FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Apteczka - co o niej sądzicie?
  • Witam
    Co sądzicie o tej apteczce? http://www.biedronka.pl/pl/product,id,6704,name,apteczka-samochodowa
    Jest sens kupować droższą? Jeśli tak to jaką polecacie? 
  • Jak ma na wyposażeniu wszystko to co wymagają np. Czechy, to bralbym 
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Apteczki z takim wyposażeniem normalnie kosztują ok 30zł więc opłaca się, ja bym brał. Wyposażenie ok.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Z doświadczenia mam, że apteczka jest tylko, po to aby była. Aby się woziła. Po kilku latach, kiedy terminy poszczególnych akcesoriów apteczki są już "przestarzałe", kupuję nową apteczkę. A zawartość apteczki samochodowej ląduje w apteczce domowej, z której częściej się korzysta.
    W tym układzie nie warto przepłacać. Jak jest okazja - to brać. Może za 2 - 3 lata nie będzie takiej okazji - więc przy wymianie apteczki i tak dopłacimy. Jednym zdaniem: bilans (korzyści z zakupów apteczki) wychodzi na zero :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @kakaroto - wiem do czego zmierzasz z tymi Czechami, ale zgodnie z przepisami Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym (chyba z 1967r) nie musimy mieć wyposażenia takiego, jak samochody za granicą. Czyli nie trzeba mieć apteczki, jak jedziesz do Niemiec, ani zapasowych okularów korekcyjnych w Hiszpanii, ani zestawu zapasowych żarówek w Czechach. Musimy mieć to wyposażenie, które obowiązuje nas w kraju, tj.: trójkąt oraz zalegalizowana gaśnica. NIE MOGĄ Wam wlepić mandatu za brak czegoś więcej. Chociaż znam sprawy Polizei'ów zaraz za granicą z Niemcami, którzy łupili za brak apteczki. Nielegalnie! Edukować policmajstrów, nie przyjmować mandatu! Natomiast obowiązują nas niektóre przepisy nieszczegółowe, czyli np. na terenie Czech nie można mieć nawigacji w środku szyby, gdy zasłania część widoczności, tylko w lewym dolnym rogu szyby. Ot ciekawostka...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • To już w Czechach też już jest motyw z tą nawigacją ? Do tej pory było tak na Słowacji.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Potwierdzam - w Czechach jeszcze nie ma takiego wymogu jak na Słowacji.
    Szkoda tylko, że pomimo, że mamy unię - każdy kraj swoje ...
    Jakże by było prościej, by wymogi co do wyposażenia samochodów były jednolite choćby w całej unii, nie mówiąc o całej Europie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sorry pomyliłem Czechów z braćmi ze wschodu. Pisałem z pamięci...

    @jercen - tak jak pisałem, może wyposażenie różne, ale Ciebie interesuje tylko wymagane w kraju rejestracji auta!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Oglądałem ją i chciałem nawet kupić..... ale ten rzep jest nie potrzebny. Ja mam u siebie 2 gumki do zamocowania apteczki w SB i te rzepy mogą tylko rysować o plastik w bagażniku.
  • Kupiłem i wydaje mi się że wyposażenie jest ok. Rzepy mi nie przeszkadzają, bo nie mam plastików w bagażniku;)
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Bardziej polecam apteczkę z konkurencji czyli Lidl jest lepiej wyposażona i lepsze materiały w środku lecz rzadko pojawia się w sprzedaży. jeśli chcecie wiedzieć jak powinna wyglądać dobra apteczka i na co trzeba zwracać uwagę http://www.sklepratowniczy.pl/apteczki_plecaki_torby/apteczka_samochodowa_din13164_w_saszetce

    http://www.sklep.adrenaltika.pl/produkt/adrenaltika-technologies-apteczka-samochodowa
    Ta ze stonki ma duże braki, na pewno przydadzą się: gaza i zwykłe lepszej jakości bandaże, ustniki do sztucznego oddychania, nie jeden tylko co najmniej dwa koce ratownicze, nożyczki ważna rzecz a nie wiadomo jakiej są jakości nie mówię by każdy kupił od razu R1 lecz kupienie niepewnej jakości apteczki może skutkować problemami 
    Ogólnie polecam samemu zakupić cały zestaw w aptece wyjdzie podobna cena dyskonty na pewno na czymś zaoszczędziły.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Jeżeli chodzi o Niemcy ważną rolę odgrywa norma DIN 13164 dla apteczek. A apteczki wg tej normy są dobre. Jeżeli zakup apteczki zapewni Tobie spokój ducha to warto. Inaczej to małe perspektywy na użycie. Uważam że to domowa apteczka powinna być świeższa. Mało tego przechowywana w aucie jest narażona na skrajne temperatury co dla wielu elementów wyposażenia dobre nie jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Żyjemy w Polsce i u nas problem jest z normami. Nie zgodzę się z tobą nie ważne czy ty użyjesz ale może ktoś kto wie jak użyć elementów apteczki by pomóc tobie nie mając swojej weźmie twoją np. zdarzenia masowe. i robi się problem jak produkty nie spełniają jakiś norm lub są przestarzałe.
    Pamiętać trzeba że pogotowie w mieście przyjeżdża w 10/20 minut a poza miastem 20 minut, może okazać się że apteczka to jedyny ratunek dla ciebie.
    Nawet straż gdzie mają R1nie przyjedzie od razu tylko też potrzebuje czasu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Czyli z czym się nie zgadzasz? Niemiecka norma mówi o wyposażeniu i to dobrym.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tak na prawdę apteczka nie jest obowiązkowa, a jak chcesz pomagać to kup wypasioną.

  • supermajku
    Każdy wypisuje jakieś normy lecz nasze prawo nie reguluje tego więc na opakowaniu wypisują wszystko.
    Nie zgadzam się z tym że masz małe szanse na użycie apteczki wręcz przeciwnie za nie udzielenie pomocy można mieć problemy, temperatura-jak masz dobre produkty to nic im się nie stanie a apteczka to nie czekolada nie rozpuści się.
    lukasz13 faktycznie nie jest obowiązkowa tak samo jak koło zapasowe czy kamizelka też nie jest obowiązkiem.


    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cezar ok. Apteczki wyposażone wg ww normy mają dobre wyposażenie. Czy dana apteczka jest zgodna z normą jest na opakowaniu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Norma to jedno. Ale właśnie różnice temperatur, drgania, powodują szybsze "starzenie" się zawartości apteczki samochodowej. Jak sprawdzicie - to na większości artykułów apteczki są podane daty. Tak jak na innych artykułach. I dlatego właśnie należy apteczkę co kilka lat wymienić na nową, niezależnie od tego czy spełnia taką czy inną normę. Są kraje, w których za posiadanie przeterminowanej apteczki można dostać całkiem niezły mandat (nie w PL).
    A wykorzystanie w razie potrzeby zawartości apteczki - to drugie. Większośc zapewne wie, jak korzystać z poszczególnych elementów zawartości apteczki. Oby jak najrzadziej.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ponieważ jestem po kursach pierwszej pomocy i zdarzyło mi się (na szczęście tylko 2 razy) udzielać pierwszej pomocy w wypadku drogowym to wiem, że najbardziej potrzebną rzeczą, której brakuje w prawie każdej apteczce są dobre nożyczki i nóż.
    Wyciągałem dziewczynę z samochodu leżącego na dachu. Byłem raczej pomocnikiem, bo główna rolę przejął facet (jak się potem okazało ratownik GOPRu).
    Brakowało nam noża do odcięcia pasów, a potem ostrych nożyczek to rozcięcia nogawek spodni. Nożyczki z apteczki nadają się do rozcięcia plastra czy bandaża, a tu potrzebowaliśmy rozcinać spodnie, żeby zatamować krwotok. Na szczęście wożę w skrzynce narzędziowej nóż, ale nie każdy go ma.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja wożę nóż ratowniczy. Specjalny do rozcinania pasów, oby nigdy nie musiał go użyć...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

  • amiskiew



    Brawo dla ciebie że chociaż pomogłeś wiele osób ucieka albo tylko się przygląda.
    Tak jak wcześniej napisałem temat dotyczył apteczki która właśnie miała takie nożyczki które nadawały by sie do przedszkola by dziecko nic nie przecięło poza kartką papieru.
    Z doświadczenia wiem że wszystkie nożyki do cięcia pasów nie nadają się do niczego, zwykły nóż jest najlepszy nawet ratownicze użyjesz raz albo dwa, potem trzeba wymieniać ostrze. Tak więc jeśli wybieramy apteczkę wybierzmy taką która zapewni nam możliwości właściwego niesienia pomocy czy to będzie mała ranka czy coś poważniejszego.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?