FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Moja też nie hałasuje
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ciekawe, jak energicznie zamknięcie klapę to ramka od rejestracji Wam nie hałasuje? Mieliście okazję sprawdzać, czy macie tam jakieś fabryczne wygłuszenie ;-) może to u Was poprawili...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Może macie takie podkładki antywibracyjne założone...  Numer katalogowy KEA075004


    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Musze sprawdzić, ale nigdy zaspecjalnie nie wsłuchiwałem się w brzęczenie przy zamykaniu klapy, jeśli ono nawet jest to musi być minimalne
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @bounty weż kawałek pianki pod panele zrób z niej szerokość ramki naklej taśmę dwustronna i to samo będzie ja mam tak zrobione nie ma problemu ze ja slychac w czasie zamykania ..albo to 
    http://allegro.pl/podkladki-pod-ramki-tablic-rejestrac-wygluszajace-i4957631117.html
  • Jeśli mowa o stukaniu to ja miałem inne dochodzące z okolic zamykanego schowka przed pasażerem. W tym lub innym wątku już o tym wspominałem ale wtedy zganiałem na graty w schowku, że stukają bo jak kiedyś wszystko wyciągnąłem to była cisza.

    Był jednak to przypadek bo ostatnio wyciąganie nic nie dało.
    Drażniło mnie to bo zaczęło stukać po jakiś 500 km a przy 2000 km już nie wytrzymałem i zacząłem szukać a nie było to jakieś głośne ale drażniące.

    Okazało się że to nie rzeczy w schowku ani nie schowek. 
    Tunel środkowy pod deską rozdzielczą składa się z dwóch elementów. Na ich połączeniu coś tam stukało a w każdym razie tak mi się wydawało. Usztywniłem połączenie elementów i tylko trochę pomogło bo nadal stukało.
    Szukałem szukałem i znalazłem. Okazało się, że pod panelem klimatyzacji stukał kabel o te plastyki tunelu, o których pisałem wyżej. Kabel ten idzie od radia do gniazda USB/MDI i ta cześć dolna stukała o plastiki. Na tyle na ile był dostęp od tyłu ułożyłem kabel trochę inaczej i w końcu w aucie mam ciszę. Nic nie stuka i nie puka. Wielka ulga.

    Przy okazji znalazłem inny element stukotwórczy i pytanie czy u was też tak jest? Na razie jest cisza ale może kiedyś zacząć stukać i myślę jak to poprawić.

    Jak już nurkowałem pod schowkiem zauważyłem że jest tam jakaś wykładzinka, czy inne "wygłuszenie" w postaci kawałka plastiku obleczonego takim materiałem jak reszta podłogi. W paru miejscach jest grubszy. Przykręcony jest a właściwie tylko trochę przyłapany jedną większą śrubą pod schowkiem a na wysokości filtra kabinowego leży na małej półeczce i na dziurach to podskakuje bo jest luźne. Ten kawałem wytłumienia trzeba też zdemontować aby wymienić filtr. 
    Zastanawiam się co on daje jak tak luźno tylko leży i do czego ten kawałek dywanika służy. Może po coś jest tylko po co? Myślałem czy go z czasem nie usunąć jak zacznie stukać a i będzie bezproblemowy dostęp do filtra.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • U mnie jest tak samo przy filtrze.Też się zastanawiałem nad celowością montażu tego elementu,ale stwierdziłem,że ktoś to w jakimś celu zaprojektował.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Pod schowkiem jest dojście do filtra klimatyzacji ten jak to twierdzisz że może stukać to nic innego jak sprasowany filc lub inny materiał, raczej on nie stuka to musi być coś innego, też szukam czegoś co mi stuka od niedawna z przodu i nie mogę określić co.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  A ja już pisałem kiedyś, ale nie było odzewu. Puka mi coś pod deską z prawej strony w czasie jazdy po nierównościach, ale tylko jak silnik jest zimny. Po rozgrzaniu stukanie ustaje. Nie mam pojęcia co to może być, może jakieś przewody paliwowe stukają o siebie czy coś innego. Nie ma tam żadnego dostępu, trzeba by chyba zdemontować całą  deskę ?
  • @chris dzięki, już zrobiłem (kilka postów wyżej o tym pisałem)... @dodan i @maroslaw wspomnieli, że u nich ramka nie hałasuje, spytałem więc czy nie mają może założonej fabrycznie lub przez Salon maty antywibracyjnej... przy okazji wrzuciłem foto i podałem nr kat, jeżeli ktoś planowałby zakup (cena 7zł 2szt.)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Nie rozumiem jak można oszczędzać na matach za 7 zł i nie zakładać tego fabrycznie... Dla pocieszenia powiem, że nawet w Volvo nie dają mat i w serwisie trzeba podklejać taśmą :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ano można tak samo jak na zaworkach by plyn od spryskiwaczy nie cofał się i wiele innych dziwnych miejsc gdzie zaoszczędzono w sumie z 10 zł a kierowcę/użytkownika wprowadza w stan irytacji.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Liczycie materiały,  a gdzie pozwolenia, homologację, dopuszczenia itp... To wszystko kosztuje... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak przy takim samochodzie mogli zapożyczyć coś z innego modelu i to wszystko odpada tak jak z pozostałymi częściami. Tutaj chodzi też raczej o dokladniejsze wykonanie części wyprofilowanie niektórych detali i problem z głowy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja nie żartuję! Skoro UE decyduje, że rękawice kuchenne muszą mieć certyfikaty itd. to co dopiero maty pod tablice rejestracyjne.........
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tu 5zl tam 3 pomnóżcie to ile schodzi na dobę aut z linii razy cały rok to już duże sumy są zaoszczędzone...naszym kosztem oczywiście :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Jak wam to przeszkadza to zapraszam do.....  Np. BMW
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Niestety nie skorzystam przeszkadza mi na masce BMW
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  Ja już pisałem, przykręciłem po jeszcze jednym wkręcie na stronę i ramka trzyma się jak trzeba.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?