FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • To jak to jest że może być różnica prawie  o 100% za tą samą czynność w różnych ASO.
    Dodam że otrzymałem listę przeglądu i tak:
    wskazanie terminu przeglądu : cofnąć -zobaczę co pokaże  na wymianie oleju bo  były kreski a na przeglądzie za rok lub 30tys.km a przedtem za 80 dni
    pióra wycieraczek- wzrokowo sprawdzono pod kątem uszkodzenia
    Dalej w punkcie- samochód od spodu
    olej silnikowy : spuścić lub odessać ,wymienić filtr
    klocki hamulcowe : sprawdzić grubość
    Komora silnika
    olej silnikowy :nalać ,do max 3,9l

    Zlecałem tylko wymianę oleju ,na fakturze jest cena za wymianę oleju 148 zł..
    Czy ktoś podobnie wymieniał olej?

    Nie wymieniałem sam .ASO wymieniało.
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Sprawdzał kotoś jak jest różnica między Castrol Edge 5W30 a Castrol Edge 5W30 Longlife? który lać? Castrol ma teraz nowe opakowania.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Co dolać na "Dolewke" w ASO dowiedziałem się tylko że 5w30 czy orginalnie w fabryce jest zalewany 5w30 long life.Czy mogę dolać zwykły castrol 5w30 z normą 504.00 507.00 bez long life? czy oba oleje są mieszalne
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Dolewkę?!
    Jeżeli wymieniasz olej w trybie Long life to taki olej być powinien. Jeżeli normalnie to może być normalny olej. Jeżeli do wymiany masz mało kilometrów to też może być normalny olej. Lecz jeżeli jest wybór to wybierz jednakowy będziesz miał na późniejsze dolewki. Za każdym razem lepiej niech spełnia normę. Normy są podane na forum.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • a czy do Long life profesional można dolać sam Long life?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • karo00  Jeśli masz tryb LL to kup olej jaki chcesz 5W30 z normą 504 00, nie musi byc na opakowaniu napis LL bo o tym mówi norma 504 00. Ja jednak proponuje robić wymiany oleju max. co 15tkm. - przy takiej wymianie można stosować olej z normą 504 00 lub 502 00 a lepkości od 0W30 , 5W30, 0W40 do 5W40

    dodan tak można, jednak dla własnego komfortu psychicznego można zalać to samo ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • u mnie we flocie też proponowałem wymieniać olej co 15 tys. km, niestety uparli się, że ASO twierdzi - co 30 tys. bo tak auto zostało zaprojektowane. Kłócić się z nimi nie będę, nie moje auto, zostanę po prostu testerem, powiem Wam, ile auto wytrzyma i jaki ma to wpływ na silnik (na razie 105 tys., olej wymieniany 3 razy). U nas auta wymieniają po 300 tys. km (5-6lat, silniki w Fabii 2 wytrzymały bez problemu te przebiegi) więc okaże się, co teorie o rzadszej wymianie oleju są warte. Mamy 5 Rapidów 1.6 TDI 90 KM z różnym przebiegiem, więc będzie można wprowadzić element statystyczny i wykluczyć jednostkowe wpadki.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Jeszcze proszę zwróć uwagę na turbo, i zużycie oleju.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Fabie 2 1.4 TDI 75 KM nie brały oleju wcale (zapas dolewkę leżał od wymiany do wymiany) , turbo wytrzymało do 250-300 tys., gdy auta zostały sprzedane. Natomiast Rapidy zaczynają trochę oleju pociągać, trzeba co jakiś czas sprawdzać z racji przebiegów (4-5 tys./m-c). Póki co auta pozwalają nam cały czas serwisować w ASO.

    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • dzięki @yunior81 dolałem już trochę samego LL, bo akurat jeszcze miałem:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dostalem oferte od ASO:
    1. olej + filtr + materiały dodatkowe + robocizna – ok. 248,70 netto
    2. filtr + materiały dodatkowe + robocizna  (olej własny) ok. 108,70 netto
    3. materiały dodatkowe + robocizna (olej i filtr własny) ok. 50,- netto

    Chyba lepszej juz nie znajde...W innym bylo sporo drozej:

    1. olej + filtr + materiały dodatkowe + robocizna – 490 zł brutto

    2. filtr + materiały dodatkowe + robocizna  (olej własny) – 170 zł brutto

    3. materiały dodatkowe + robocizna (olej i filtr własny) – 120 zł brutto

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • no raczej, nie widzialem by ktos podalal na forum nizsze ceny
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja na tym forum nie podawałem, ale za wymianę oleju (olej i filtr własny) zapłaciłem w Octavii 85 za robociznę i 5zł za nowy korek/śrubę bez podpinania pod komputer. Oczywiście ceny sprzed pół roku.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat

  • krisr77 
    co to sa materiały dodatkowe ?
    Jesli te ceny sa za olej, filtr i robociznę to są takie sobie, no chyba , że obejmują przegląd.
    W ASO gdzie jeżdżę za wymianę oleju ( olej i filtr mój ) płacę do 45 zł brutto, z ich filtrem ok 90zł., z ich filtrem i olejem ok 250 zł.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • materiały dodatkowe to chyba korek :)
    co do ceny to chyba nie w stolicy :) 
    pewnie moze w gdzies w okolicy do 100km cos bym znalazl taniej ale to co na wache sie wyda to pojdzie na ta roznice.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Taa 45 zl brutto, chcialbym to widziec...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 45  - przepraszam, ta cena to chyba w euro.
    Albo masz kolegę w serwisie - to wtedy możliwe - ale to nie są ceny dla "kowalskiego".
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • A ile ma kosztowac sama wymiana oleju, skoro poza serwisem taka czynnosc kosztuje max. 20 zł. Nie przesadzajcie z ta Warszawa. W listopadzie 2015 szukalem miski olejowej do 1,8T, najtaniej wyszla mi w Warszawie :) ( ok 500zł. )  wiec pojechalem.  Dodatkowo w misce mialem za free ori czujnik oleju ( koszt samego czujnika ok 280 ASO ). 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kris - w którym ASO mają takie niskie ceny? Zbliża mi się przegląd po 60 i czeka mnie ten wydatek. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?