FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Paliwo w Niemczech? :D
  • @Fredi88 To co piszesz tyczy się legalizacji dystrybutorów, a nie lania wody do paliwa.A VW to nie polska firma, więc nie wiem o co Ci chodzi ?
  • Ok... nieistotne, nie wiem czy nie chcesz czy nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Racja jest jak d*pa - kazdy ma swoja. Ja sie trzymam tego ze na paliwie z pl zrobie mniej km, auto puszcza wiecej "dymkow" a zima sa problemy bo przy byle jakim mrozie zamarza. A wyklocac sie i udowadniac swoich racji komus na sile nie mam zamiaru :) Jak juz pisalem stacja stacji nie rowna. Pisalem o przypadkach z mojego miasta. Kraj dlugi i szeroki wiec jeden bedzie zadowolony drugi nie. Ja nie jestem.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  •  Ja do służbowego auta zawsze leję olej na Orlenie (bo muszę i to po całej Polsce) i nigdy mnie ten olej nie zawiódł, a robię duże przebiegi i już kilkanaście zim przejechałem.
  • Pracowałem kiedyś na stacji. Dolanie wody to mit. A sprawa dotyczyła małych wiejskich stacji które wiaty nawet nie miały. Dawno i nie prawda. Takie koncerny jak Orlen czy Lotos nie mogą sobie pozwolić na takie wały. Nie na tym zarabiają!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Fredi88 rzeczywiście opowiadasz jakiś mity niczym ze stanu wojennego, może Ty znacznie wcześniej wyjechałeś z PL niż mówisz?;) Leje olej po całej PL głównie orlen ale też i BP jak i shel czy statoil i NIGDY nie zdarzyło mi się, żeby mi w mróz Rapcio nie odpalił albo żebym miał jakiekolwiek problemy z paliwem.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jasne... wmówcie mi jeszcze że śniło mi się hehe... albo że w drodze z PL do AT mi licznik oszukuje bo auto nie może na tym paliwie więcej palić :D taaa... Mało wiecie... Do  PL idzie wszystko gorsze. Polska to dla europy wschód. Nawet proszki do prania są gorszej jakości... Ale co tam wiem :D
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 Dobra rada, wylecz się z kompleksów :)
  • @Ferdi88 paliwo to nie proszki z zachodu, bo paliwo jeśli nie wiesz idzie akurat ze wschodu:), a potem jest przerabiane w naszych rafineriach, a dalej wszystkie sieci zachodnie takie jak BP, Shel, Statoil, które mają u nas stacje zaopatrują się w jednej centrali, potem niektóre z nich jak Statoil czy Shel jeszcze je dodatkowo uszlachetniają, żeby podnieść cenę, ale i tak wszystko jest z jednego "kotła".
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @Fredi88 Nie przejmuj się, osoby które podważają Twoje obserwacje pewnie nie jechały na niemieckim/austriackim paliwie. Ja obniżone spalanie i lepszą reakcję na naciskanie gazu zaobserwowałem w kilku autach z różnymi silnikami (benzyna, ropa). Ropa do rafinerii w Niemczech i Austrii z tego co wiem nie pochodzi z Rosji.

    PS. jadę teraz za 2 tygodnie do Austrii i zrobię testy ;)
  • Ja się nie przejmuję. Gdybym raz tak jechał, to mógłbym nie być pewien. Ale z miejscowości w której mieszkam do PL jechałem już przynajmniej 30 razy. A jeździłem już nawet w takie zakamarki AT jak Innsbruck czy Bregenz... I z Bregenz do PL przez DE. Nigdy, ale to nigdy nie udało się mniej spalić jadąc z PL niż w drugą stronę. Pisałem też już o tym ile paliło auto "wokół komina" w PL a ile tu. Ale są osobniki które mają swoją rację i nie przegadasz. Mimo, że napisałem, że nie twierdzę, że w całej PL są "złe" stacje, tylko opieram się na tych stacjach na których tankuję jadąc do AT (południowa wielkopolska). Paliwo też samo z siebie nie zamarza przy -5... ale widocznie jakiś sen miałem... Mimo wszystko biorę przez pół opinie ludzi, którzy się wymądrzają, a w innym temacie potrafią spytać czy rozstaw śrub w kole jest istotny do przykręcenia koła... Na początku lipca wybieram się do Włoch (150km za Florencję) trasa niecałe 900km. To sprawdzę, czy auto spali w jedną stronę tyle co w drugą. Nawet poświęcić się mogę i zatankować na stacji ENI (dawny Agip) bo i w AT są i w IT... Ciekawe jaki tym razem mit usłyszę :D

    ps. W jaki rejon Austrii się wybierasz? Na narty?
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 jadę na wiosenne szusowanie do Zillertalu z Katowic.
    W tym roku będę pierwszy raz mieć boksa i załadowane mocno auto (jedzie z nami pierwszy raz potomek ;)) Zobaczymy ile spali.
    W zeszłym roku różnica w spalaniu tam a z powrotem wynosiła litr (6.5 vs 5.5) a styl jazdy, stopień załadowania auta, 2 kierowców - identyko.
  • A tak by the way w okolicy gdzie mieszkam jest stacja, która importuje paliwo bezpośrednio z Niemiec. Niestety jazda i spalanie dużo gorsze niż na paliwie z naszych stacji.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie zauważyłem różnicy w paliwie, ale mając Fiata Sienę z LPG różnica była kolosalna. W Polsce spalanie ok 11 litrów i max. prędkość 140 km/h. W Niemczech spalanie 9.6 i max. prędkość 156 km/h. Doczytałem, że różnice biorą się ze składu LPG, a dokładnie z normy wg której mieszany jest propan+butan.
    W Niemczech norma przewidywała skład 60/40 na korzyść lepszego gazu, a w Polsce 50/50. W zimie Niemcy dawali skład 70/30, a Polacy 60/40.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tak może być, jeśli chodzi o LPG. W Polsce w ogóle nie ma norm co do składu LPG jakie powinno zawierać, nie mówiąc już o jakikolwiek kontrolach na stacjach. Dlatego jest taka duża różnica tankując na jednej stacji LPG, a potem na jakieś innej. Niestety trochę szkoda silników na jadę w naszym kraju na LPG:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?