FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Trudno porównywać spalanie.
    Jak jeżdżę tylko do pracy i na zakupy to spalanie z tankowania - 9,3 l/100km
    Odległości takie ze silnik się nie zagrzeje.
    Jak wciągu tygodnia wyruszyłem 2 razy za miasto (330 km) to spalanie z tankowania - 5,8 l/100km.
    Średnio z 5800 km - 7,5 l/100 km.
    Ja jestem zadowolony.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Robilem w poniedziałek  trase do Bonn 750 km w jedna stronę 670 niemiecka autostrada 80 polska krajowka do Bonn tankowalem w Pl do pełna srednia z calej trasy 6,3 predkosc 110-130 na powrocie we wtorek tankowanie w DE średnia z powrotnej trasy 5,5 prędkość ta sama. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Dzisiejsza trasa : Bolesławiec - Lubań - Bolesławiec.  56 km. Srednia prędkość 54 km/h. Spalanie w jedna stronę 5,1 l, powrót 4,4 l. Srednia bardzo zadowalajaca 4,8 l/100km. Jazda zgodnie z przepisami.
    wszystkie dane z komputera.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Trasa Toruń-Karpacz-Toruń 955 kilometrów, 3 osoby na pokładzie, autostrady(około 50%) 140km/h i więcej. Spalanie z komputera 6.0, a z tankowania 6,24.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @kakaroto chciałbym zobaczyc te twoje 4,4 :) :) chyba ze na lawecie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wg mnie jest to możliwe. A przynajmniej ze strony kakaroto jest ok. Chodzi o to, że tu uwzględnił jazdę w obu kierunkach, co uwzględnia wzniesienia i zjazdy, warunki atmosferyczne. W dodatku niewysoka średnia, może jazda w pojedynkę.
    Tyle tylko, że tak nie jeździmy na co dzień. Jak jest czas, to można jechać na nimimum. Ale nie żeby to była jazda na co dzień.
    Dlatego jestem zwolennikiem porównania np. dojazdu na jeden pełny zbiornik.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chyba ze tam z gorki jest ciagle na tej trasie to uwierze w to 4,4 :) ale wtedy powrót to pewnie w 6 by sie nie zmiescil. Ja testowalem rapida na minimum w róznych wariantach i warunkach i nie przesadzajmy, auto potrafi palic mało ale nie 4,4. Temat juz wałkowany wiec nie rozwodze sie wiecej, z mojej kieszeni nie idzie a napisac mozna rownie dobrze 3,5 ;).
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • u mnie np. po przejechaniu 2500 km tylko miasto średnia z komputera 7,4 l , a ze stacją nie porównywałem, bo jak mnie ktoś pyta ile mi pali to mówię tyle ile mu wleje i to jest prawda ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @gross81
    Wiedziałem ze ktoś nie uwierzy i nagralem filmik ze wskazaniami komputera. Jutro zamieszczę

    ps. Jazda w pojedynke
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • To ja mam mpi, głównie miasto i komputer wskazuje po 5500 km średnie spalanie 7,4...  Czy te TSI faktycznie oszczędne?
    Na trasie Eco jazda 5,5
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw jeśli porównujemy dane jakie tu podajemy tylko pod kątem spalania to widać, że MPI i TSI (mówimy o 1.2) wychodzą bardzo podobnie.
    Patrząc jednak na inne parametry silników to można powiedzieć, że TSI są oszczędniejsze niż MPI. Z tej samej pojemności silnika i tej samej ilości spalanego paliwa mamy większą moc, moment obrotowy, przyspieszenie. 

    To tak samo jak porównuję z swoją F1 z 1.2 HTP (MPI to jego rozwinięcie) z obecnym Rapidem 1.2 TSI 105 KM. Niby spalanie mam podobne a na trasie nawet mniejsze w TSI to twierdze, że TSI jest oszczędniejsze od HTP bo pali praktycznie tyle samo co HTP a w pewnych sytuacjach mniej a jest mocniejsze, przyjemniej jeździ i musi napędzać cięższą i większą budę.
    Ja tak widzę oszczędność spalania w tych silnikach :). 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja jestem zadowolony ze spalania, ostatnia trasa Sochaczew-Warszawa (50 km) przy wjeździe do Warszawy pokazało średnie 5,1, przez jakieś 10 km jazda 60km/h, bo wpakował się PKS i nijak nie było wyprzedzić, w W-wie oczywiście już wzrosło. Ogólnie po prawie 2000 km pali tyle samo, a czasami nawet mniej niż mój poprzedni wóz z silnikiem 1,4/60 KM więc nie mam zastrzeżeń :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Myślę, że robienie testów na odcinkach 50 kilometrowych jest w ogóle bezsensu, bo nie jest to miarodajne. Jedzie się np. z wiatrem i z prędkością 100 km/h, bo na trasie Wawa-Schoczew więcej się chyba nie da. Dlatego wolą to co podał @vodapaf średnia z 2500 km i to jest wiarygodne dla tego silnika spalanie. Mój TDI średnia z 2500 km wynosi 5,5l z kompa oczywiście w cyklu mieszanym, przy czym prędkość na trasie to około 140 Km/h.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja po przejechaniu 13258 km ma średnie faktyczne spalanie 7,31 l / 100km. Zawsze tankuje do pełna i liczę.
    Najmniejsze spalanie jakie udało mi się osiągnąć na jednym baku to 5,6 l /100 km. Był to wyjazd na wakacje latem, paliwo tankowałem na południu Polski i większość trasy w górach. Trochę mnie zdziwiło tak małe spalanie. Odniosłem wrażenie, że na północy kraju jest paliwo gorszej jakości;)
    Największe spalanie na jednym baku to 9,48 l / 100 km, 100% trasy po 3-mieście, zimą.
    Porównując ze wskazaniem komputera, komputer zaniża spalanie najczęściej w przedziale 0,1 do 0,5 l / 100 km.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jedni mowia ze zaniża drudzy ze zawyża, z moich obserwacji wynika ze zaniża jednak troche
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja z wyliczeń tankowania wychodzi mi 7,4/100 km. Po 5500 komputer średnie spalanie pokazuje 7,5
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Więc można w sumie przyjąć, że z kompa jest ok i nie ma co się bawić w ręczne liczenie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tyle, że kasuje komputer po każdym tankowaniu. Może jakbym nie kasował to byłoby inaczej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Przebieg długoterminowy i spalanie z niego też kasujesz też kasujesz ? Z niego średnią możesz podawać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak kasuje po każdym tankowaniu pamięć nr 2. Wtedy z każdego pełnego baku mam: średnie spalanie, dystans, czas i średnią prędkość. No i po tankowaniu mogę porównać to co wyliczył komputer i to co wyszło faktycznie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?