FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Ja dziś zmieniłem na zimowe.. choć zawsze zmieniałem przed 1 listopada w tym roku odstępstwo  
  • A Ja zawsze na odwrót, a w tym roku odstępstwo i wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle:-(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja tam nie wymieniam nadal mimo ze jestem na piątek umówiony w serwisie, wrzucę je do bagażnika i poczekam na pierwsze śniegi i chlape bo wtedy rzeczywiście jest taka opona pomocna a tak przy niższych temperaturach poprawa parametrów względem letniej sa minimalne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • zalezy jak sie uzytkuje samochod. 
    ja swoim jak juz jezdze to glownie wieczorami dluzsze trasy a wtedy potrafia juz byc przymrozki przy gruncie. wiec zimowa opona jak najbardziej sie przydaje.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • moze troche ale ja wychodze z założenia ze jak sie nie potrafi dostosowac jazdy do zmieniających się warunków to zadne nawet najlepsze gumy nie pomogą
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • nawet jak się zmieni przy pierwszym śniegu, to potem przez miesiąc może być 15 stopni. nie ma chyba dobrego terminu wymiany, każdy musi sam wybrać. co do jazdy na zimówkach, to jeździłem latem na zimowych i nie odczułem jakiejś drastycznej różnicy, a już na pewno nie zużywały się nadmiernie. przy moich przebiegach, opony raczej muszę wymienić nie przez zużycie tylko przez ich wiek. ale jak ktoś dużo jeździ to faktycznie może mieć znaczenie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jeździć można rożnie, nawet na letnich w zimę ;) Jeśli śnieg spadnie w październiku to można domniemywać ze będzie jeszcze ciepło ale jak w grudniu to raczej 15 stopni już nie grozi. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kurczę , z mojego trochę ponad 10 letniego doświadczenia za kółkiem nie wynika że na letnich też da się jeździć zimą. Nawet powoli i ostrożnie. 
    Za to na zimówkach Fuldy śmigałem do lipca , jak zaspałem to ponad 200km/h na autostradzie (Ford Mondeo). Nie jest to zbyt mądre ale tak było , szybkie odcinki od autostrady do Bolkowa i później kręta droga do jeleniej. Opony "nie ruszone" ponad pół roku jazdy 220km dziennie.
  • to popatrz zima na parkingu ile samochodów jest na letnich, zdziwisz sie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To o niczym nie świadczy :D Jak pracowałem w Świeradowie na gondoli to Ci co blokowali drogę pod górę, leżeli w rowach czy stali na prostej pokrytej śniegiem drodze byli na letnich , nie mówię tu o ekstremalnych przypadkach w górach ale o normalnych polskich realiach miejscowościach górskich i podgórskich :) Każdy robi jak uważa , ja sobie nie wyobrażam jazdy na letnich zimą , nawet po odśnieżonej drodze. 
  • 13 min temu założyłem czarną stal do mojego Rapida. Wsparłem lokalnego przedsiębiorcę z Podlasia i za komplet felg i Firestone Winterhawk 185/60 R15 84T zapłaciłem 1100,01zł brutto :) (wymiana gratis)
    Cena czyni cuda.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • zrobiłeś dobry biznes ;-)
    w ubiegłym sezonie zimowym, tylko za opony, choć innej marki, dałem 80zł mniej...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Myślę, że teraz jest idealny czas na zmianę opon, cieplej już raczej nie będzie, a może być tylko zimniej. Więc kto nie wymienił to najwyższy czas do warsztatu:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ale on to kupił razem z felgami stalowymi :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 - dokładnie :) 1 szt. opona + felga 300zł plus 100 upustu co daje 1100zł :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Tak, to jest dobra cena
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @Aras twierdzi ze nie :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @Aras chyba, źle zrozumiał:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pierwsze drobne płatki śniegu w Gdańsku... zmobilizowały mnie do założenia zimówek ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Kiedy padał śnieg w Gdańsku? 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?