FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Jak dobrze pamietam 52400"
    No moj chyba tez dokładnie tyle samo :) wiec i skladka bedzie taka sama. Z tym ze ja jeszcze zawsze biore ubezpiecznie utraty znizek za 90 zyli.
    PS.  a z tym ograniczonym assistnace do ilu mozna zejsc ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • 1750zł pakiet Dealerski Allianz
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • @krisr77 cos ok. 350 zł mniej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pierwsze ubezpieczenie było 1590zł w PZU oczywiście oferta dilerska,
     w tym roku 1960zł PZU też od dilera ten sam pakiet.
    Szukałem wielu możliwości, taniej nie dało rady.

    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • U mnie pierwsze od dilera: Hestia 1700 zł. W tym roku miałem do wyboru tylko 3 firmy narzucone przez SKODĘ, w Hestii było najtaniej, od przyszłego roku będę mógł wybrać jakąkolwiek inną firmę.
    Brak Skody
  • U nie których w trzecim roku zaboli, jeżdżę prawie 20 lat bez szkody to oberwałem 2 koła za pakiet.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • u mnie skoda wyliczyla 1980 za pakiet a w linku ubezpieczylem za 1244 oc,nw,ac,ass
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Z udzialem wlasnym przy szkodzie i kradziezy zapewne, do tego zmienna suma odszkodowania. Zmieniajac te parametry koszt jest tez ponad 2 tys a trzeba pamietac ze to tylko Link...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @kubelec poczytaj ogólne warunki Link a nie będziesz chciał tego nawet za pół darmo...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Jeszcze osobny rozdział jest ważny w przypadku AC "wyłączenie odpowiedzialności"...
    Różne firmy manipulują w tym rozdziele. W 2011 miałem włamanie do auta. Generali odmówiło wypłacenia odszkodowania z tytułu AC pociągając punkt z tego paragrafu było to:
    " ubezpieczyciel rażącym niedbalstwem i zaniechaniem szczególnej ostrożności nie zabezpieczył auta przed szkodą" w przybliżeniu tak to brzmiało... po trzech odwołaniach i otarciu się prawnika skończyło sie to dobrze...ale też bym uważał na firmy typu direct z ubezpieczeniem AC...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ja 3 lata temu dla przykładu miałem przygodę z dzikiem. Ubezpieczenie w Allianz - wszystko poszło sprawnie. Oczywiście znajomi w pracy zaczęli sprawdzać, czy są od tego ubezpieczeni i jakie było zdziwienie niektórych, że np. uderzenie w dzikie zwierze jest też wyłączone. A naprawa skody Yeti z AC wyszła wtedy prawie 50 tys. zł. ( chociaż niby nic wielkiego się nie stało ). Ale w takim momencie nie chciałbym się dowiedzieć, że ubezpieczenie obowiązywało tylko dla królika, chomika i wyścigowej świnki morskiej.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • @MDMA66 ale Generali to nie ubezpieczyciel typu direct:) wiec wszystko zależy od polisy, którą się zawrze i tego co ona zawiera.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan tez tak myślałem po zakupie nowej Pandy ubezpieczenie zaoferował diler Fiata z Generali z takimi warunkami. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ja jestem ubezpieczony w Allianz. Zgłosiłem szkodę bo mi ktoś przerysował cały bok gwoździem. Wszystkie papiery mają, oględziny itp. Teraz dostałem pismo, że do wydania decyzji o przyjęciu/wyłączeniu odpowiedzialności potrzebują faktury za robociznę (w ASO 3 tys zł kosztorys). Pierwsze co mi przyszło do głowy to czarny scenariusz: ja zostawiam auto w serwisie a Allianz odmawia wypłaty i zostaję z rachunkiem na 3 koła. Allianz taką ma procedurę, że przyjmuje odpowiedzialność dopiero po robociźnie?
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Trzeba bylo wybrac wariant bezgotowkowy, skoro i tak robisz w aso, przy w miare nowym samochodzie wg mnie to najlepsze wyjscie, zero zmartwien.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 tak właśnie wybrałem. Wariant bezgotówkowy z nadzieją na zero zmartwień. A Ci do podjęcia decyzji chcą fakturę z ASO. Robota oczywiście zrobiona bez mojego udziału. Ale jak Allianz powie, że nie przyjmuje odpowiedzialności to ASO uderza do mnie z fakturą. Średnio to wygląda.

    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Jeżeli podpisałeś kwit w ASO, ze robisz bezgotówkowo, to juz Cie nic wiecej nie interesuje. Cała korespondencja odbywa sie poza tobą. Na koniec dostajesz tylko "informacyjny" rachunek za robociznę i tyle. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Bo tak zrobiłem. Gorzej jak ubezpieczyciel po naprawie uzna, że mu się nie kalkuluje, nie przyjmie odpowiedzialności i ASO mnie będzie ścigać z kosztami. Dlatego pytam czy zwykle jest tak, że najpierw jest robocizna a potem ubezpieczalnia się wypowiada? Bo wyobraź sobie, że zostawiasz auto, a potem jest faktura za 10 tys zł i to nas ścigają.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Nie ma takiej opcji, aso palcem nie ruszy dopoki nie ma potwierdzenia ich wyceny przez ubezpieczyciela takze mozesz spac spokojnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Miałem kolizje na początku miesiąca. Gość wjechał mi do du...py :) zgłosiłem szkode i zleciłem naprawe do Tychów Skoda Kierat do naprawy jest tylni zderzak lekierowanie plus wymiana plastika nie lakierowanego. Chciałem żeby mi przy naprawie spolerowali mi dwa obicia na drzwiach.opicie parkingowe innymi drzwiami. Już mi powiedzieli ze bezplatnie tego nie zrobią.  Myślicie że klient za dużo chciał? Cały ten punkt Skody wychodzi mi bokiem.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?