FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • W POL-MOT na Połczyńskiej tak dobrze Cię zdiagnozowali?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mój już 5 raz w Aso....inne aso stwierdziło, że instalacja gazowa jest założona niezgodnie,z przepisami, instrukcją producenta, bhp....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Naprawili..... Wymieniono zawór lpg ten przy reduktorze, ponoć od 2 kwartału landirenzo zmieniło dostawcę tej części.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolejny raz..... Tym razem połamali uchwyt, przewody się przecierają... Będzie nowy rodzaj listwy trzymającej wytryski.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ASO po raz 7  !!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRZYCZĘ!....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku twój Rapid chyba nie lubi być taxi, a na poważnie to jednak lpg nie jest najlepszym pomysłem do auta chyba że fabryczna instalacja a nie montowana przez dilera. Na zarobek brałbym jednak diesel-a, może i dłuższy czas amortyzacji ale brak problemów z silnikiem.
    Kiedyś przerabiałem temat lpg i lekarstwem był ropniak, teraz wróciłem do benzyny bo zmieniły się realia spalania silników benzynowych, stać mnie na spalanie 8l pb95 /100km  bez smutku przy tankowaniu i przy zachowaniu na w miarę przyzwoitym przyśpieszeniu oraz osiąganych prędkości. Dawno temu auto o podobnych parametrach trakcyjnych co mam teraz  łykało ok. 10-11l pb 95 na setkę  i to było już dla mnie za dużo.
     
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick - oświecam: "fabryczna instalacja a nie montowana przez dilera" - wszystkie "fabryczne" instalacje są od dealera. Są one zakładane w warsztatach dealerskich, przez pracowników dealera na podstawie dokumentacji deal... a nie, dokumentacji Land-Renzo i to L-R szkoli tych pracowników...  :)
    Rozumiem, że stać Cię aby Twój domowy samochód palił 8l na 100 benzyny, ale dla TAXI to czy w mieście się płaci 20zł, czy ~35zł/100 km jest różnicą kolosalną i coraz więcej taksówek przechodzi na gaz...

    @supermajku - przykro mi, że masz takie problemy. Może zmień ASO, jeżeli w tym sobie nie radzą...


    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Halif też tak myślę, co do ekonomi LPG vs diesel. Jeździ kilka seatów-bliźniaków w dieslu. koszt na 100km 10-15 zł wyższy. wadą dla mnie jest to, że zapas mam w bagażniku. przymierzam się do mini dojazdówki aby była dla wymogów formalnych.

    Epizod 1
    Najpierw historia z LPG. Gaśnie przy przełączaniu z benzyny na LPG gdy jeszcze nie rozgrzany silnik. efekt wymieniono zawór LPG ten przy reduktorze, podobno nowy model wprowadziło LR. Cieknie od dołu szyba w klapie. Ponowne wklejenie, lub w skrajności wymiana. Źle zamontowana instalacja, obcierające przewody, węże, podwieszenie przewodów elektrycznych na chłodniczych wężach- poprawienie.

    Na pytanie czy jestem Beta testerem zobaczyłem kiwanie głową......

    Epizod 2
    Uwaga nowość: LR opracowało nowy sposób montażu listwy z wtryskami- przykręcana. na swoje miejsce wraca przewód odpowietrzenia ukł. chłodzenia. koniec z wypinającą się listwą.

    Epizod 3
    Wciąż biegi haczą i wchodzą ze zgrzytem, szczególnie te włączane "od siebie- do przodu" czyli R-1-3-5.

    Epizod 4
    ASO vs ASO Oddałem auto na wyeliminowanie gaśnięcia- W TMT stwierdzili, że instalacja źle założona i nie zrobią, musi najpierw GaLL-icm poprawić.

    Gall: To już kolejna taka sytuacja z tmt tamci sobie nie radzą z diagnostyką to wygadują bzdury. A tamten to nie był na szkoleniu gazowym. A montaż mimo wszystko poprawili jednak... i oddali połamany uchwyt na podpórkę maski.

    Prosiłem zarówno Gall i TMT o wycenę przeglądu 30 tys dla 1,2 mpi z lpg na e-mail. NIE MAM do dzisiaj.

    P.S. Elcar ma już ponownie autoryzację.


    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Halif nie wiem czy mnie oświecasz ale w jednym masz racje instalacje  lpg  w skodach wkładane są w warsztatach dealerskich.

    Dla  Twojej informacji, są samochody z  instalacją lpg zakładaną w fabryce producenta jest nawet dodatkowy ciąg na lini montażowej, np: Opel i Alfa Romeo.
    Poniżej masz ogólny artykuł o lpg:
    http://www.motofakty.pl/artykul/auta-z-fabryczna-instalacja-lpg.html

    I jakbym miał kupić auto to właśnie takie gdzie gaz zakładają na etapie produkcji auta, gdzie nawet silnik jest zmodyfikowany pod kątem spalania lpg a nie u dealera.






    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ależ ja o tym wiem, przyjacielu. Dziękuję za artykuł, przeczytam w wolnej chwili. Ze swojej strony polecam portal: http://www.gazeo.pl/ - dużo dobrych materiałów o LPG.

    Taka dygresja: Chevrolet, Mitsubishi, Alfa Romeo (chociaż tutaj modyfikowany jest silnik w niektórych modelach, więc może auto jest w wersji "przygotowanej" pod LPG), Renault, Fiat i bodajże KIA mają "fabryczne instalacje" montowane w Polsce, u dealerów, lub w ASO. Chyba tylko Dacia (inna sprawa, że Dacia też ma instalację L-R, więc może jest dokładana pofabrycznie, przed przyjechaniem do kraju...) i do niedawna Opel miały fabryczne instalacje (ale od stycznia zeszłego roku fabryka w Bochum - która te instalacje w Oplach robiła - została zamknięta i albo robią to gdzie indziej, albo w autoryzowanych salonach w kraju...). Chyba jeszcze VW z instalacją CNG (niedostępna w Polsce) jest instalowany  w Niemczech... Tyle z mitów o instalacjach fabrycznych. @Rick - poczytaj trochę o fabrycznym LPG, bo możesz się rozczarować, jakbyś się kiedyś zdecydował...

    Teraz uwaga: rozmawiamy o Skodach i w modelu Rapida, praktycznie 100% instalacji to "fabryczne" (czyli dealerskie) Landi Renzo. Jest to na tyle młody model Skody, że mało jest aut po gwarancji, w których ktoś zakładał już gaz.
    L-R jest niezłą firmą, zjedli zęby na LPG, na trudnym, włoskim rynku. Omegas jest sprawdzonym modelem, ale dosyć drogim w wydaniu Skody...

    EDIT: @supermajku - ja mam cienką dojazdówkę, ale teraz już nie są takie cienkie, jak kiedyś i zysku z miejsca tak dużego nie ma... 

    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja w ASO zrobiłem podmiankę biegunowości tylnich głośników, czyli to: http://rapidklub.pl/discussion/349/zmiana-biegunowo%C5%9Bci-glo%C5%9Bnikow-w-kostce-przy-drzwiach-z-... 
    Obym tylko z takimi problemami tam jeździł...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @hust - ile od Ciebie zaśpiewali? Czy robiłeś to w ramach gwarancji?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Gwarancja - babol przy montażu auta w fabryce. 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Powinno byc w ramach gwarancji, sam myslalem wybrac sie do nich w tej sprawie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Instalacja do rapida jest dedykowana do konkretnego modelu. Posiada mapy od producenta skody przekazane do modyfikacji dla LR. Nawet wyskakująca listwa jest dedykowana bo wspaniale pasuje w uchwyt. Gwarantem aut z lpg jest importer.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przed zakupem rapida rozważałem Merive z fabrycznym lpg. Z informacji Aso później nie można dołożyć gazu ponieważ inne są głowice, tłoki, etc. To by się zgadzało ponieważ w oplu od lat tak jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mój zawór rozprężny klimatyzacji jedzie do serwisu od 07.05 i dojechać nie może. Trochę mnie to już irytuje i nie trafiają do mnie argumenty, że centralny magazyn miał przeprowadzkę i mają bajzel w zamówieniach i dostępnych elementach.
    Dzisiaj dowiedziałem się, ze część jedzie od zeszłego wtorku z niemieckiej fabryki, przez Czechy do Poznania i dopiero do serwisu ...jest w drodze. Jutro 26-y a standard Skody to rzekomo max 10 dni roboczych.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Trochę to dziwne, co opisujesz. Ale może to element, który  nie jest produkowany w Czechach, tylko w Niemczech czy jeszcze dalej?
    Z drugiej strony - może korzystniej by było wybrać się na południe, do któregoś z czeskich serwisów? Odnoszę wrażenie, że masz prawo skorzystać z zagranicznego serwisu, który będzie tańszy i może szybszy? Wcale nie jesteś wiązany na dealera, u którego kupowałeś samochód.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zawór jest produkowany w Niemczech, widocznie część VW.
    Serwis jest raczej ok, dowiedziałem się, że na początku miesiąca centralny magazyn części wysyłający bezpośrednio zamówienia do Czech, miał wielką przeprowadzkę i mają bajzel, przez tydzień podobno nie wysyłali nic do serwisów. Być może zawór już jest w Poznaniu, jest tylko info, że wyjechał tydzień temu z fabryki ale do Wrocławia dojechać nie może.. (uszczelki i jakieś drobiazgi dojechały w czwartek). W każdym razie zaraz zrobią się trzy tygodnie od wizyty w serwisie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • A co z tym zaworem nie tak? O to brzeczenie chodzi? Ja też zastanawiam się czy tego nie zgłosić, bo pojawia się odgłos brzeczenia,  jakby coś się kręciło, ocierało... Jak włączę klime, coś tam zabrzeczy i spokój... Dosyć to regularne...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?