FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Witam. Właśnie przywiozłem wehikuła pod dom, kupiłem pierwszy raz nowe auto w najuboższej wersji dostałem tylko to fajne radio i dywaniki zapłaciłem 42 000 zł. Jadąc nim i ciesząc się z nowego zakupu rozmyślałem o osobach , które zapłaciły o 20 000 lub 30 000 zł więcej ode mnie. Czy te gadżety naprawdę są tyle warte. Też chciałbym mieć lepszy kolor i ładniejsze wnętrze, więcej głośników czy USB ( 500 zeta za USB ?) . Jeśli ktoś "sra" pieniędzmi to nie ma sprawy ( tylko czy nie kupiłby wtedy wypasionego Merca Audi czy BMW ?) Każdy kukuje według swojego portfela i zamiłowania i według siebie.Pozdrawiam wszystkich Rapidowiczów i życzę szerokości. 
  •  Wychodzę z bardzo podobnego założenia. Ja dopłaciłem tylko za silnik, bo 105 KM. Moim zdaniem ze zdecydowaną większością tych bajerowych elementów jestem w stanie się obejść. Ale zaznaczam, nie jestem fanem motoryzacji, nie mam bzika na punkcie elektroniki. Mi samochód ma służyć głównie do jeżdżenia i nic poza tym:)    
  • leon55555
    Masz rację nie każdy "s..." kasą, tylko zawsze jest to ale czy wybierając auto chcesz mieć golasa czy nie, czy chcesz mieć jakieś inne bajery.
    A bmw czy audi w takiej cenie kupisz kilku letnie
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @leon55555 pojezdzisz troche zmienisz zdanie. Wiele jest juz wpisow ze ludzie zaluja ze nie wzieli tego albo tamtego i teraz lataja do ASO w celu załozenia choc czesto juz sie nie da. Mamy 2014 r. bez przesady ale nie cofajmy sie 20 lat wstecz. W tych czasach jednak wymaga sie od samochodu cos wiecej niz kierownica i cztery koła...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Też zamówiłem tą wersję podstawową no ale jakby mnie było stać na te lepsze to wiadomo że bym wziął Szkoda mi tylko że niema czujników parkowania (dla żony) :)
    i elektrycznych lusterek i regulowanego siedzenia pasażera i elektrycznych szyb z tyłu ale można się obejść w razie czego czujnik kiedyś założę 
    A leon ile czekałeś na auto?
  • Chudy zamówiłem 5 Maja odebrałem 23 Lipca
  • i jak leon zadowolony jesteś z avtiva ? Szczerze :)
  • Cudy20 Cieszę się jak dziecko fajnie się jeździ, układ kierowniczy działa super ,klima chłodzi natychmiast, reflektory w nocy świecą bardzo mocno .Wspomaganie ideał. Jedzie, hamuje , skręca tak samo jak te wypasione prawie dwukrotnie droższe.
  •  @leon55555 Kupiłeś pierwszy raz nowe auto i wszystko jasne. Z każdym kolejnym będziesz chciał więcej, taka już natura człowieka.
  • "Nie sram" kasą, ale miałem wybór, czy Rapida w wersji Elegance, czy chudą wersjęVW Jetty to wybrałem Skodę. Wolałbym wypasione Audi, ale mam to, na co mnie stać. Zapłaciłem paręnaście tysięcy więcej niż ty, Leonie, właśnie po to, aby samochód dawal też przyjemność z jazdy - w moim odczuciu... Każdy ma to, co jest w stanie sobie kupić, a tak szczerze mówiąc to Twój post odczytuję jako ból d**y. Każdy niech patrzy w swój portfel i podziwia swój samochód...
    Ja mam strerowanie radiem z kierownicy i jak teraz jeżdzędrugim Fordem to instynkownie macam kierownicę szukając rolek. Niby nic wielkiego, a na prawdę ułatwia życie. Mam tempomat, bez którego nie wyobraża już sobie dłuższych tras. Mam Swinga, które jest marnym rdiem, ale i tak lepszym niż pseudo-Blues. Zrozumie ten, kto siedział w środku. Mam czujniki parkowania, bo lubię jak mi pika i uważam, że to dobry pomocnik w mieście. Zamówiłem też różne siatki, uchwyty i to ceni żona, jak jeździ samochodem na zakupy. Do całości mam MDI i syn sobie słucha auiobooków w trasie, a pendrive z nimi jest wielkości paznokcia, więc wszystko wygląda estetycznie. Mam pełny Maxi_Dot  bluetooth, z których kozystam. Dobrze jest dzwonić nieodrywając rąk od kierownicy (pomijając aspekt prawny to daje mi komfort dzwonienia i mnie mniej rozpraza), a yświetlacz powie mi jeszze kiedy trzeba d serwicu, albo czy cośsiękończy w samochodzie (no, powinno...). Dla mnie ok. Uważam też, że podgrzewane lusterka i siedzenia w naszym klimacie to bardzo rozsądna opcja. Szczególnie jak ktoś sięspieszy do pacy i nie zawsze odśnieża dokładnie samochód, a potem nic nie widzi. Oczywiście trudno o tym myśleć zamawiając auto podczas upalnego maja. Jeździłem Octavią III z pakietem zimowym parę zimowych miesięcy i przekonałem się do tego dobrodziejstwa.
    Mógłbym jezcze tak długo... :)

    Nie mam dużo pieniędzy, na auto poszło większość oszczędności z ostatnich 3 lat, ale właśnie dlatego chciałem mieć samochó na parę lat, aby dobrze nam służył. Acha, całość z LPG, bo... cenię moje pieniądze. 

    Myślę, że jakbyś pojedził samochodem lepiej doposazonym t sam byś zobaczył co by ci się przydało. Byc możę płąwisz się w zbawczej niewiedzy :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A ja zamówiłem 28 maja i odbiór już w środę 30 lipca. Elegance. Już nie mogę się doczekać.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Panowie, spokojnie, wybór auta jest sprawą indywidualną a dyskusje tego typu proponuję przenieść do innego wątku bo robi się bałagan. 

    @olejseba, dobry termin! Ile Ci wyszło i który salon?
  • Macie rację że to głupie krytykować kogoś że marzy o PRAWDZIWYM samochodzie halif szkoda nerwów. Olejseba to niedługo będziesz się cieszył jak my którzy posiadamy już czeskie porsze tylko weź chusteczki jak go zobaczysz ;-D
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • kolega @leon55555 nie marzy o prawdziwym samochodzie, ona taki ma! Taki jaki chaiał, jaki sobie wybrał świadomie więc po co te subiektywne wywody kolegów....
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •   Bo wielu kolegów już to przeżywało (ja też), że po jakimś czasie a to brakuje climatronica, a to podłokietnika, a to bluetooth, a często dodać się już nie da, albo kosztuje krocie :-)

  • A mam pytanie jeszcze z innej beczki, mianowicie odbierając auto z salonu na co w szczególności zwróciliście uwagę? Wiem, że auto jest na gwarancji itd, natomiast może macie jakieś złote rady "gdzie zajrzeć" przy odbiorze? Mogą zdarzyć się przecież przypadkowe odpryski lub coś podobnego.
  • Wojtek18 nie ma złotej rady co sprawdzić sprawdź co zamówiłeś z tym co masz. Musisz opanować emocje i na spokojnie samemu ocenić czy wszystko jest ok
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tutaj lista którą znalazłem gdzieś na innym forum:

    – numer do radia
    – nr silnika i nadwozia
    – stan licznika <20 km (najczesciej <=10km)
    – samochod musi byc umyty (slynna sprawa w nivette) i w dobrze oswietlonym miejscu (najlepiej swiatlo dzienne)
    – czy nie ma rys/mikrorys/wgniecen na lakierze, czy nie jest szorstki i nie ma kropek
    – lakier na progach czy nie jest porysowany
    – lakier wewnatrz drzwi przednich i tylnych (przy zamku zwlaszcza)
    – sprawdzic grubosc lakieru miernikiem (podobno uczciwi sprzedawcy sami daja taki miernik)
    – czy nie ma uszkodzeń w tapicerce (fotele i wykładzina pod dywanikami) bo tego gwarancja nie obejmuje
    – czy nie ma rys na desce rozdzielczej
    – czy opony sa nowe i wszystkie takie same, sprawdzic ich wiek
    – sprawdzic szyby (numer seryjny/czy te same daty)
    – wydech nie może mieć śladów korozji
    – wycieraczki (ponoc często teraz przymarzaja w trakcie transportu i się już nie nadaja po oderwaniu)
    – czy klapa maski silnika po zamknieciu nie rusza sie
    – czy tablice rejestracyjne sa przymocowane
    – czystość samochodu w srodku
    – stan podwozia i miejsc dla podnośników
    – poprosic o podniesienie samochodu i przyjrzec sie spodowi
    – czy szyby otwieraja sie jednakowo szybko po stronie kierowcy i pasazera
    – przydała by się jakaś kobitka – każdą skazę czy otarcie na tapicerce i plastikach wypatrzy
    – demontowalne elementy (plastiki)
    – niech Ci auto postawią na równym odcinku i zmierz metrem czy samochód równo stoi na wszystkich 4 kołach, niestety nie pierwszy raz się słyszy, że auto spadło jednym kołem z platformy i się skrzywiło
    – czy drzwi zamykają się jednakowo (spadnięcie z lawety powoduje przestawienie słupka)
    – wszystko musi dzialac (radio/nawigacja, klimatyzacja, klakson, spryskiwacze etc.)


    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Sprawdź również poziom płynów eksplaatacyjnych, oraz ciśnienie w kołach
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Cenne uwagi choć nie jeden używanego tak nie sprawdza :-) Ale to nasze pieniądze więc lepiej dmuchać na zimne żeby potem nie żałować

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?