FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • no to bardzo dobre spalanie - ja dotychczasowym autem robie 80% w trasie (ale to dłuższe trasy powyżej 100km gdzie przyda sie 6 bieg i tempomat), pozostale 20% to krotkie odcinki miasto (sporadyczny dojazd zony do pracy i weekendowo na zakupy)
    wiec licze ze taka lub podona wartosc osiagne w swoim Rapidku :) (btw bylo by to mniej wiecej tyle samo co teraz spalam dieselem 1.4 90KM)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zeby mój wynik był bardziej miarodajny to średnia predkosc przy tym spalaniu wynosila 48 km/h.
    jak jade w trasie i prędkość wynosi kolo 90 moze troche mniej to spalanie według komputera schodzi poniżej 5 litrow. W katalogowe 4 litry uwierzę jak ktoś bedzie jechal z małej górki z predkoscia kolo 80 :p
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • przejechane 500km srednie spalanie 6,5l
    trasa 300km spalanie 5,9l
    reszta to miasto wiec kolo 7l
    ze spalania jestem bardzo zadowolony przesiadlem sie z focusa 1,8benzynka
    tam mialem miasto 12l a trasa 8-9l
    wiec na tysiacu km przynajmniej 100zl w kieszeni
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Czy ktoś móglby podać ile można jechać najwięcej na każdym biegu,jakiej predkości obrotowej nie przekraczać i ile wynosi max. predkość samochodu na dotarciu.
      Jak do tej pory jest to mój pierwszy nowy samochód,dziekuję za uwagi i pozdrawiam.

       Miłego dnia
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @johnl Jak byś chciał to mogę Ci policzyć na podstawie przełożeń skrzyni biegów i głównej przekładni przy jakich obrotach na konkretnym biegu z jaką prędkością byś jechał z tym silnikiem. 

    Musiałbyś mi podać jakie prędkości Cię interesują, na jakich biegach i przy jakich obrotach.

    A tak na szybko jest na internecie filmik z testów, gdzie widać jak szybko Rapid z tym silnikiem się rozpędza, jaką ma elastyczność a przy okazji widać jakie ma prędkości przy konkretnych obrotach od biegu 3 do 6. Np. widać, że na 6 biegu 90 km/h jest poniżej 2000 obr/min.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • link:
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzięki @atsuki, miałem go zamieścić w swoim poście ale mnie zagadali i puściłem wiadomość bez sznurka :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja przejechałem 10399 km i średnie rzeczywiste spalanie to 7,03 l / 100 km.  Można powiedzieć miasto / trasa 50% / 50%.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • http://www.motostat.pl/vehicle-stats/67496 spalanie, 90% jazda po zakorkowanym Krakowie. Nie jest źle :)
  • grzesk mozesz policzyć z jaka predkoscia obrotowa na każdym biegu i jaka jest prędkośc samochodu dopuszczalna na DOTARCIU SILNIKA,a poza tym do jakiego limitu kilometrów jest DOCIERANIE WRAZ  z WYMIANA OLEJU W SILNIKU/limit kilometrów/?????.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • OK mogę to sprawdzić ale jaka to jest prędkość dopuszczalna na każdym biegu na dotarciu?
    Prościej powiedz mi jakie prędkości i na jakich biegach chcesz sprawdzić i powiem Ci jakie będą obroty. Ewentualnie powiedz mi jakie obroty silnika Cię interesują to powiem Ci jaka jest prędkość na poszczególnych biegach przy wskazanych obrotach.

    Choć przyznam z tego filmiku powyżej dużo widać.
    W każdym razie podaj dane i policzymy :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Odebrałem tydzień temu rapidka z salonu. Spalanie na komputerze wychodzi mi około 9 l. Samochód ma 300 km zrobione, jest na zimówkach 185/60/15. Jazda po mieście niezatłoczonym. Czy to spalanie nie jest za duże? przez miesiąc jeździłem 1,2 tsi 85KM i spalało mi 6-7 l po mieście. Czy wina tak dużego spalania to, że jest nowy samochód? Climatronik jest wyłączony. Ktoś mi podpowie?
  • Nowy  - to swoją drogą. Ale najważniejszym elementem w wielkości zużycia jesteś Ty sam. Wiadomo, że w mieście spalanie jest większe. Ale i tak można je zmniejszyć. Wiadomo, że w mieście nie możesz jeździć "za wolno", jak przy ruszaniu ze świateł kilka pojazdów "wisi" ci na ogonie. Wtedy trzeba depnąć. Ale przecież do rozpędzenia potrzebujesz chwilę, potem wystarczy, że silnik podaje 30 - 40 % mocy. I to trzeba wykorzystać. Bo większą część jazdy to sama jazda (podtrzymywanie prędkości) a nie rozpędzanie.
    Rozumiem, że w mieście nie korzystasz z tempomatu. Dlatego po zdecydowanym rozpędzeniu silnik TSI może pracować na dużo uboższej mieszance. Wystarczy delikatnie zdjąć nogę z gazu, silnik nie straci obrotów, dalej poruszasz się z taką samą prędkością. Ale to trzeba samemu sprawdzić. A wskażnik zużycia idzie w dół. To tak jak dawniej, niektórzy kierowcy stosowali ekonomizer - wskaźnik podciśnienia w układzie dolotowym silnika gaźnikowego. Ten pokazywał wprawdzie wielkość podciśnienia - ale to praktycznie przekładało się na zużycie paliwa.
    U mnie wraz z ilością przejechanych kilometrów zużycie spadało. Raz - że pojazd się docierał a dwa - nauczyłem się korzystać z jego możliwości (szybki rozjazd - i spokojne trzymanie prędkości).
    Jest jeszcze kwestia pozostałych czynników - właściwe ciśnienie w oponach, wykorzystywanie bezwładności pojazdu, jazda z góry na włączonym biegu (hamowanie silnikiem), itd. Te wszystkie dalsze zasady są opisane w wielu miejscach na necie. Są one już nie tak znaczące jak sposób samej jazdy.
    Życzę dalszych kilometrów przy spadającym zużyciu  :)
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie teraz spalanie wzroslo o jakieś 1,5l w stosunku do cieplejszych miesiecy.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Jeszcze nie ma takich niskich temperatur, by zużycie tak poszło w górę, jak podajesz. Ja też teraz codziennie jeżdżę - i nie zauważyłem zasadniczej zmiany w moim zużyciu. Sprawdzałeś samochód? Jak tam ciśnienie w oponach? A może robisz krótkie odcinki?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 9 litrów to dużo, ale zależy jak eksploatujesz auto:
    • robisz krótkie odcinki, czy długie
    • auto na starcie jest zmrożone, czy z garażu 
    • klima też ma wpływ
    • jak sterujesz nawiewem
    • jazda 100% po mieście czy mieszana
    • stosujesz ekodriving czy nie
    • benzyna 98 czy 95
    • światła dzienne czy mijania
    • czy auto pracuje na postoju
    • prawidłowe ciśnienie w kołach, etc.
    Ogólnie jak pamiętam spalanie unormowało się po pierwszych 2 bakach paliwa... nie wiem czemu pierwszy bak była benzyna 98, chciałem dobrze, a spalił więcej... Przykładowo, ostatnio robię w 100% krótkie odcinki po mieście... auto zmrożone, rozgrzewa się pod koniec trasy... powrót analogicznie... a jak jeszcze włączę silnik na kilka minut przed startem, aby odmrozić szyby... no to przy takiej zimowej eksploatacji musi palić więcej... ps. tak, tak wiem, że jest to genialne dla silnika... ps2. śr.zużycie paliwa 6,93l/100km przy 14,2kkm
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No coż ja tez mam problemy ze zbyt duzym spalaniem, to jak dla mnie najwiekszy problem przy tym nowym nabytku. Nie mam ciezkiej nogi, ostatnio poczytałem sporo o eko jezdzie, stosuje sie do wszystkich wytycznych a spalanie nadal pond 7l przy silniku 86km. Nie do konca zgadzam sie z tym co pisze jercen, szybki dojazd który ostatnio testowałem daje gorszy efekt niz delikatne rozpedzanie, spalanie minimalnie wieksze z tego co zauwazyłem, choć wiem że jest to zalecane w ekodrivingu. Zgadzam sie za to z tym ze delikatne zdjecie nogi z gazu przy rozpędzeniu daje spory spadek zużycia chwilowego, efekty daje też hamowanie silnikiem co do jazdy z góry to efekt na jałowym czy na biegu wydaje sie podobny. Polecam tez jazde na tempomacie który robi rożnice patrząc na wskazniki spalania. Wybrałem ten silnik rowniez z powodu najmniejszego spalania wg producenta ale niestety rozczarowanie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za rozwinięcie tematu. Przejadę 1000 km to podzielę się wnioskami. 
    Baunty ja tak samo miałem spalanie jak Ty przy zimnym silniku i na podobnym odcinku przy 85 -konnym  silniku, teraz najmniejsze jakie zanotowałem to 8.5 przy temp +5. 
    Zobaczymy jak się potoczy dalej :) w piętek jadę w trasę to zobaczymy co pokaże mój rapidek.


  •  Proponuję włączyć na kompie chwilowe spalanie. Widać wyraźnie, że najwięcej pali przy starcie na 1biegu nawet do 40 l, na drugim już jest dużo mniej i tak z każdym biegiem. Także zgadzam się z @jercen , że trzeba jak najszybciej się rozpędzić i utrzymywać prędkość. Jak najszybciej przechodzić z 1 do 2 i na 3 bieg. Ja po mieście zazwyczaj jeżdżę na 4 biegu i spalanie mam od 7-8 litrów, a robię raczej krótkie trasy.
    TSI 105 km.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?