FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Klimatyzacja a spadek mocy
  • To moje pierwsze auto z climatronic. Poprzednie były z manualna. Kolega sprzedawca skody, dał mi wskazówkę dot. Climatronic,  że to nie tylko chłodzenie jak przy manualnej,  ale tworzenie odpowiedniego klimatu w samochodzie. Jeżdżę ciągle z wlaczona,  uważam że jest to super udogodnienie. Sprawdzałem spalanie z i bez. Moim zdaniem, szkoda się szarpać... Znikoma różnica.. Praktycznie nieodczuwalna przez portfel... Po za tym, jak kogoś stać na auto, to na kluczyki też, a za razem na paliwo... Klima dla szpanu???!!!  Nie ten wiek.... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @marosław
    Przyznaję, że wychowano mnie na człowieka oszczędnego. I być może przesadzam z tym nieco - zwłaszcza z punktu widzenia dzisiejszych wychowanków dobrobytu (bez złośliwości). Moi synowie też mnie zresztą czasem za to krytykują.
    I ja kalkuluję tak:
    zakładając zużycie paliwa przez klimę w ilości ok. 1/2 litra na godzinę to wyjdzie koszt ok. 2,5 zł. Niby niedużo ale...
    Jeżdżąc średnio 2h/dobę przez rok, z zawsze włączoną klimą, to będzie... 1825 zł rocznie.
    Z klimą tylko w razie potrzeby, przyjmę szacunkowo, 325 zł. Różnica 1500 zł.
    Mając na uwadze, że komfort jazdy w dni "normalne" z i bez klimy (wg mnie) niewiele się różni, to ja - człowiek oszczędny - wolę te 1500 zł mieć w kieszeni (np. komplet opon gratis).

    Świadomość powyższego i (jak to młodzi mówią) fajna muza z Bolera też mogą stworzyć odpowiedni klimat w aucie.
    :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tez wychodze z tego zalozenia choc pewnie realne zyski sa mniejsze to nie widze powodu by jezdzic na climie w czasie gdy nie robi ona wiekszej roznicy. Dodatkowo glosniejsza praca samochodu, lekki spadek mocy i minimalnie wieksze spalanie i to tylko po to zeby miec cos wlaczone  dlatego ze sie to ma? :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • van_daal
    Wyliczenie masz dobre i licząc moje użytkowanie auta (średnio na dobę auto mi jeździ 40 minut) wychodzi ok. 608 zł. Co do dni kiedy trzeba używać klimy  to trasy dłuższe robię z reguły wtedy jak jest ładna pogoda czyli klima wymagana, wiec wydaje mi się ze tracę na rok 350-400 zł.
    Dla mnie to akceptowalne, wole bardziej próbować oszczędzać na lżejszej nodze np: o 0.6/100km mniejsze spalanie i oszczędności będę miał podobne.
    Może jakbym miał manuala to bym się bawił z pokrętłami, a tak ustawione mam 22 stopnie i zapominam o czymś takim jak klima.

    Kupuje auto po to żeby podczas jazdy czerpać z tego przyjemność a nie liczyć ile na czym stracę jeśli włączę klimę, albo pojadę z mniej ekonomiczną prędkością, ewentualnie będę miał założone szersze opony.

    Kalkulacje ogólne na temat danego auta robi się przed jego zakupem.
    Już przy samym kupnie nowego wodzidła z salonu traci się  5-10 % jego wartości  więc u nas raczej kiepsko z oszczędnością :)  
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Witam wszystkich, mam pytanie ile jest czynnika R134a w naszych Rapidach w wersji 105 km z 2014r. bo mi naklejka zniknęła z komory silnika.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Wydaje mi się że 500g
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Wiem że na naklejce nie było 500 lecz mniej.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Panowie podnieście maskę silnika i zerknijcie po jeździe.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Podniosłem :) 500 g +- 15g
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Dzięki za info, wiem że pisało 4-sta coś ale jak piszesz że ... to ok tego się będę trzymał, pozdrawiam i dziękuję.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • No to mogłeś mieć rację - spojrzałem w weekend i u mnie stoi 475 +-15
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Az sprawdziłem jeszcze raz :) i mam na naklejce 500 g +- 15g .
    Może są różnice w instalacjach.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • A masz manualną czy auto. U mnie manualna - może to jest przyczyną.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Mam automatyczna.
    Masz racje, to może być przyczyna.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?