FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 105 KM
  • Tyle ze ja miałem w PB a wy piszecie o ON
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  •  @jercen chciałbym tylko dopisać, że jadąc na luzie silnik pracuje na wolnych obrotach, a więc wszystkie wspomagacze są ładowane zarówno przez alternator jak i podciśnienie w silniku (hamulce, wspomaganie kierownicy, ładowanie akumulatora), ale nic więcej już nie piszę bo nie jestem zwolennikiem jazdy na luzie, tylko chciałem uściślić.
  • hejka
    Miałem napisać jak po spalaniu w mieście wyjdzie mi jazda na trasach, własnie zakończyłem 3 dniowy "tur de Łódź". Wyjazd z domu 6:00 rano Łódź-110km plus po Łodzi 40km i powrót do domu 110km ponownie. Dodam że nie jechałem autostradą aby nie używać tempomatu tylko normalnymi drogami, co jakiś czas redukcja wyprzedzanie i znów do przodu nie przekraczałem 130km/h...po trzech dniach spalanie wyszło mi 5,8
    czyli normalnie do przyjęcia.
    pozdrawiam 
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Dzisiaj zatankowałem do pełna i według komputera wyszło 7, 9 l/na 100, a według moich wyliczeń 7, 3 wiec jest chyba dobrze.
    Zastanawia mnie jedno, ze przy palącej się rezerwie do baku wlałem 46 litrów, czyli rezerwa pali się, jak w baku jest ponad 10 litrów tez tak macie.
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • No jakos mi sie nie chce wierzyć by ci wyszlo mniej niz wskazuje komputer bo zawsze jest odwrotnie. Wg moich obserwacji rezerwa zapala sie przy ok 6-7l
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no nie zawsze - w moim obecnym samochodzie komputer notorycznie zawyża - nawet do 0.7l
  • Ale nie w rapidzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • tak jak piszę @gross81 spalanie jest zawsze ciut wyższe niż wskazuje komputer, a rezerwa wskazuje na jakieś 90 do max 100km ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • ale rapidki w/g mnie i tak palą mało przy swej elastyczności, ja przynajmniej jestem bardzo zadowolony, oczywiście nie jest tak że nie palą 5L, lub co jak niektórzy wypisują w cudzysłowie, niedługo będą oddawać na stacji a nie tankować hi hi ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • 6,99 litra/100km... czy dużo czy mało nie wiem, ale to jest realne zużycie (wg faktur) niekoloryzowane ;-) 30% trasa, 70% miasto, sporo krótkich odcinków, w różnych warunkach pogodowych, w rok ponad 17kkm... komputer pokładowy u mnie nie przekłamuje (tzn. nie zaniża, nie zawyża) podaje faktyczne średnie zużycie. ps. na moment włączenia rezerwy bezpośredni wpływ ma styl jazdy do czasu jej włączenia, komputer oblicza to na podstawie dotychczasowego zużycia...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • nie na podstawie zużycia tylko na podstawie ilosci paliwa w baku, świeci zawsze przy takim samym położeniu wskazówki i takim samym poziomie paliwa w baki z tym, że jak masz duże zużycie to komp pokaże że te 7(?) litów wystarczy na 70km, a jak masz małe to ze na 100km
  • @kros późno było, nieprecyzyjnie się wyraziłem... tak, rezerwa włącza się na podstawie ilości paliwa w baku i świeci się zawsze przy takim samym położeniu wskazówki... ale jaką wartość wyświetli komputer, uzależnione jest od stylu jazdy... odniosłem się do wypowiedzi kolegi @vodapaf... jak grzejemy to wyświetli 70km, jak jedziemy eco to 120km.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • witam
    odbyłem kolejną trasę 400 km Płock-Łódź-Czestochowa-Wisła Malinka przy dobrej pogodzie bez opadów mrozik -2C. Wyszło mi 5,2l/100 jazda spokojna 120-130km/h. Powrót w śnieżycę, błoto i śnieg na trasie prędkość między 90 a 120km/h i wyszło już 6l/100 ale więcej szarpania i wyprzedzania było niż płynnej jazdy. 
    to tyle pozdrawiam :)

    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Jaka średnia predkosc miales przy tym spalaniu? 
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Dziś tankowałem. Jazda tylko po trójmieście. Najczęściej krótkie trasy, po kilka kilometrów. Spalanie wyszło 9,48 l na 100 km. Komputer wyliczył 9,4 l na 100 km, więc się wiele nie pomylił.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No mój też na razie pokazuje spalanie 9.6 ale ma przejechane może 60-70km :) ja nie jeżdżę samochodem do pracy a żona narazie się boi Rapida i dojeżdża Yarisa:) za tydzień będę jechał w rodzinne strony to przetestujemy na trasie z tempomatem zobaczymy jakie będzie spalanie. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • z Tempomatem bedzie troche wieksze spalanie niz na jezdzie "lekka noga" no ale jak chcesz sprawdzic w roznych opcjach to jak najbardziej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mój bez tempomatu 4.8/100 przy predkosci 110-140 na dotarciu przebieg 1550 km na dworze temp.-1/-2 jak na razie dobrze w mieście około 7,5 l może później będzie lepiej.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • 4.8 ma 100km przy predkosciach od 110 do 140 ??? Na dotarciu ??? przy tym silniku ???
    no fu.....ing way
    ja choćbym nie wiem jak jechał na trasie przy predkosciacj 100-200 nie zjede poniżej 5,9-5.8
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?