FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • Ten odgłos, o którym piszesz to raczej sprężarka. U mnie brzęczała cyklami ale jak zaczęła to już długo i głośno. Włączając klimę słychać było gwałtowne długie i "jęczące" syknięcie, piszczenie. Bardzo mocno puszczał czynnik i się ulatniał a brzęczała sprężarka. Uzupełnili czynnik, nie używam klimy, żeby nie zajechać kompresora i czekam...
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Paranoja logistyka w motoryzacji to 48h na świat i 24h Europa. Każdą cześć w sklepie masz na jutro.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zawór jest w Poznaniu ale nie dojedzie z jutrzejszą dostawą, jak dobrze pójdzie to do piątku.. a ja w przyszłym tyg wyjeżdżam w długą trasę.. i robi się ciepło. Tak pracuje magazyn centralny Skody. To jest paranoja.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ale u mnie brzeczy przy wylaczonej klimie 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • U mnie też brzęczało przy wyłączonej, jak mnie poinformowano w serwisie sprężarka pracuje również, kiedy klimatyzacja jest wyłączona. Włączenie powodowało, że zawór puszczał czynnik a później już czy włączona czy nie brzęczało.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • I robiłeś coś z tym? Widzę, że te same objawy, często przy klimie też brzeczy...nie wiem, czy jest to powód do zmartwienia, czy odpuścić... Nawiasem mówiąc w yarisie też miałem "cwierkotke" związana z klimatyzacją.  efekt, był taki, że  po zdjęciu całego, przedniego panelu okazało się, że tak musi być, bo coś tam o coś się obija...niegroźne 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zakładam, że po wymianie zaworu i uzupełnieniu czynnika brzęczenia sprężarki nie będzie. To właśnie ten dźwięk spowodował, że pojechałem do serwisu, tylko tak jak pisałem, był on długotrwały i wyraźny. Teraz kiedy nie używam klimy i ją dobili nie brzęczy. (zobacz mój wpis na 8 stronie wątku)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • U mnie też jest długi i wyraźny. Często ciągły I nawet głuchy go uslyszy
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Po trzech tygodniach i jednym dniu czekania.. naprawili zawór, dla dobrego wrażenia ozonowali , umyli auto, zamontowali na kołki folię ochronną w bagażniku (woziła się luzem od miesiąca) i jeszcze znaleźli moje klucze do mieszkania.. ;)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Czyli to zawór? Też podjadę, co mam im powiedzieć?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • U mnie zawór, u Ciebie trudno powiedzieć dopóki sam nie pojedziesz do ASO i powiesz, że chrobocze (prawdopodobnie sprężarka), oni muszą to zdiagnozować.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Mi właśnie wyskoczyło ,, Usterka stabilizatora jazdy ESP,,
    Mam pytanie czy skoda daję auto zastępcze jeżeli nie naprawią usterki w ciągu 1 dnia? 
  • Zależy od konkretnego ASO + i opcji ubezpieczenia, czasem lepiej wziąć od nich.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzisiaj zauważyłem coś takiego

    Pojechałem zaraz do ASO - i jakież było ich dziwienie. Pan tylko zrobił zdjęcia o co go poprosiłem, ponieważ pan zajmujące się reklamacjami jest na urlopie - więc decyzja co to uznania reklamacji za 2 tygodnie jak wrócę z koleji ja z urlopu. Ale w międzyczasie napatoczył się kierownik salonu gdzie zakupiłem rapida, grzecznie się przywitał i zapytał co mnie sprowadza. Odparłem że usterka - i powiedziałem o co chodzi - to skwitował krótko zamówimy wymienimy ... za dwa tygodnie się okaże - Narazie czas na relax... :)

    Z miesiąc temu byłem na przeglądzie - pierwszy 30 kkm (a zrobiłem przy 26500) - zgłosiłem lekkie stuki z przodu na małych nierównościach - ale nic nie znaleźli, stwierdzili że jak się nasili mam przyjechać będą szukać dalej. 

    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • bylem w sprawie kontrolki silnika w Aso 3 razy. Zdecydowano o nowej sondzie Lambada i mapie do gazu. Przebieg 54 kkm
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tydzień temu alarm padł i do wymiany, tyle przez pierwszy rok a tak ani puk ani stuk po prostu jedzie.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Przebieg?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam Postanowilem sie podzielic z kolegami z forum. JA ostatnio w sewisie w Aso. Z akumulatorem :) Sprawa wyglada Tak kupilem uzywnay MY RAPID  z salonu samochodów używanych skoda pod poznaniem I rejestracja czerwiec 2014. od stycznia 2015 stal w salonie samochodów używanych zakupiłem we wrześniu ... wszystko bylo ok tydzien jezdzienia  ... ale nieświadomie stalem z wlaczonymi swiatlami  ( postoiowymi , pstryczek na 0 ) ale sie swieca postojowki - w Fabi tak nie mialem ;) 1.5h ( usuwalem naklejke  rejestracji na przedniej szybyie ( dziadostwo :)  ale nie zauwazylem ze z przekreconym kluczykiem i wlaczonym wentylatorem,,, mozna rozladowac aku, w ten sam dzien odpalenie na kable ,,, pojezdzone na drugi dzien znowu kable i wizyta w aso... Ladowanie aku i pomiary. ( nie wiem do konca jak to sie odbylo ale widzialem w papierahc test  10,5 V :( czyli kicha  .... aku wymieniony po ok 7 dniach .... troche kazali czekac bo musieli sciagnac od producenta niby.. :D ... wniosek moze warto rozladowac aku przed ;) koncem gwarancji.. no a tak na prawde to zdrowy aku nie powinien sie rozladowac po 1,5 godzinnym postoju na swiatlach chyba ???

    ps. doczytalem na forach ze aku "gleboko rozladowany " czasami moze juz sie nie doladowywac  i tak sobie to tlumacze .. ze w salonie stal w takim "stanie".

    pzdr.
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Tak. Gdy napięcie akumulatora spada poniżej 10,8 zaczynają się trudno odwracalne procesy chemiczne. Jeżeli akumulator stal od stycznia do września, tylko od czasu do czasu uruchomiony silnik i nie doładowany, to jak najbardziej mógł go szlag trafić. Nie jednokrotnie widziałem takie co miały 7 lat i były wciąż dobre. Czy napięcie było mierzone na aku, czy mierzyli napięcie ładowania?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku
    Sorry nie pamiętam dokładnie , wyniki były wydrukowane na tak jakby paragonie przyczepione do kartek. Sprawdzałem własnie,  ale papier który dostałem dla siebie jako potwierdzenie to tylko "naprawa gwarancyjna  i wymiana aku", bez szczegółów.

    ps.(akumulator wymienili na nowy wiec jst ok :D
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?