FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • A co spodziewales sie ze aso ci zasponsoruje naprawe dodatkowych elementow od tak przy okazji? Zrobia to za co dostana kase z ubez. a reszta to juz w twoim zakresie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @MDMA66  niestety, jeśli nie zgłaszałeś tego do ubezpieczyciela, że Ci uszkodzono auto na parkingu to musisz bulić z własnej kieszeni za takie przyjemności. Oni mają obowiązek zrobić tylko to co było zgłoszone.
    Brak Skody
  • Firmy ubezpieczeniowe jaki i serwisy nie wchodzą w takie rozwiązania. Realizują tylko szkody oficjalnie zgłoszone, z konkretnego zdarzenia czy miejsca. Wszystkie "dodatkowe" sprawy, nawet nie drogie, z miejsca odrzucają.
    Stąd zachowanie serwisu jest standardowe. Każdą sprawę - traktują jako oddzielne zdarzenie, jako samodzielną, nie związaną z inną naprawę.
    Czyli pozostaje dopłacić do naprawy serwisowej albo jeździć z takim małym felerem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam
    W grudniu bedę ubezpieczał swoja Skodę na drugi rok.
    Zastanawiam sie czy dostanę jakąś propozycję od salonu? (Kupowałem u Bednarka w Łodzi). Czy na drugi rok proponuja jeszcze pakiet jak przy zakupie nowego auta?
    Jeśli możecie pochwalcie się ile wyliczyliście Sobie/wyliczyli Wam składki na drugi rok użytkowania auta (chodzi oczywiście o OC/AC, wszystkie zniżki OC, ubezpieczenie AC miałem dopiero pierwszy rok. Wartośc mojego pojazdu jako nowy - 52600zł.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Rasz
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Z tego co się orientuję, to na drugi rok jest drożej niż na pierwszy. Do tego wzrosła cena za OC i to chyba o 100% w niektórych przypadkach. Prawdę mówiąc to i tak wszystko zależy od ubezpieczalni i tego co oferują i jeszcze jak dogadasz się z agentem sprzedającym ubezpieczenie, bo mogą spore zniżki dać bądź żadnych, wiem to z doświadczenia. Raz szukałem ubezpieczenia do starego samochodu i poszedłem do dwóch różnych agentów ale od tej samej firmy i jedna babka dawała ubezpieczenie za ~1000 zł, a druga za ~2000 zł za ten sam pakiet.
    Brak Skody
  • @rasz srednio musisz liczyc w drugim roku ok 4% wartości pojazdu, sami do ciebie nie zadzwonia z ofertą ale skoda ci sie przypomni listownie i smsem ze czeka na ciebie u dilera propozycja nowego ubezpieczenia. Musisz sie jednak liczyc z tym ze bedzie duzo drożej niż pakiet dilerski ktory wykupowałeś przy kupnie nowego auta. Warto popytac o słabszy wariant ubezpieczenia kosztem np gorszego assistance, zalezy co dla kogo jest ważne, u mnie w takim wariancie wyszło 5 stówek taniej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Orientuje się ktoś przez jaki czas ASO oferuje promocyjne pakiety ubezpieczeń?
    Przy zakupie jest na pewno, w drugim roku też mi zaproponowano, a jak jest w  kolejnych latach?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Pierwsze kroki ok. miesiąc przed końcem ubezpieczenia proponuję skierować do salonu, gdzie kupiliście samochód.
    Sprawdzałem wiele opcji. Ubezpieczyciela, gdzie mam polisę na życie, na mieszkanie, znane portale porównarkowe itp.
    Najtaniej i jednocześnie najkorzystniej ubezpieczenie AC i OC kupiłem w salonie Skody.
    Kolego gross81 każde ubezpieczenie trzeba czytać dokładnie i zawarte tam klauzule w pierwszej kolejności interpretować na swoją niekorzyść, aby później nie było zdziwienia i żalu do ubezpieczyciela, że czegoś nie dał.
    Teraz wychodzi drożej bo ubezpieczyciele podnieśli znacznie OC.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • @slash "dziekuje ci za cenna rade" :) Prawie Ameryke odkryles tym stwierdzeniem ze trzeba wszystko szczegolowo czytac co sie podpisuje! Tak sie sklada ze znam w szczegolach zawarta przez siebie polise i wiem czego oczekuje oraz co dostane w ramach tej polisy. Wiem na czym moglem zaoszczedzic i taka ewentualnosc przedstawilem tez innym na forum bo salon jako agent ubez. wiadomo ze chce sprzedac jak najdrozsza polise i rzedko przedstawia inne warianty bo nie jest to w ich interesie. Uwazam ze jest to duzo lepsza opcja od zawierania polisy z ubez. typu direct Link, Axa, Liberty itp.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Agenci ubezpieczeniowi robia nas w jajo jak chcą. Obecnie, ubezpieczając auto i szukając najlepszej ofert, prawie od wszystkich u ktorych pytałem ( a byli to znajomi, bardzo dobrzy znajomi, agenci u ktorych byłem pierwszy raz ) dostałem wycenę od 1900 do 2100. Oczywiście wszyscy jednakowo twierdzili, ze ubezpieczenia poszły do gory, ze mialem dwie szkody, ze trzeba brać bo za chwile tak pójdą do gory, ze szkoda gadać itd. itp. Normalnie okazja jak cholera. 
    Dalem sobie na wstrzymanie i zacząłem na spokojnie szukac dalej..... i co sie okazalo, kolega z pracy dał mi namiary na kobitke, ktora ubezpiecza jego rodzine od lat. Ubezpieczenie stanęło na kwocie 1360zł. ( PZU ), warunki mialem takie same jak w tych za 2000 pomimo braku pełnych zniżek z uwagi na dwie szkody, karencja mija w przyszlym roku. 
    Takze jesli ktoś z tego forum siedzi w ubezpieczeniach to niech mi wytłumaczy taki skok cenowy i gadki, ze sie nie da, ze pierwsze ubezpieczenie to byla promocja a teraz to juz normalnie liczymy ..... ach szkoda gadać.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Mógłbym poprosić o namiary do tej Pani? :)
    Brak Skody
  • Ja już dostalem oferte na drugi rok. wartosc auta 55 300zl i cena za pakiet oc ac nnw + asistans wariant serwisowy, zniesione udzialy wlasne i stala wartosc auta przez okres obowiazywania polisy... 2100zl. w Alianz skoda.
    (Moj samochod przez rok stracil na wartosci 2000zl  heh)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @madstah, jak cos to wal na PW :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Z salonu 1990 w hestii i PZU 2650.
    Dzwoniłem do CUK i dali ofertę z Warty 1639.
    Wartość samochodu 47000 - trzeci rok.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Mi w ASO na drugi rok w Alianz wyliczyli 2150zł
    A wartość samochodu wzrosła mi prawie o 4 tysiące ;-)
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • @dodan sęk w tym, że jak się jeździ na innych profilach niż te z homologacji, to w razie kolizji/wypadku ubezpieczyciel może się do tego czepiać i stwierdzić, że to Twoja wina, bo nie stosowałeś się do zaleceń fabrycznych auta. Może się to skończyć walką w sądzie z ubezpieczalnią by Ci wtedy wypłacili pieniądze, bo oni stwierdzą, że nie muszą.
    Brak Skody
  • @madstah mit, który ktoś tu puścił i ciągle jest tu powtarzany, musieli by mi udowodnić, że minimalne większy profil był przyczyną wypadku, a to jest prawie niemożliwe jeśli stan bieżnika opon nie odbiegał od normy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dlatego nie napisałem, że na pewno by tak było, tylko mogło by się skończyć na walkach z ubezpieczalnią w sądzie. Walkę pewnie byś wygrał ale po 2 latach albo 3 znając polskie sądy. Poza tym słyszałem to od wielu osób, w tym także od mechanika znajomego, ale akurat wtedy mówił o żarówkach 80 W (w Rapidzie są 55 w homologacji), a nie o oponach.
    Brak Skody
  • Z OC sprawcy nie ma problemu w AC jest zapis ze samochód ma mieć wyposażenie zgodne z normami homologacyjnymi, jest to ubezpieczenie dobrowolne, jak się spóźnisz 1 dzień z przeglądem ze stacji diagnostycznej mimo że auto np wczoraj było w aso na dużym przeglądzie po szkodzie nie wypłacą ci odszkodowania, bo ubezpieczenie ac rządzi się swoimi prawami.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jesli kwota jest znaczaca a ubezpieczyciel wylapie jakis punkt zaczepny moze sadzic sie latami a potem przetrzepie cala sprawe na nowo i znajdzie kolejny powod i tak bez konca, znam taka sytuacje osobiscie choc nie chodzilo tu bezposrednio o opony
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?