FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • Ja wymieniałem w zakładzie mechaniki i policzyli:
    30 zł gumy
    100 wymiana
    i poduszkę robiłem lewa:
    180 poduszka
    100 wymiana
  • Z tyłu to tylko tuleje belki mogą skrzypieć. Należało by smarować przeznaczonym do tego smarowidłem. Ta usterka jest dość rzadka.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie pomogła wymiana poduszek , w ASO na gwarancji, przebieg ok. 50k
    Rapid SB|1.4TDI| 90 KM
  • U mnie powtórzyła się sytuacja identyczna jak przed rokiem....
    Od ok. miesiąca skrzypiało już niemiłosiernie, ale za ok 1 mies. jadę na przegląd więc założyłem że wytrzymam z tym skrzypieniem.
    W ostatnią sobotę zmieniałem koła, przy okazji wyczyściłem nadkola, sprężyny i to co się dało z błota i piachu - no i przestało skrzypieć.  Żadnych gum niczym nie smarowałem...
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • u mnie też skrzypi jak jest zimno.
    teraz zrobiło się cieplej a byłem w aso ostatnio na serwisie klimy. wspomniałem o tym serwisantowi to stwierdził, że to robią na gwarancji tylko warunkiem jest nagranie dźwięku.
    trudno, muszę zaczekać aż zrobi się zimniej. nagrywam i jadę na serwis
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Wczoraj byłem w ASO ze skrzypieniem w swoim R. Zweryfikowano go na progach poza tym sam nagralem film gdy ja po nich przejeżdżam i im go przekazałem.
    Mają mi to naprawić. Tylko dowiedziałem się że zmieniła się technologia Skody i nie wymieniają już samych tym stabilizatora a cały drążek stabilizatora wraz z gumami.
    Przez to ma niby zostać wyeliminowany ten problem. 
    Miał już ktoś tak naprawiane swoje auto?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Jaki koszt wymiany? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Auto mam na przedluzonej 4 letniej gwarancji.
    Patrzyłem że nowy oryginalny drążek kosztuje około 580zl plus wymiana a podobno jest przy niej sporo pracy.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Zglaszales to pierwszy raz czy juz ci raz przesmarowali element i dalej skrzypi? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kiedyś zglaszalem ale oni tego nie słyszeli i nic nie zrobili. Teraz zrobiło się zimno i znów się pojawiło i pojechałem drugi raz także z moim filmem i teraz wykryli i mają naprawić-czekam za częściami.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mi nie chca wymienic za nic, nie wiem jakich argumentow uzyc, mam tez nagrany dzwiek i nadal mnie zbywaja... 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mi raz wymienili, ale dopiero za 3. podejściem... Najpierw że niby nic nie słychać, potem już usłyszeli i nasmarowali, a potem dopiero wymienili, bo chwilę było cicho, ale zaraz było to samo.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • mi powiem znowu jak się zimno zrobiło to znowu zaczęło skrzypieć ale, że zima słaba to czekam na większy mróz i wtedy chcę podjechać. bo teraz jest to ledwo słyszalne.
    obawiam się jedynie, że nie zdążę tego zrobić na gwarancji bo mam do końca roku a póki co zima nie dopisuje
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Skoda ASO będzie robić wszystko żeby tego nie naprawiać i będą tak długo to ciągnąć aż zrobi się ciepło a wtedy problem znika
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @rasz dzieki za info o tej wymianie drazka z gumami, powalczylem w aso i dzis info ze czesci zamowione i wymieniaja mi tak jak u ciebie. Z drugiej strony serwisant twierdzie ze nawet po takiej wymianie temat wraca, ponoc maja juz taki przypadek
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie po wymianie minął sezon  i skrzypienie wróciło 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przyjmijcie do wiadomości: TTTM minie zimno i znów będzie pięknie i cicho, nic z tym nie zrobicie
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Niech wymieniaja poki jest gwarancja, od nowosci ze dwa lata mialem spokoj wiec teraz moze tez tyle wytrzyma
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • to jest plaga.
    jeżdżę służbowo Rapidem SB, 1Q 2017, 20k km i też już skrzypi.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • U mnie tez zaczyna się skrzypienie na chopkach, mam przegląd za 1000 km więc i to zgłoszę niech wymieniają na gwarancji
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?