FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Szyby działają przy włączonym silniku (przy stacyjce). Jak się pośpieszysz i wyłączysz silnik, to przy niedomkniętej szybie musisz przynajmniej włączyć stacyjkę (bez zapalania silnika), domknąć szybę - dopiero wtedy możesz wyłączyć zapłon i wyjść z auta.
    Przynajmniej tak ma większość.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja już się boję wymiany pedału gazu. Mam nakładki "sportowe" i ponoć umiarkowanie pasują. Czuję czasochłonny ból. Jak zwykle do ASO: laptop, modem i popracuję zdalnie. Na szczęście szef jest wyrozumiały...

    Swoją drogą to ponowiła się awaria wtryskiwacza gazu. Ostatnio ponoć się jeden z tych wtryskiwaczy obluzował. Teraz sprawdzę sobie kody błędów wcześniej i zobaczymy czy to to samo. Niech się ASO stara, ale jak będzie to ta sama usterka to Bednarek będzie miał miał pierwszą żółtą kartkę. Druga i czerwona. OUT. Nie jest to jedyne ASO w moim mieście. Na razie zakładam, że mam pecha...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • U mnie z szybami jest tak jak opisał jercen
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • u mnie sterowanie szybami działa tylko przy włączonym zapłonie
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Witam,
    Mam problem takiego typu: jak silnik jest zimny to wydaje mi się ze przy wolnej jeździe, jak i trochę szybszej na niewielkich nierównościach coś stukam z tyłu od strony kierowcy. Mam przejechane 18 tyś km i pojawiło się to po przejechaniu mniej więcej 3-4 tysięcy (nie wiem czy to klapa czy coś :)). Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
  • @Stanley78 stawiam na klapę. U mnie jak stykała to miałem wrażenie że stuka zawieszenie. Po regulacji klapy ucichło.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @Stanley78 masz podobne objawy jak u mnie, bede sie z tym wybieral do aso, widac z ta klapa to czesty feler w R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Praktycznie co trzeci R jest do regulacji pewnie zależy która zmiana robiła ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Pewnie jakis Polak jest na tej zmianie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Czy regulacja klapy jest za pomocą odbojów? czy w inny sposób?. Bo jak odbojami to może sam pokręcę śrubkami?:P

  • Zobacz tutaj
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • dzięki bounty :)
  • W ramach akcji "wiosna", w dniu wczorajszym zrobiłem pianowanie kanałów wentylacyjnych i parownika, teraz pachnie jak w szpitalu ;-)... wyjęcie filtra powietrza trudne nie jest, ale dostęp to raczej w pozycji leżącej albo z lusterkiem, żeby w ogóle zobaczyć cokolwiek... niestety pojawił się mały problem, przy filtrze jest taki element pokryty filcem, leżący na półeczce, przyczepiony na wcisk 1 klipsem (śrubką)... nie wiem czy coś nieprawidłowo spasowałem, bo element ten stał się luźny i lata na wybojach... @grzesk, @konwel pisaliście jakiś czas temu o tym... jak sobie z tym poradziliście? Zanurkuje tam dzisiaj, spróbuję to jakoś usztywnić
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Raczej wszystko dobrze zamontowałeś. Ja jeszcze do filtra się nie dobierałem ale u mnie ten filc fabrycznie jest luźny i trzyma się tylko na tej jednej śrubie. Dlatego na niego zwróciłem uwagę czy z czasem nie zacznie stukać.

    Na razie nic z tym nie robiłem bo nie stuka ale myślę jak w przyszłości z nim poradzić.
    A może po prostu się go pozbyć ? Ma ktoś myśl do czego on służy? 
    W F1 sam filtr jest praktycznie identycznie zamontowany ale żadnych filców nie mam.

    Zacznie stukać to pomyślę.
    Na razie szukam jednego dźwięku, który pojawia mi się na drobnych nierównościach. Dźwięk bardzo cichy, tak jakby dwa plastiki ocierały się o siebie jak karoseria pracuje. Jeszcze to znoszę bo nie jest uciążliwe ale szukam.
    Poza tym jest cisza w aucie od momentu innego poprowadzenia kabla od USB. Swego czasu coś jeszcze mi stukało na większych nierównościach w zawieszeniu z prawej strony (np. jak wpadłem w jakąś dziurę po kałuży, nawet jak wolno jechałem). Od jakiegoś czasu już tego nie słyszę, coś się chyba ułożyło.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @bounty
    Nic z tym nie robiłem, oryginał tak ma. Nie zauważyłem, żeby ten kawałem filcu jakoś stukał. Samodzielnie robiłeś czyszczenie klimatyzacji?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @grzesk chyba jednak coś nie tak złożyłem (domyślam się, że to drobnostka i poprawię to w 5min), bo wcześniej nic nie stukało, a teraz tak ;-) tylko dostęp leżący mi nie pasuje, człowiek wygodny się zrobił ;-)

    @konwel tak, kupiłem preparat z długim wężykiem (chyba plak za 18pln) i wpuściłem pianę do wszystkich kratek oraz od dołu do końca (w miejscu filtra)... poszła cała butla... filtra nie zmieniałem, bo nie miałem, przy przeglądzie będzie nowy... filtr czarny nie był, odkurzyłem mega dokładnie i wypachniłem... rezultat super
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Oto winowajca, wyjąłem i jest cisza, teraz zastanawiam się czy w ogóle to zakładać z powrotem...
    IMG_20150225_161415.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_20150225_161445.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_20150225_161459.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty ten filc trzeba dobrze włożyć na swoje miejsce, niestety jest na tyle niefortunnie ukształtowany że łatwo go złamać. Nawet przed pierwszym wyjęciem był luźny ale ruszał się delikatnie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mi się wydaje, że u mnie to ma inny kształt, ale pewien nie jestem. Muszę to sprawdzić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Pytanie do czego służy ten filc i i czy musi być bo przecież filtr ma swoje mocowanie. Też się zastanawiam czy go nie usunąć jak kiedyś zacznie stukać

    PS. Miało być stukać a nie szukać. Kaprysy słownika w telefonie ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?