeszczący schowek... jak przytrzymam go lekko ręką, to nie trzeszczy ;-) na razie znalazłem źródła trzasków, czasu brak, a i pogoda nie sprzyja, aby to poprawić, więc też zagłuszam radiem ;-) ale na bank to zrobię... przy okazji przeczyszczę parownik klimy i nawiewy, preparatem z wężykiem.

    @jercen tak to obszedłeś, sprytnie... ;-)  chyba nie będę chciał zdejmować ramki i jakiś dodatkowych śrubek czy "blachowkrętów" stosować, ale użyję pewnie taśmy dwustronnej... w ogóle zauważam, że im dłużej mam auto, tym moje opory w ewentualnych poprawkach / modyfikacjach maleją... aż strach pomyśleć co by było, gdybym miał czas, garaż do dyspozycji i auto po gwarancji ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty, jak będziesz kleił to kup sobie taką taśmę dwustronną na piance. Na opakowaniu może być napisane, że do listew samochodowych. Nie ma niczego lepszego. Wielokrotnie sprawdzone.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @bounty to mówisz, że to te drzwiczki od schowka tak skrzypią? da radę je jakoś tam podkręcić, żeby człowieka nie wnerwiały?:-)
    Ja myślę, że jak człowiek nie miałby nowego samochód, który nie jest na gwarancji to by się takim bzdurami w ogóle nie przejmował i ich nie słyszał:-)

    @amiskiew w takim razie zgłaszaj to do ASO, Ja aż poszedłem teraz do auta, żeby u siebie sprawdzić:-) I u mnie trochę jeden z przewodów z płynem chłodzącym trochę nie trzyma.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan jeszcze nie wiem, ale na pewno idzie drzwiczki poprawić jakimś prostym sposobem, tylko trzeba na niego wpaść ;-) silikon, uszczelka, podkładki, może regulacja, jak zrobię dam znać... ps. jak będziesz w ASO przy okazji (wody) to zgłoś problem z tym schowkiem, może zrobią to hurtem w 2 min... może tak, ale jak skrzypi coś w nowym aucie, to wkurza ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Nie wiem czy pisałem, miałem jeszcze problem ze skrzypiącym pasem od pasażera z przodu, tj. to ustrojstwo w co się wkłada pas bezpieczeństwa, skrzypiało (tarło) w szczególności podczas pokonywania zakrętów... przy okazji (wody) zgłosiłem to w ASO... kierownik siadał i nic nie słyszał, potem mieliśmy się przejechać, ale mijało się to z celem, ponieważ "cwaniak" wszystko robił, aby nie usłyszeć tego dźwięku (przyjmował pozycję niestandardową, a jak wszedł do auta, to od razu obniżył fotel), więc jazdę odpuściłem. Kierownik powiedział, że tak musi być i że nic nie zrobią, ponieważ będzie to ingerencja w element certyfikowany (konstrukcyjny)... najlepsze tłumaczenie było, żeby podwyższyć, albo obniżyć fotel wtedy nie będzie skrzypiało ;-) wyśmiałem ich i poprosiłem o zrobienie, nasmarowali (czy coś tam zrobili) i jest ok ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty ok powiem im o tych dzwiczkacch, niech poprawiają!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Przyszło mi coś do głowy nt. kontrolki płynu  chłodzącego - jeżeli faktycznie czujnik poziomu działa poprzez przewodzenie sygnału przez płyn to moim zdaniem odpięcie kostki na zbiorniczku da odpowiedź - otwarty obwód=zapalenie kontrolki, tak samo jakby nie było płynu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • dobra mistrzu to sprawdź i zapodaj wynik tego doświadczenia
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dobra mistrzu, ale dopiero jak odbiorę samochód :) Jeżeli ktoś ma ochotę to niech sprawdzi wcześniej :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Sęk w tym, że w R nie ma właśnie tych drucików, stąd mój wniosek, że nie ma kontrolki.
    Można mieć tylko nadzieję, że wymyślili coś nowego. Swoją drogą jeżeli ktoś ma dostęp do nowej Okty, mógłby sprawdzić czy w jej zbiorniczku są takowe, to wszystko się wyjaśni.
  • Ok zrobiłem próbę. W zbiorniczku są druciki, Odpięcie kostki powoduje: błyskanie lamki, sygnalizacje dźwiękowa i stosowny napis na wyświetlaczu. Czyli jest sygnalizacja. Pozdrawiam.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Ha, i co?:D Adres do wysyłki browarów wyślę Wam na PW:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Do zbiornika prowadzą przewody el. zasilające m.in. pompkę spryskiwacza. Natomiast tak jak andrzejh pisał - przewody są, sygnalizacja jest - tylko pozostaje "uruchomienie" tego obwodu. Wygląda to na podpięcie się do kompa i jego nastawienie.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kolego, rozmowa tyczy się płynu chłodzącego...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?