FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Swoją drogą to świetny zabieg marketingowy przeciągnąć wymianę płynu hamulcowego na trzeci rok. Chciał nie chcial nawet po gwarancji przyjedziesz na tę usługę do Aso.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Noleth we wrześniu miałeś wymianę oleju, teraz będziesz miał przegląd samochodu po 2 latach. Na moim przykładzie. Tez mam zmienny okres QI6. Mądry komputerek wyliczył wymianę oleju po 19 miesiącach (pierwsze co minęło, wyliczony przebieg był dużo większy) - miałem przebieg 11 000 km. A przegląd będę miał w 24 miesiącu. 5 miesięcy od wymiany oleju. Przegląd samochodu to jedna sprawa a wymiana oleju to druga sprawa. Wymiany oleju nie nazywałbym przeglądem, mimo ze sprawdzają samochód od spodu czy cos się nie urwało i sprawdzali ciśnienie w kolach plus akcje serwisowe, bo to tylko gmatwa sprawę.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Jercen, mój R pochodzi z maja 2013, to tak gwoli ścisłości. Zresztą rocznik mam podany w "stopce" :) Jeżdżę praktycznie tylko krótkie odcinki (5-10 km) po mieście, stąd też mądry komputer szybciej wzywa do warsztatu. Rozumiem o czym mówicie, ale mi konkretnie chodziło o ten olej. Wiadomo, że 1.2 TSI jest silnikiem szczególnej troski i z tego co się czyta, to najlepiej wymieniać jak najczęściej, a najlepiej raz do roku bez względu na przebieg. Chyba, że się mylę. Więc jeśli nie wymienią tym razem, to przeciągnie się to o być może trochę za długo... 
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • @Noleth Dlaczego piszesz, że 1.2 TSI to silnik specjalnej troski ?
     Jak na razie zrywające się łańcuchy i branie oleju występowało w 1.4 i 1.8 TSI w starej specyfikacji. O naszych silnikach nie było jeszcze nic złego.

  • Mam R z czerwca tego samego roku. Na liczniku mam ok. 35 tkm. Jestem po wymianie oleju i filtrów połączonych z pierwszym (po 2 latach) przeglądem. Jak na razie - silnik chodzi, oleju nie bierze. Łańcuszek raczej jest w normie.
    Pisałem Tobie - tak jak przypuszczałem - że miałeś w swoim R pierwszą wymianę oleju do 2 lat. To zrobiłeś we wrześniu 2014. Od tego czasu leci kolejny, drugi dwuletni okres na wymianę oleju. Czyli najpóźniej do września 2016 komp zacznie przypominać o serwisie/wymianie oleju.
    Po dwóch latach Skoda wymaga przeglądu samochodu. To nie ma nic wspólnego z wymianą oleju i filtrów. Zazwyczaj ten przegląd można połączyć z wymianą oleju. W Twoim wypadku masz wymianę za sobą - teraz pozostaje (jeśli to jeszcze nie zrobiłeś) przegląd.
    Wcześniej pisałem - po trzech latach użytkowania R - dla Ciebie to będzie maj 2016 - wymiana płynu hamulcowego.
    Wracając do Twojego zasadniczego pytania - wymieniać olej czy nie? Jeżeli robisz rocznie 6 - 8 tkm , to za 2 lata i tak nie "dojdziesz" do wymiany przy przebiegu 30 tkm. Przy zachowaniu serwisów wymiany oleju co 2 lata - masz możliwość spokojnej eksploatacji samochodu, z dotrzymaniem wymiany oleju najpóźniej do 2 lat i nie przekroczeniu 30 tkm przebiegu.

    PS> Większość w stopce ma wpisaną miejscowość/rejon PL. Możesz dopisać u siebie (jak zechcesz) - pozwoli to na zorientowanie się i możliwości spotkania kogoś z Rapidklubu w swojej okolicy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeżeli Kolega robi rocznie 6-8 tysięcy to olej trzeba zmieniać raz w roku dla zdrowotności silnika. Olej szybciej straci swoje właściwości " nie pracując".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co należy zrobić jak komputer pokazuje wymiana za 10 dni i kilometrów 16 tys. a przebieg mam 8800, wymieniać teraz olej czy na przeglądzie po dwóch latach w marcu.Co sie stanie jak nie wymieni się zgodnie ze wskazaniem (za 10 dni) ,można utracić gwarancję?
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Ja np. olej wymieniam max. co 15tkm a na przegląd będę jechał jak mi komputer karze. Sorry ale wymiana oleju raz na 2 lata lub ok 30tkm to jest jakiś żart, no chyba że jeździmy max. 3 lata to możemy wcale nie wymieniać - niech się martwi "nowy" właściciel.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Firma stosuje oleje LL. Ich okres eksploatacji to 2 lata. Czyli spokojnie do 24 miesięcy można go eksploatować. Przy "krótszych" wskazaniach komputera należy dostosować się do tych zaleceń. Komputer ma sporo czujników, które nadzorują stan oleju i podpowiadają jego wymianę. Wychodzi na to, że masz za sobą 21 miesięcy eksploatacji, przy rocznym przebiegu rzędu 5 tkm.
    @ Kamel przy nie dotrzymaniu terminu wymiany oleju, wszystkie te dane pozostają w pamięci kompa. Przy najbliższej wizycie w ASO i podłączeniu samochodu do kompa - pracownik otrzymuje wypis wszystkich usterek samochodu i niedotrzymanych (przekroczonych) zaleceń. Czy utracisz gwarancję? Trudno powiedzieć. Zależy od podejścia ASO.
    W tym układzie, jak masz takie przebiegi roczne, może pomyślisz o przejściu na coroczną wymianę oleju, na zwykłym oleju?
    W każdym razie warto w ciągu najbliższych dni wejść w kontakt z ASO i ustalić dalsze postępowanie i ew. zmianę terminów wymiany oleju.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Radze dobrze sprawdzić poziom oleju po ASO wczoraj odebrałem nowego RAPIDA przejechałem 90 km i rano sprawdzić stan oleju i co??? 7mm ponad max!!! musze do nich jechać niech spuszczają mam nadzieje że nic nie narobiłem sobie w silniku przez te 90km,które przejechałem.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Pewnie sprawdzałeś poziom oleju w samochodzie, który stał wypoziomowany, bez żadnych przechyłów. To stwierdzenie tylko dla zachowania podstawowych zasad pomiaru poziomu.
    Wg mnie - szkoda czasu i nerwów na wizytę w ASO.
    W tym układzie zastanowiłbym się nad samodzielnym obniżeniem poziomu oleju poprzez odciągnięcie nadmiaru oleju kanałem miarki oleju. Chodzi o to by nie było trzeba korzystać z kanału i ściągać dolną osłonę silnika. Cienkim wężykiem wyciągnij (odessij) trochę oleju. Nadmiar będziesz miał na dolewkę.
    Nadmiar oleju jest niekorzystny ze względu na możliwość uszkodzenia katalizatora.
  • Część nowych samochodów ma przelany stan oleju silnikowego. U mnie też było ponad maximum.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wymiana oleju
    olej Castrol 5W30 Edge -własny 149 zł za 5l
    filtr 03C115561H - 49,90 zł
    korek M14x1,5x22- 8,55 zł
    koszt czynności-148 zł
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • ładnie ci policzyli za wymiane, bywały osoby co za polowe tej ceny zmieniali w aso, ostatecznie lepiej by ci sie oplacalo wymienic z ich materiałem wyszlo by ze 100 mniej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To w którym momencie ma być taniej ,za olej raczej nie ,za usługę? ,bo jak ich olej to usługa będzie tańsza?
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Olej Castrol LL - aktualnie takie są rynkowe ceny detaliczne, 
    filtr - porównywalne ceny z innymi,
    za mój przegląd zapłaciłem też koło 140 zł.
    Wg mnie za usługę masz policzone normalnie. 
    Czasem jest tak - że w sąsiedniej miejscowości jest taniej - ale jak do tego doliczyć czas, dojazd, - pozostaje najkorzystniejsza wymiana w wybranym przez siebie, najbliższym miejscu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie wróciłem z ASO i jestem po wymianie oleju
    olej Castrol 5w40 - 4 litry 160,00
    filtr olej 44,91
    robocizna 76,50
    czyli razem 282 pln
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Nalezy rozroznic koszty przegladu od kosztow wymiany oleju. 76 zl. za wymiane oleju to troche duzo. Natomiast cena 140 zl. za przeglad nawet dobra. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,mam pytanie do kolegów :
    - Czy przy każdej wymianie oleju należy wymienić również korek/śrubę miski olejowej,czy tylko w zależności od zużycia pierścienia uszczelniającego ?
    - Bardzo bym prosił o podzielenie się uwagami na ten temat - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Przecież kol. @Kamel wymieniał sam olej za co zapłacił 148 zł, nikt tu nie mowi o przegladzie chyba ze tym "olejowym" który wliczaja w tą cene wymiany. Za to dla przykladu kol. @bemakr podał kwote 76,50 i to jest dobra cena, ja zapłaciłem 90 zł i jak na moj drogi serwis to i tak uważam za przyzwoita cene, natomiast miałem propozycje wymiany z ich materiałami za 270
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?